W świecie pełnym bodźców, styl modernistyczny jest odpowiedzią na potrzebę życia bardziej slow. Pozwala uporządkować domową przestrzeń, poczuć się w niej swobodnie. W kolekcji Mood Stories od Woodeco, Modernizm to coś więcej niż nastrój – to filozofia życia oparta na przejrzystości, funkcjonalności i ponadczasowym designie.
Modernistyczne wnętrza to wybór dla tych, którzy cenią klarowność form, porządek i aranżacyjną lekkość. Daleko mu jednak do chłodnego minimalizmu – wręcz przeciwnie, cechą charakterystyczną nastroju Modernizm są neutralne, ciepłe kolory, uzupełnione o odważniejsze, trendujące tonacje. To właśnie te kontrasty nadadzą Twojemu wnętrzu charakter i sprawią, że stanie się ono ponadczasowe. Aranżując wnętrze dekorami z nastroju Modernizm z kolekcji Mood Stories od Woodeco, stworzymy przestrzeń pełną harmonijnego klimatu, sprzyjającą relaksowi i codziennemu komfortowi.
Niezwykłe połączenia dekorów
Modernizm – jeden z nowych nastrojów z kolekcji Mood Stories na lata 2025-2028 z niezwykłą lekkością łączy ciepłe, delikatne barwy, z mocnymi akcentami, które wabią oko i wprowadzają do otoczenia artystyczny klimat. Wśród dekorów wyróżniają się tu m.in. surowa Sklejka Brzozowa PD7090, ciepły Dąb Baltic Dune PD3120 czy malowniczy Art Deco PD7088 – dekor inspirowany czeczotą. Chociaż przez wiele lat czeczota okryta była złą sławą, kojarząc się jedynie z połyskującymi meblościankami, dziś wraca na salony i to w wielkim stylu. Jest to dekor, który ożywia wnętrza i dodaje im ekstrawaganckiego klimatu. W nastroju Modernizm nie mogło zabraknąć również intrygujących wzorów terazzo, tj. Galaxy PK9043, to dekor przypominający klasyczne lastryko, wprowadza on do wnętrz nutę retro rodem z modernistycznych kamienic. Ważnym elementem nastroju Modernizm są również kolory. Podobnie, jak wzorami drewna, możemy pobawić się tu również kolorystyką, by wykreować oryginalny, niezapomniany klimat we wnętrzu. Woodeco proponuje nam odcienie tj. Kobalt PU2010 – to szalenie popularny kolor, elegancki, ale też nieco nonszalancki. Równie intrygująca jest Terracota PU1516 – brąz z czerwonym podtonem, znakomicie nawiązujący do świata natury. Miłośnicy delikatniejszych tonacji również znajdą tu coś dla siebie. Doskonałym przykładem jest Wanilia PU1517, to kolor, który przypomina słodkie, waniliowe lody. Odnajdzie się nie tylko we wnętrzu dziecięcego pokoju, ale również w kuchni, szczególnie, gdy zestawimy ją z jasną szarością lub ciepłym odcieniem drewna.
Różnorodność zastosowania
Dekory z nastroju Modernizm z kolekcji Mood Stories pasują nie tylko do wielkomiejskich aranżacji, ale również popularnego stylu cabin – nowoczesnej reinterpretacji domu w lesie. Idealnie wpisują się w ten trend, z jednej strony nawiązują do przyrody, z drugiej zaś zachwycają współczesną formą. Wnętrza cabin to przestrzeń, w której można odpocząć od świata, to estetyka, która nie przytłacza, a raczej uspokaja i porządkuje. Nastroje Modernizm & Cabin oferują nam do wyboru aż 11 różnych setów, a w każdym z nich czeka na nas gotowa propozycja zestawień dekorów, które są do siebie idealnie dopasowane. Nie bez powodu hasłem przewodnim kolekcji Mood Stories jest wygoda projektowania. Woodeco proponuje nam gotowe zestawy dekorów, które znacznie ułatwiają proces aranżacji wnętrza. Możemy potraktować je jako bazę lub dopasować samemu. Kolekcja Mood Stories pozwala bowiem na pełną swobodę twórczą. Ważnym elementem kolekcji jest również komplementarność – dekory dostępne są w płytach laminowanych, blatach – w tym cienkich blatach UltraFit czy HPL Compact, po płyty ognio- i wilgocioodporne. Wybierając produkty Woodeco możemy więc z łatwością stworzyć nie tylko funkcjonalne wnętrze, ale przede wszystkim w ulubionym stylu i dopasowane do potrzeb każdego projektu, niezależnie od tego czy urządzamy prywatny dom czy inwestycję publiczną. Płyty ognioodporne Woodeco to idealne rozwiązanie do szkół, hoteli, biur czy placówek medycznych. Certyfikowane, estetyczne i łatwe w obróbce, łączą najwyższe standardy bezpieczeństwa (klasa B-s1, d0) z szeroką paletą dekorów, pozwalając tworzyć przestrzenie zarówno modne, jak i zgodne z przepisami. Płyty laminowane sprawdzą się z kolei w każdej przestrzeni domu, możemy stworzyć z ich udziałem funkcjonalne zabudowy meblowe – w kuchni, sypialni, a nawet w łazience, ponieważ w ofercie Woodeco znajdziemy także materiały odporne na działanie wilgoci. Do wnętrz o podwyższonym standardzie warto wybrać laminaty HPL – wytrzymałe, estetyczne i odporne na zarysowania oraz temperaturę. Sprawdzą się idealnie również w projektach mebli, które posiadają zaokrąglone krawędzie czy do obudowy wysp kuchennych.
Nastrój Modernizm z kolekcji Mood Stories od Woodeco to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają balansu między nowoczesnością a ciepłem domowego wnętrza. To styl, który nie ulega chwilowym modom, lecz tworzy trwałe, piękne aranżacje – idealne na teraz i na zawsze, a materiały z oferty Woodeco pomogą stworzyć go we wnętrzu.
Woodeco sp. z o.o.
Woodeco jest uznanym producentem szerokiej gamy płyt drewnopochodnych, a zakłady należące do spółki dostarczają swoje produkty nieprzerwanie od 1977 roku, będąc jednym z fundamentów rozwoju i sukcesów polskiego przemysłu meblarskiego. Siedziba firmy mieści się we Wrocławiu, a trzy zakłady produkcyjne – 2 w Grajewie i 1 w Wieruszowie – zatrudniają około 1100 pracowników. Woodeco jest dostawcą rozwiązań w oparciu o materiały drewnopochodne dla przemysłu meblarskiego, branży budowlanej i wykończenia wnętrz. Firma oferuje kompleksową obsługę firm meblowych, zakładów stolarskich, architektów i projektantów oraz firm branży budowlanej. Na polskim rynku produkty firmy są dostępne m.in. w sieci Woodeco Partner, w wybranych sieciach DIY czy w punktach dystrybucji materiałów budowlanych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów zgodnych z najnowszymi trendami w zakresie projektowania, budowy, wykończenia i wyposażenia zarówno obiektów prywatnych, jak i obiektów użyteczności publicznej.
Grupa Kaczmarek
Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie są prywatnymi inwestorami i właścicielami m.in. zakładów produkujących wysokiej jakości meble i materace w Europie Środkowowschodniej. Grupa zatrudnia ponad 5000 wykwalifikowanych pracowników, dysponuje parkiem maszynowym i magazynowym o powierzchni 500 000 m2, a jej roczne obroty przekraczają 700 mln euro.
Grupa przemysłowa Państwa Kaczmarek wdraża filozofię najwyższej jakości na każdym etapie produkcji, co stanowi istotny element strategii rozwoju. Działając od ponad 20 lat w branży meblarskiej, obiciowej i tekstylnej, Grupa Państwa Kaczmarek współpracowała z licznymi dostawcami i klientami na terenie całej Europy. W roku 2009 Grupa podjęła ekspansję na teren USA, gdzie założyła spółkę zależną, EBI LCC. Od roku 2010 rodzina Kaczmarków inwestuje na rynku nieruchomości komercyjnych oraz w inne aktywa finansowe.
Innova Capital
Innova Capital jest niezależnym doradcą private equity działającym w Polsce i inwestującym w wykupy większościowe średniej wielkości spółek prowadzących działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu założenia w 1994 roku, Innova Capital zainwestowała 1,4 miliarda euro w prawie 70 spółek zlokalizowanych w 10 krajach regionu. Innova została uznana przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) za Firmę Zarządzającą Roku 2023.
www.innovacap.com