Active Twist: bateria zmieniająca charakter kuchni

Franke proponuje do kuchni baterię, która przełamuje schematy. Szwajcarska marka, jako lider  w dziedzinie urządzeń kuchennych, stworzyła model Active Twist. Nowość zaskakuje funkcjami i zmienia sposób, w jaki przygotowujemy posiłki i sprzątamy kuchnię.

Dodatkowa funkcja baterii

Bateria i zlewozmywak są kuchennym duetem. Jednak to dopiero Active Twist spaja je w jedno, łącząc estetykę z funkcjonalnością. Model ma specjalne pokrętło, które znajduje się po przeciwnej stronie mieszacza. Służy ono do otwierania i zamykania odpływu zlewozmywaka. Dzięki temu nie musimy już wkładać rąk do brudnej czy gorącej wody, by wyciągnąć korek. Ta wygodna funkcja przydatna będzie dla wszystkich osób, które uwielbiają gotować, ale nie przepadają za czyszczeniem i porządkowaniem kuchni. Nowość Franke z pewnością ułatwi kuchenne prace, tym bardziej, że aż 60% z nich odbywa się w strefie zlewozmywaka. Bateria Active Twist jest nowoczesnym rozwiązaniem typu „2w1”, jakich coraz więcej pojawia się w kuchni.

Technologia ECO oszczędza wodę

Nowość Franke docenią również osoby chcące oszczędzić na rachunkach za media, które stale wzrastają. Sprzyja temu zastosowana w Active Twist technologia ECO. Składa się na nią stopniowalna dźwignia oraz ogranicznik temperatury, który pomaga oszczędzać wodę i energię. Jedno pociągnięcie dźwigni, otwiera przepływ wody na 50%. To jest odpowiednią ilością, o właściwym ciśnieniu, do wykonania większości kuchennych zadań. W ten sposób kształtuje się również nawyk rozważnego odkręcania wody.  Jeśli potrzebujemy większego strumienia, to dźwignię trzeba odchylić do pełnego otwarcia. Z kolei ogranicznik temperatury pomaga zmniejszyć ilość zużywanej gorącej wody, której w kuchni potrzebujemy rzadziej. W tym celu wystarczy przekręcić specjalny pierścień znajdujący się pod osłoną dźwigni mieszacza.

Wyciągana wylewka i funkcja prysznica

Wyciągana wylewka z funkcją prysznica zwiększa moc wody. To rozwiązanie ułatwia mycie owoców i warzyw oraz usuwanie uporczywych zabrudzeń z naczyń. Pozwala również dotrzeć do każdej części zlewu, ułatwiając jego czyszczenie. Natomiast aerator laminarny w wylewce Active Twist, przy bardzo niskim poziomie hałasu, generuje zwarty, nierozpryskujący się strumień wody. Doskonale sprawdzi się do napełniania naczyń czy mycia rąk. Możliwość szybkiego przełączenia rodzaju strumienia daje bardziej efektywne mycie np. grzybów czy sałaty i tym samy pomaga zużywać mnie wody.

Uniwersalne wzornictwo

Podobnie jak wszystkie produkty Franke, także bateria Active Twist ma wysokie walory estetyczne. Model ma minimalistyczną, zwartą formę, w którą subtelnie zakomponowany został dodatkowy element w postaci pokrętła sterującego odpływem zlewozmywaka. Racjonalne wzornictwo i dwa rodzaje wykończenia w stali szlachetnej oraz czarnej stali sprawiają, że bateria pasuje do każdego zlewu, blatu i aranżacji kuchennej. Natomiast opływowy kształt i zaokrąglone krawędzie modelu gwarantują bezproblemowe utrzymanie jego w czystości. Wysokie walory użytkowe i wzornicze zapewniły nowości Franke prestiżową nagrodę Red Dot w kategorii „Best of the Best” w 2022 roku.

Katarzyna Niezabitowska-Baj, PR & Event Manager w Franke Polska – Active Twist to duży krok naprzód w kategorii baterii kuchennych. Zintegrowanie przełącznika do odpływu poprawia codzienny komfort użytkownika, ułatwiając korzystanie ze zlewozmywaka. Ta innowacja zmienia nasz sposób myślenia o funkcjonalności w strefie zmywania. Active Twist to kolejne urządzenie typu 2w1, które można znaleźć w portfolio naszej marki. Więcej informacji o baterii dostępne jest na franke.pl