Bateria SCHELL GRANDIS E pięciokrotnie nagrodzona!

Innowacyjna bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E uzyskała nagrodę Plus X Award aż w pięciu kategoriach. Jury prestiżowego konkursu doceniło jej wyjątkową jakość, atrakcyjne wzornictwo, łatwość obsługi, a także funkcjonalność i ergonomiczny design. Kolejną unikatową cechą nowoczesnej armatury elektronicznej są innowacyjne funkcje zapewniające optymalną higienę instalacji wodnych w budynkach.

 W czasach, gdy wymagania stawiane rozwiązaniom instalacji i wyposażenia budynków są coraz wyższe, na znaczeniu zyskują wysokiej jakości, zrównoważone technologie, które zapewniają nie tylko oszczędność, lecz także wysoki komfort codziennego użytkowania. Celem konkursu Plus X Award jest zwrócenie uwagi na markowe produkty cechujące się przewagą rynkową pod względem jakości w wielu zróżnicowanych aspektach. Punkty przyznawane są za innowacyjność, niebanalne wzornictwo, ale też wysoką funkcjonalność, jakość materiałów użytych do produkcji, a co za tym idzie ? długą żywotność wyrobu, co jest zgodne z wymaganiami zrównoważonego rozwoju. Nagrodę otrzymują tylko te rozwiązania, które uzyskały co najmniej jeden współczynnik ?Plus X?. Armatura GRANDIS E łączy w sobie wszystkie wymagania programu, a ponadto wyróżnia się inteligentnym mechanizmem uruchamiania i programowania. Z wszystkich tych powodów niezależne jury złożone ze 144 niezależnych ekspertów z 32 krajów przyznało baterii SCHELL aż pięć współczynników ?Plus X?. 

Elektroniczna bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E  Fot. SCHELL

Funkcjonalność i inteligentna higiena

Armatura SCHELL GRANDIS E łączy zalety jednouchwytowej baterii z typową dla elektronicznych rozwiązań sanitarnych funkcją sterowania na podczerwień, dzięki czemu jest bardzo higieniczna i wygodna w użytkowaniu. Ze względu na bezdotykowe uruchamianie zarówno ręce, jak i obudowa pozostają zawsze czyste. Pozwala to podnieść standardy higieny użytkowania i eliminuje możliwość przenoszenia  się chorobotwórczych drobnoustrojów. Funkcjonalność rozwiązania podkreślają starannie przemyślane detale konstrukcyjne, jak ogranicznik obrotu wylewki czy możliwość zasilania armatury z sieci lub na baterie. Elektroniczna bateria, która może pracować w ramach inteligentnej sieci, została wyposażona w dodatkowy program automatycznego spłukiwania antystagnacyjnego. Korzyści wynikające z tej funkcji docenią zarówno użytkownicy indywidualni, jak i administratorzy budynków. Regularne przepłukiwanie instalacji po dłuższym okresie jej przestoju lub zgodnie z indywidualnym harmonogramem pozwala zapobiec namnażaniu się potencjalnie niebezpiecznych bakterii w stojącej wodzie. Inteligentne rozwiązanie można ponadto łatwo połączyć z systemem zarządzania instalacją wodną SCHELL SWS, który otwiera jeszcze więcej możliwości w zakresie utrzymania jakości wody pitnej. Centralne sterowanie przez serwer SCHELL SWS gwarantuje racjonalne i ekonomiczne gospodarowanie wodą w budynku.

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.