Baterie kuchenne KLUDI ? połączenie komfortu i świetnego designu

Przy wyborze armatury kuchennej kierujemy się wieloma względami. Interesuje nas zarówno ciekawa forma, funkcjonalność, jak i nowe technologie. Jesteśmy coraz bardziej wymagającymi i świadomymi klientami. Na szczęście producenci nadążają 

za potrzebami rynku, oferując wysokiej jakości baterie kuchenne na lata. 

Marka KLUDI zadbała o to, aby cała oferta dopracowanych w szczególe baterii kuchennych spełniała wysokie wymagania. Tym samym udowadnia, że bateria nie jest jedynie dodatkiem, ale integralnym elementem dobrze zaaranżowanej, ergonomicznej kuchni. KLUDI stawia na oryginalny design, innowacyjność, technologię. Na co zwrócić uwagę przy wyborze armatury kuchennej z bogatej oferty KLUDI?

Design i styl

Ważnym aspektem, jakim kierujemy się wybierając baterie do kuchni, jest ich wygląd. Chcemy przecież zadbać o to, aby bateria pasowała do zlewozmywaka oraz zabudowy. Najważniejszym elementem, który decyduje o charakterze baterii jest wylewka. Prosta, zaokrąglona, wysoka, niska ? wybierać możemy spośród różnych kształtów. Aby ułatwić wybór, marka KLUDI oferuje trzy kolekcje armatury, inspirowane jej formą i charakterem: 

M-, L- i C-LINE. Baterie M-LINE to harmonijna klasyka, która pasuje do większości kuchni. Kolekcję L-INE cechuje elegancja i minimalizm, a wylewka ma kształt litery L. Kolekcja 

KLUDI_Zenta_1 011

C-LINE obejmuje zaś baterie odznaczające się wyrazistymi liniami i mocnym charakterem, gdzie łukowa wylewka układa się w kształt litery C. Wszystkie odnajdą się w nowoczesnych kuchniach, zaprojektowanych z myślą o każdym detalu. 

Funkcjonalne rozwiązania na co dzień

Specjalne funkcje, zastosowane w wysokiej klasy bateriach kuchennych, pozwalają na pełną wygodę ich użytkowania. Obrotowa wylewka 360° umożliwia precyzyjne nakierowanie strumienia wody w dowolnym kierunku, co jest komfortowe zwłaszcza w przypadku zlewozmywaka o dwóch komorach lub na wyspie kuchennej. Znajdziemy takie w wielu seriach KLUDI np. BINGO STAR XS, L STEEL, L-INE S. Krany z wyciąganą wylewką zwiększają zasięg strumienia wody. Wąż wysuwa się lekko i cicho, dzięki specjalnie zaprojektowanej, gładkiej powierzchni. Takie rozwiązanie pozwala dotrzeć wodzie tam, gdzie zwykła bateria nie dałaby sobie rady. Dodatkowo, baterie KLUDI mają wbudowany przełącznik natrysk/strumień: strumień natryskowy do mycia drobnych, delikatnych składników albo silny – do napełniania pojemników wodą. Funkcja ta jest dostępna np. w serii KLUDI BINGO STAR, STEEL, OBJEKTA. Kolejnym, bardzo nowoczesnym udogodnieniem jest bezdotykowa armatura elektroniczna KLUDI E-GO. Wystarczy ruch dłoni, aby aktywować strumień wody. W razie potrzeby możemy skorzystać z tradycyjnej obsługi, która jest dostępna dzięki wygodnemu, bocznemu uchwytowi. Innym, wartym uwagi, rozwiązaniem jest złącze Bajonett umożliwiające montaż baterii pod oknem. Gdy chcemy otworzyć okno, wystarczy wyciągnąć baterię z cokołu i swobodnie odłożyć na bok. 

Wykończenie baterii a styl wnętrza

Najpopularniejsze od lat są chromowane baterie kuchenne oraz modele wykonane ze stali szlachetnej. Łatwo je utrzymać w czystości, nie ma też obaw o uszkodzenia. Nowoczesny design idzie tu w parze z użytecznością. Kran ze stali pasuje do kuchni industrialnych, loftowych. Znajdziemy takie w linii KLUDI STEEL oraz L STEEL. Smukła wylewka w kształcie litery L i zredukowana stylistyka produktu tworzą purystyczną formę, która emanuje lekkością. Wyciągana wylewka zapewnia wygodę i wszechstronność. Osoby decydujące się na większą swobodę aranżacyjną z pewnością sięgną po baterie kuchenne w kolorze czarnym lub białym, które świetnie odnajdują się we wnętrzu skandynawskim, minimalistycznym. Baterie mogą kontrastować z blatem i płytkami ściennymi: jeśli biała bateria, to czarny blat roboczy i odwrotnie. Tworzy to ciekawe, dynamiczne zestawienie. Zwróćmy uwagę na serie KLUDI L-INE S oraz BINGO STAR XS w kolorze czarny mat: aksamitna, czarna powierzchnia jest przyjemna w dotyku i łatwa do pielęgnacji. Konsekwentna monolityczna forma i intrygujący kolor powodują, że armatura przypomina prawdziwe dzieło sztuki.