Biała kuchnia. To jest teraz najmodniejsze!

Biel uwodzi wrażeniem nieograniczonej przestrzeni, optycznie powiększa małe wnętrza, a dużym dodaje rozmachu. Neutralność białej barwy czyni ją z kolei świetną bazą do łączenia z innymi dekorami. Co więcej, wcale nie musi być chłodna! Jak z pomocą bieli stworzyć oryginalną, ale również funkcjonalną aranżację kuchni? Podpowiadamy?

Kuchnia zaaranżowana w nastroju Soft, zastosowano w niej dekory z setu 02 – Biel Alpejska U11400, Buk Fiord Jasny R24029 oraz na blacie Marmur Venezia S63053.

Nowoczesna kuchnia w bieli i szarości. Zastosowane dekory to Biały Satynowy W10227 oraz Szary Jasny U12188 oraz Marmur Bianco S63051 na blacie. Dekory znajdziemy w secie 02 w nastroju Glamour.

Biel jest ponadczasowa, a więc warto stosować ją we wnętrzach, w których rzadko wprowadzamy generalne zmiany. Jednym z takich pomieszczeń jest kuchnia. Przecież nie wymieniamy w niej mebli co roku, raczej projektujemy je na lata. Tym bardziej więc uniwersalna i nie wychodząca z mody biel będzie dobrym rozwiązaniem. Ogromną zaletą bieli jest jej neutralność, która pozwala na wprowadzanie kosmetycznych zmian, np. wymianę koloru dodatków, dzięki czemu możemy aranżację wnętrza łatwo ?odświeżyć? i nadać jej nowy klimat. Popularność bieli polega również na tym, że jako barwa neutralna stanowi świetny fundament niemal każdego stylu. Niezależnie czy chcesz mieć wnętrze rustykalne, skandynawskie, nowoczesne, industrialne, klasyczne, vintage czy glamour ? biel będzie zawsze strzałem w dziesiątkę.

duet Biel Szlachetna (U11209) oraz Dąb Lorenzo (R20256) pochodzące z setu 03 z nastroju Soft.

Nowoczesna kuchnia z dekorami z nastroju Color Burst set 09. Tutaj dekor Interior White (U10100) oraz chłodny granat zmieszany z zielenią – Granat Skagerrak (U18006) tworzą niezawodny duet.

Solo lub w duecie

Biel z powodzeniem może być kolorem przewodnim aranżacji kuchni lub współgrać z innymi dekorami. W zależności od towarzystwa może być nieskazitelna, sterylna albo wręcz przeciwnie ? stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę. Wśród bieli wyróżniamy dwie tonacje ? chłodną i ciepłą. Oprócz tonacji, to właśnie korespondujące z nią materiały decydują o tym, jaki nastrój będzie miało dane wnętrze. Jeśli więc nie chcemy, aby nasza kuchnia była całkowicie biała, warto zestawić ją z materiałem o cieplejszej naturze, np. takim jak drewno lub tekstylia. Doskonale pasujące do siebie połączenia bieli i innych dekorów znajdziemy w kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer. Kolekcja została podzielona na 10 nastrojów, a w każdym z nich znajdują się gotowe zestawienia dekorów tzw. sety. Wybór dekorów z gotowego setu da nam gwarancję, że biel w zestawieniu z zaproponowanym drewnem będzie pasować idealnie ? nie tylko pod względem tonacji, ale również stylu. W kolekcji Mood Stories znajdziemy wiele wspaniałych połączeń, jak chociażby set 02 z nastroju Soft ? dekor Biel Alpejska (U11400) i Buk Fiord Jasny (R24029). Ten pierwszy ma chłodną tonację i dedykowaną matową strukturę ? delikatną i przyjemną w dotyku. Jego towarzysz to klasyczne, bukowe drewno o łagodnym rysunku z delikatnie zaznaczonymi sękami. Razem tworzą wysmakowaną kompozycję. Podobnie, jak duet Biel Szlachetna (U11209) oraz Dąb Lorenzo (R20256) pochodzące z setu 03 z nastroju Soft. W tym zestawieniu jednak biel ma tonację ciepłą, a dedykowana struktura pergaminowa Top Velvet, nadaje jej efekt delikatnego arkusza papieru. Wyjątkowo ciekawym, ale również jednym z najpopularniejszych z kolekcji Mood Stories zestawień jest set 03 z nastroju Glamour. Znajdujący się tu dekor Biały Opal (W10003) ma szlachetny i neutralny odcień, dzięki czemu wspaniale komponuje się z eleganckimi i wyrazistymi dekorami drewna orzechowego oraz zjawiskowym dekorem Marmur Black Royal (S63052) o czarnej barwie i subtelnym użyłowaniu. To połączenie bardzo szykowne, doskonałe do aranżacji wnętrz z klasyczną nutą.

Aranżacja kuchni z nastroju Color & Wood z setu 10. Zastosowane dekory to Biel Krystaliczna U11026 oraz Orzech Okapi R30135, na blacie dekor Marmur Bianco S63051.

Nowoczesne i minimalistyczne aranżacje kuchni lubią się z kolei z bielą w chłodnym odcieniu. To właśnie ona przeważa wśród palety kolorystycznej, a inne barwy są dla niej często jedynie dodatkiem. Jeśli nie boimy się wyrazistych połączeń, a kuchni chcemy nadać wyrafinowany charakter, możemy połączyć biel z czernią lub innym ciemnym, wyrazistym kolorem. Dobrym przykładem jest znajdujący się w nastroju Color Burst set 09. Tutaj dekor Interior White (U10100) oraz chłodny granat zmieszany z zielenią – Granat Skagerrak (U18006) tworzą niezawodny duet. Ciekawym zabiegiem jest również zestawienie bieli z szarością, co pozwoli stworzyć jasną, subtelną i nowoczesną aranżację ? do chłodnej Bieli Satynowej (W10227) z kolekcji Mood Stories doskonale pasuje dekor Szary Jasny (U12188). Oba dekory znajdują się w secie 02 w nastroju Glamour.

Biało czarna aranżacja z dekorami z setu 10 z nastroju Color Burst. Zastosowane dekory to Czarny Onyx U12001 oraz Biel Kryjąca W10410.

To jest modne

Biały kolor kojarzy nam się często z czymś doskonałym i nieskazitelnym. Silnie nawiązuje również do nowego początku, jak czysta kartka, która czeka, aby ją zapisać. Nie bez powodu w prognozie Trend Union S / S 2022 Li Edelkoort – specjalistka w dziedzinie przewidywania światowych trendów – uznała papier na potężny symbol i inspirację. Już niebawem ma on stać się innowacyjnym włóknem nie tylko w modzie, ale również we wzornictwie. A wraz z nim cała paleta odcieni bieli papieru. Moda na ten wszechstronny kolor nie ustaje, ale nietrudno zauważyć, że z każdym rokiem odkrywamy go trochę na nowo. Według przewidywań Pinteresta w 2022 roku modna będzie perłowa biżuteria i wszystko co związane z tym eleganckim odcieniem bieli. Trend zdobył nawet swoją nazwę ? Pearlcore. Ten odcień bieli jest stylowy i ciepły, ma w sobie opalizujący blask, który dodaje mu niepotykanej głębi. W aranżacji wnętrz doskonale sprawdzi się w formie efektownym dodatków, ale znajdzie też zastosowanie na ścianach i meblach.

Set 03 z nastroju Glamour. Zastosowane dekory to Real Walnut R30061, Biały Opal U10003 oraz Marmur Carrara S63009 na blacie.

Idealnie czyste

Decydując się na dużą ilość białych powierzchni koniecznie trzeba zwrócić uwagę, aby były wykonane z materiałów zmywalnych, łatwych do utrzymania w czystości. Białe tkaniny powinny dać się wyprać, a blaty i fronty mebli szybko i łatwo umyć. Nie da się ukryć, że czasy w jakich obecnie żyjemy spowodowały wzorst naszej wrażliwości na standardy higieny. Z tego też powodu wszelkie materiały i powłoki, które pozwalają na łatwiejsze utrzymanie czystości, jak i rozwiązania bezdotykowe, cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy dziś do wyboru nie tylko baterie na podczerwień, ale również meble otwierane za pomocą ruchu lub poleceń głosowych. Jeśli czystość i higiena w kuchni są dla nas priorytetowe, warto wybrać fronty bez uchwytów – taką gładką powierzchnię jest łatwo umyć. Zachowanie wysokich standardów higieny ważne jest również dlatego, że to właśnie w kuchni przygotowujemy posiłki dla całej rodziny, a powierzchnie mają nieustanny kontakt z produktami spożywczymi. Znajdujące się w ofercie Pfleiderer materiały posiadające właściwości antybakteryjne, rozpoznamy po znaku Feel Safe. Sprawiają, że kuchnia, blat czy biurko będzie wolna od zarazków i bakterii. Ponadto, blaty robocze, scianki przyblatowe i HPL Pfleiderer z właściwościami antybakteryjnymi są zupełnie bezpieczne w kontakcie z żywnością. Tę samą właściwość posiada również płyta laminowana, używana do produkcji kuchennych mebli. Produkty Pfleiderer ze znakiem Feel Safe z powodzeniem znajdują zastosowanie także w przestrzeniach publicznych, np. na ladach recepcyjnych, które często dotykane przez ludzi narażone są na dużą ilość zarazków. 

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl