Być długowiecznym, a zarazem hot – 8. edycja 4 Design Days wystartowała

Katowice, 25.01.2024 r. – Dziś w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęła się 8. edycja 4 Design Days – święta architektury i designu.

Tegoroczna odsłona wydarzenia to wiele nowości w programie, zbudowanym z 75. debat i licznych wydarzeń towarzyszących, ale również cenna okazja do networkingu w gronie architektów oraz projektantów z Polski i zagranicy, inwestorów, deweloperów, producentów i władz miast. Wydarzenie będzie trwać aż do niedzieli, tradycyjnie łącząc dwa dni spotkań w gronie profesjonalistów i weekendowe dni otwarte dla pasjonatów dobrej architektury i designu.

Tegoroczne wydarzenie gości ponad 120. wystawców oferujących usługi oraz produkty związane z projektowaniem i urządzaniem różnego rodzaju przestrzeni użytkowych – najbliższe dni zapowiadają się kreatywnie i inspirująco.

Goście wydarzenia będą mieli okazję po raz pierwszy odwiedzić strefę Well.Art, specjalną przestrzeń w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w której wyeksponowano najciekawsze dzieła sztuki dostarczone przez renomowane galerie i instytucje sztuki w Polsce.

Nowością w programie jest również tematyka Green Buildings, która stanowi centralny punkt dla zrównoważonego budownictwa. Forum Ekspertów Zrównoważonego Budownictwa, powołane w trakcie wydarzenia, wypracuje kluczowe rekomendacje, kierując się dążeniem do przyspieszenia zielonej rewolucji w polskim przemyśle budowlanym.

W weekend drzwi otwarte dla wszystkich

Inspirujące warsztaty, spotkania ze znanymi postaciami telewizji i internetu, wykłady czołowych polskich architektów iprojektantów, liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników, a także wyjątkowa wystawa w ramach Well.Art – wszystko to czeka na uczestników Dni otwartych 4 Design Days w dniach 27-28 stycznia.

Ponadczasowy – jak projektować, by zasłużyć na to miano?

Sesja inaugurująca pod hasłem “Nieśmiertelny design. Wieczna architektura” skoncentrowała się na trwałości w projektowaniu i architekturze. Otwarcie 4 Design Days swoją obecnością uświetnił Ananya Singhal, Managing Partner w Studio Saar. Obok niego, w gronie prelegentów znaleźli się: Tomasz Augustyniak, projektant, założyciel Tomasz Augustyniak Studio; Justyna Hodurek, Kusch+Co Brand Team Manager, Nowy Styl; Jan Kochański, projektant, właściciel, Studio Jan Kochański; Tomasz Konior, architekt, właściciel, Konior Studio; Ewa Kuryłowicz, generalny projektant, wiceprezes Kuryłowicz & Associates; Przemo Łukasik, właściciel medusa group oraz Marta Sękulska-Wrońska, architekt, CEO, partner WXCA.

Dyskutanci, podając własne przykłady ponadczasowych projektów, omawiali ich aspekty pod kątem użyteczności i ponadczasowości.

– Jestem entuzjastą kanonu. Uważam, że pewne rzeczy poprzez wieki stają się na tyle uniwersalne i na tyle adekwatne, że przetrwały próbę czasu. I ta użyteczność, która się za tym kryje, akurat w naszym przypadku, jest niezwykle ważna i rzadko komu udaje się wprowadzić jakąś nową wartość, w to, co już wcześniej zostało przez naszych przodków wymyślone – podsumował Tomasz Konior.

– Różne rzeczy się zmieniają, wchodzi sztuczna inteligencja, natomiast my i nasze ręce architektów jesteśmy niezastąpieni – powiedziała Ewa Kuryłowicz.

Więcej informacji o wydarzeniu:

https://www.4dd.pl/2024/pl/  

Agenda wydarzenia:

https://www.4dd.pl/2024/pl/design-days/sesje/  

###

4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz iwzornictwa. W 2024 roku odbędzie się wdniach 25-28 stycznia wMiędzynarodowym Centrum Kongresowym wKatowicach.   

Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele zEuropejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największą imprezą biznesową Europy Centralnej.   

Zapraszamy na stronę: https://www.4dd.pl/2023/pl/ 

Facebook: facebook.com/4DesignDays    

Instagram: instagram.com/4designdays

LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/4-design-days/ 

#4designdays #4dd   

Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP: www.ptwp.pl