Castorama radzi, jak urządzić kuchnię Twoich marzeń

Sposoby na zwiększenie funkcjonalności kuchennej przestrzeni, najnowsze rozwiązania, w tym meble modułowe, najgorętsze trendy wnętrzarskie oraz praktyczne wskazówki ekspertów. To i wiele więcej znajdziemy w najnowszym webinarze Castoramy „Kuchnia w Twoim stylu”, w którym profesjonaliści z zakresu designu i urządzania wnętrz podpowiadają, jak zaaranżować funkcjonalną, a jednocześnie piękną kuchnię.

Na profilu Facebook Castorama Polska odbył się wyjątkowy webinar poświęcony kuchni — sercu naszego domu. Spotkanie poprowadziła ekspertka w dziedzinie zdrowego żywienia, Daria Ładocha. Wraz ze swoimi gośćmi: Jakubem Kłęczkiem oraz Agnieszką Gruszczyńską-Hyc, doradzali, jak urządzić kuchnię skrojoną na miarę. Na tych, którzy nie mogli tego dnia uczestniczyć w spotkaniu live, czeka nagranie dostępne na profilu Castorama Polska na kanale YouTube:

Podczas spotkania prelegenci skupili się przede wszystkim na dostarczaniu praktycznych rozwiązań dotyczących naszych wnętrz, w tym zaprezentowania możliwości, jakie dają meble modułowe, a także omówili praktyczne wskazówki z zakresu projektowania oraz aranżacji przestrzeni. Daria Ładocha, okiem praktyka, wymieniła najczęstsze trudności, z jakimi mierzymy w naszych kuchniach: mała powierzchnia robocza, niewłaściwie rozplanowana przestrzeń czy też brak wystarczającego miejsca do przechowywania produktów.  Ekspert Castorama Polska, Jakub Kłęczek, wskazywał natomiast praktyczne rozwiązania i omawiał najczęstsze błędy popełniane w trakcie projektowania kuchni.  Nie mogło zabraknąć również porad udzielanych na podstawie zdjęć przesłanych przed widzów. Na przykładzie konkretnych aranżacji eksperci wspólnie udzielano wskazówek, jak możne poprawić funkcjonalność, a także uatrakcyjnić wizualnie przestrzeń kuchenną.

W Castoramie każdy znajdzie meble dostosowane do swoich oczekiwań i potrzeb naszych domowników. To, co ważne podczas wyboru, to dostosowanie kuchni do naszego stylu życia. Dla dużej rodziny niezbędny będzie stół, a także zdecydowanie większa przestrzeń robocza. Niezależnie od kształtu pomieszczenia, warto pamiętać o zasadzie złotego trójkąta, która tworzy coś na podobieństwo linii produkcyjnej. To właśnie dyktuje ustawienie najważniejszych sprzętów kuchennych, tj. lodówka, zlewozmywak i kuchenka w taki sposób, aby praca w kuchni była wygodna. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni samodzielnych rozwiązań, w Castoramie czekają na klientów eksperci oraz projektanci, którzy pomogą zaprojektować kuchnię idealną podpowiada Jakub Kłęczek, ekspert Castorama Polska.

Podczas spotkania Agnieszka Gruszczyńska-Hyc zaprezentowała także najnowsze trendy i najmodniejsze rozwiązania, prosto z targów Salone del Mobile w Mediolanie. Jednym z najciekawszych połączeń, które znakomicie sprawdzi się w naszych kuchniach, jest kompozycja głębokiej czerni z drewnem. Czarne, minimalistyczne kuchnie są bardzo współczesne i są kojarzone z luksusem oraz elegancją. Aby jednak czerń nie przytłaczała, należy ją zestawić z właściwymi materiałami oraz barwami. Najmodniejsze są matowe fronty, które możemy “ocieplić”, łącząc je z drewnem lub fornirem. Drewniane elementy możemy wprowadzić w formie np. blatów lub podłogi, dzięki czemu zimna czerń nabierze przytulnego charakteru. Dla osób lubiących bardziej klasyczne, lecz wciąż oryginalne rozwiązania, idealnie sprawdzą się białe meble w połysku. Moda na wysoki połysk ma się świetnie już od kilku sezonów i wcale nie zamierza ustępować miejsca innym rozwiązaniom. Lustrzane tafle i połyskliwe fronty wyglądają wyjątkowo dobrze w otwartych przestrzeniach, zestawione z elementami w nietypowym kolorze lub jasnymi dekorami o rysunku drewna.

***

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 90 sklepach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia prawie 13 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej 1470 sklepów w 8 krajach Europy – szczegóły na stronach castorama.pl oraz kingfisher.com. Więcej o działaniach firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju można przeczytać na stronie Zrównoważony rozwój (castorama.pl).