Codzienne gotowanie przyjemnością? Tak, to możliwe!

Funkcjonalność i dobra organizacja to podstawa sprawnego i szybkiego gotowania. Na pozór wszystko wydaje się tu proste i zrozumiałe ? co jednak kryje się za tymi hasłami? Marka Peka ? specjalista od funkcjonalnych akcesoriów meblowych, podpowiada jak sprawić, by codzienne gotowanie naprawdę sprawiało radość.

Funkcjonalność oznacza, że dany przedmiot, sprzęt czy mebel jest użyteczny i wygodny. Dobra organizacja to z kolei umiejętność, której można się nauczyć dowiadując się jak korzystać z wyposażenia w kuchni, aby gotować sprawnie i szybko. Przedstawiamy rozwiązania, które wyróżnia wysoka funkcjonalność, ułatwiająca dobrą organizację domowej kuchni.

Pojemny jak Tandem

Tandem to niekwestionowany król w kuchni. Pakowny jak magazyn, otwierany jak lodówka ? pomieści wszelkie zapasy. Otworzysz go bez wysiłku ? wystarczy jeden ruch i już masz w zasięgu ręki mąkę, cukier lub ryż. Idealnie współpracuje z lodówką, w której przechowujesz świeże produkty, wymagające niskiej temperatury. W Tandemie możesz zgromadzić wszystkie produkty suche o długim terminie przydatności, zamknięte w kartonikach, puszkach czy opakowaniach z tworzyw sztucznych. Dzięki temu, że Tandem jest tak obszerny i umożliwia przechowywanie zarówno wewnątrz szafki, jak i na jej drzwiach, wszystko się tu zmieści. Dodatkowe małe koszyki umożliwiają segregację produktów i pogrupowanie ich np. według częstotliwości używania.

Sprytny jak Snello

Snello to jakby przeciwieństwo ogromnego Tandemu. Jest mały, ale sprytny. Doskonale wykorzystuje wąską przestrzeń w szafce podblatowej. Dzięki niemu nawet w najwęższym i trudno dostępnym miejscu możesz stworzyć ergonomiczną szafkę o różnym przeznaczeniu. Już 15 cm wystarczy, aby zorganizować miejsce na przechowywanie buteleczek, przypraw czy konserw. Snello doskonale też sprawdzi się jako szafka na kuchenne detergenty.

LeMans do narożnika

Nie wiesz jak ergonomicznie zagospodarować kuchenny narożnik? Pomyśl o szafce LeMans. To system, który powstał właśnie z myślą o zagospodarowaniu trudno dostępnych miejsc w narożniku kuchni. O ile w Tandemie przechowasz zapasy produktów suchych, a w systemie Snello przyprawy ? o tyle LeMans to najlepsze miejsce na garnki, patelnie i brytfanny. Dlaczego? Ponieważ jego półki są owalne, a każda z nich wyjeżdża z lekkością do przodu. Jednym ruchem ręki możesz wyciągnąć całą zawartość na zewnątrz i sięgnąć po dowolny garnek.

Segreguj modułowo

Skoro masz już Tandem, skąd zawsze łatwo wydostaniesz zapasy, w szafce podblatowej Snello przechowasz przyprawy, a pod ręką garnki w LeMans, to co z odpadkami, jakie zawsze powstają podczas gotowania? Peka ma sposób również na to. Kosze na odpady, jakie oferuje zapewniają łatwą segregację, która idzie w parze z ergonomią. Wbrew temu, co można byłoby myśleć, kosz na śmieci to element wyposażenia kuchni, najczęściej używany podczas gotowania. W ofercie Peki znajdziesz ergonomiczne pojemniki wstawiane do szuflad ? ten sposób segregacji odpadów jest najpopularniejszy. Możesz też skorzystać z modułowego zestawu pojemników.

Porządek w szufladach na stałe

Przechowywanie sztućców i serwisów obiadowych w szufladach to ważny temat, który warto dobrze zaplanować. Wkłady do szuflad marki Peka znacznie upraszczają właściwe przechowywanie i szybkie odnajdywanie odpowiednich sztućców. Natomiast przy przechowywaniu talerzy bardzo ważne jest zastosowanie mat antypoślizgowych, które zapobiegają przesuwaniu przedmiotów, a dodatkowo korzystnie wpływają na estetykę wnętrza szuflady. Maty antypoślizgowe mogą zostać docięte do odpowiedniego wymiaru, natomiast ich kolor może korespondować z wkładem.

Wygoda korzystania, walory funkcjonalne oraz estetyka zdecydowanie przemawiają na korzyść stosowania naszych szuflad w kuchniach. Seria Nova Pro Scala przykuwa wzrok minimalistycznym designem z perfekcyjnie prostymi liniami. Jednakże organizacja wnętrza szuflad, zwłaszcza tych dużych i głębokich to spore wyzwanie. Zachowanie porządku wymaga perfekcyjnej organizacji i konsekwencji. Z pomocą przychodzi system SPACEFLEXX, dzięki któremu utrzymasz w idealnym porządku nawet najbardziej kłopotliwe akcesoria kuchenne, czyli pudełka na żywność.

Funkcjonalne rozwiązania proponowane przez markę Peka plus dobra organizacja pracy z całą pewnością ułatwią codzienne gotowanie i sprawią, że stanie się ono przyjemnością. A przecież kuchnia jest często sercem domostwa, które gromadzi wszystkich mieszkańców nie tylko podczas wspólnych posiłków.

Zobacz, jak funkcjonalna może być kuchnia na co dzień:

Więcej informacji na stronie:

https://peka.pl/jak-codzienne-gotowanie-moze-stac-sie-przyjemnosci 

Fot. mat. prasowe Peka