Dbałość o szczegóły to siła napędowa ASKO

Precyzja z jaką ASKO tworzy swoje urządzenia – od starannego doboru materiałów po unikalny styl, wydajność i zrównoważony rozwój – to temat przewodni tegorocznych targów EuroCucina w Mediolanie, gdzie ASKO zaprezentuje gamę innowacyjnych urządzeń kuchennych.

W dniach 16-21 kwietnia 2024 ASKO będzie gospodarzem sesji live cooking połączonej z doborem wina. Wydarzenie poprowadzą szef kuchni z gwiazdką Michelin, Tom Aikens, oraz zdobywca nagrody World’s Best Sommelier 2007, Andreas Larsson.

fot. ASKO

 

Zaprojektowane i zbudowane z myślą o trwałości

Połączenie codziennej funkcjonalności, troski o środowisko i czystych linii to znak rozpoznawczy skandynawskiego wzornictwa. Jego podstawową ideą jest to, że starannie zaprojektowane produkty powinny poprawiać jakość życia ludzi i wnosić do ich domów ciepło, komfort i spokój. ASKO jako wiodąca na rynku skandynawska marka najwyższej jakości urządzeń kuchennych, pralniczych i profesjonalnych, dąży do tego, aby urządzenia łatwo i płynnie integrowały się z otoczeniem oraz służyły przez wiele lat. Każdy produkt został zaprojektowany z myślą o ponadczasowej elegancji i niezwykłej trwałości. Stanowi to ważną część zrównoważonej strategii ASKO. Ta dbałość o szczegóły połączona ze skandynawskim pragnieniem łączenia funkcji i formy gwarantuje produkty nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. W produkcji ASKO wykorzystuje wysokiej jakości materiały pozyskiwane w etyczny sposób, a same urządzenia są wykonane tak, by oszczędzać energię, redukować negatywny wpływ na środowisko. Należą one do najbardziej wydajnych pod względem zużycia wody i energii na rynku. ASKO dąży również do zapewnienia dłuższej żywotności swoich urządzeń. Aby to osiągnąć, wszystkie produkty ASKO przechodzą rygorystyczne testy i muszą spełniać surowe wytyczne w zakresie jakości, wzornictwa i ochrony środowiska.

ASKO projektuje i produkuje swoje urządzenia z myślą o lepszej przyszłości. Świadczą o tym nagrody i certyfikaty, takie jak iF Gold, Red Dot, Good Design, APDC*IDA Design Excellence, European Product Design Award, ISO14001, EMAS, ECOVadis Silver Medal.

fot. ASKO

EuroCucina 2024 – przegląd inspiracji od ASKO

Trwała zmywarka to zrównoważony wybór

fot. ASKO

ASKO DW60 to najbardziej niezawodna i odpowiedzialna zmywarka na świecie – stanowiąca punkt odniesienia, jeśli chodzi o higienę i zrównoważony rozwój. Zaprojektowana i rygorystycznie testowana przez odpowiednik 20 lat regularnego użytkowania, zmywarka DW60 zapewnia doskonałe rezultaty zmywania i suszenia rok po roku.  Najwyższe standardy higieny są spełnione dzięki innowacyjnemu trybowi ASKO UV Cleanse mode™, natomiast zużycie energii zostało zmniejszone dzięki wysoce wydajnemu bezszczotkowemu silnikowi BLDC oraz nowemu systemowi filtrów, który umożliwia lepszy przepływ wody. Wnętrze wykonano w całości z najtrwalszego materiału na rynku, czyli stali nierdzewnej, a ponadprzeciętna wysokość załadunku (58 cm) czyni ASKO DW60 najpojemniejszą zmywarką na rynku. Ponadto, urządzeniem można sterować zdalne za pomocą aplikacji ConnectLife.

fot. ASKO

Nowy sposób gotowania z precyzyjną kontrolą temperatury

System ASKO Celsius°Cooking™ sprawia, że domowi szefowie kuchni mogą wreszcie poczuć się pewniej. Nowe potrawy udadzą się za pierwszym razem, tekstury i smaki będą idealne, a każda przygotowana potrawa zachowa właściwości odżywcze. System ASKO Celsius°Cooking™ obejmuje płyty indukcyjne ASKO Premium i płytę ASKO Elevate Hood-in-Hob ze zintegrowanym okapem. W skład systemu wchodzą również sonda Celsius°Cooking™, inteligentny garnek Celsius°Cooking™ Chef’s Pot i patelnia Celsius°Cooking™ Frying Pan.

Płyta, patelnia, garnek i sonda komunikują się ze sobą za pomocą Bluetooth, aby zawsze zapewnić odpowiednią temperaturę. Specjalna strona internetowa Celsius°Cooking™, to natomiast źródło inspirujących przepisów krok po kroku, stworzonych specjalnie z myślą o gotowaniu w precyzyjnej temperaturze.

Płyty indukcyjne Premium stworzono w oparciu o najnowszą, wysokowydajną technologię indukcyjną i intuicyjny interfejs, który daje użytkownikowi bezpośrednią kontrolę. Posiadają one również kilka inteligentnych funkcji, takich jak funkcja Auto Bridge™ i automatyczne wykrywanie garnka, a także intuicyjne dotykowe pokrętła Easy Dial 2.0 do ustawiania poziomu mocy płyty lub dokładnej temperatury naczyń ASKO Celsius°Cooking™.

Czyste powietrze, czysta kuchnia, cichy dom

Okap kuchenny ASKO Elevate łączy innowacyjną technologię gotowania i przyjazny dla użytkownika design. Dzięki doskonałej, niemal bezgłośnej wydajności, automatycznej wieży wyciągowej, zaawansowanej płycie indukcyjnej i inteligentnemu systemowi Celsius°Cooking™, ASKO Elevate jest kompletnym rozwiązaniem do gotowania z okapem. To, co naprawdę wyróżnia Elevate na tle innych, to przyjazny dla użytkownika design: automatyczna wieża wyciągowa, która zamiast zajmować cenną przestrzeń kuchenną, zajmuje miejsce na środku powierzchni indukcyjnej – bliżej kulinarnych działań.

fot. ASKO

Osobisty sommelier

Chłodziarka na wino ASKO Wine Climate Cabinet to innowacyjny sposób dbania o kolekcje win. Niczym w pełni wyposażona piwniczka na wino, którą można umieścić w dowolnym miejscu. Wyróżniają ją idealne warunki oświetleniowe, ochrona przed promieniowaniem UV oraz możliwość monitorowania wilgotności. Jako w pełni połączone urządzenie, zawiera również kamerę, mobilną aplikację Connect Life i połączenie z bazą danych Vivino. Wszystko to ułatwia opiekę i zarządzanie kolekcją win, zapewniając jednocześnie szybki i łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych i dokładnych informacji inwentaryzacyjnych.

Chłodziarki na wino ASKO są dostępne w czterech wariantach:

  • Wine Climate Cabinet – może pomieścić do 190 butelek i zawiera trzy indywidualnie kontrolowane strefy temperaturowe dla różnych rodzajów wina.
  • Wine Aging Cabinet – uzupełnienie Wine Climate Cabinet lub samodzielny element. Można w niej przechowywać do 261 butelek wina w idealnych warunkach do długotrwałego przechowywania.
  • Kompaktowe modele podblatowe ASKO – zaprojektowane z jedną lub dwiema strefami. Bez trudu integrują się z każdą przestrzenią i są wyposażone w bezuchwytowe drzwi z funkcją “push to open”, która jest łatwa w użyciu i zapewnia eleganckie, jednolite wykończenie.
fot. ASKO

Chłodziarki na straży świeżości

Wolnostojące urządzenia chłodnicze ASKO zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o dłuższym przechowywaniu żywności i ograniczeniu jej marnowania. Są ciche, wydajne i łatwe w obsłudze, a także wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji umożliwiających przechowywanie i zachowanie świeżości.

Automatyczna kontrola wilgotności utrzymuje wilgotność w szufladach na optymalnym poziomie, podczas gdy system Cool Flow+ umożliwia przechowywanie żywności na dowolnej półce i zapewnia szybkie przywrócenie temperatury po otwarciu i zamknięciu drzwi lodówki. Inteligentne czujniki dokładnie monitorują sposób użytkowania lodówki i dostosowują efekt chłodzenia dzięki adaptacyjnej kontroli temperatury. Lodówka automatycznie obniża temperaturę przed okresami częstego użytkowania. Pomaga to uniknąć niepotrzebnego nagrzewania się żywności i utrzymuje jej świeżość do 20% dłużej. Funkcja ASKO Multi Zone umożliwia dostosowanie temperatury w każdej szufladzie do zawartości lodówki. ASKO Convert Zone zapewnia elastyczność, przekształcając komorę zamrażarki w chłodziarkę – szybko i wygodnie. Lodówki ASKO są dostępne na rynku polskim w nowoczesnym kolorze czarnej stali. Aby odpowiedzieć na potrzeby klientów, ASKO oferuje również urządzenia chłodnicze do zabudowy.

Linie wzornicze ASKO – Elements oraz Craft

Wszystkie urządzenia ASKO wyróżnia wysoka jakość wykonania oraz ponadczasowe, nowoczesne wzornictwo. Piekarniki marki dostępne są w dwóch liniach wzorniczych – Elements oraz Craft, które są eleganckim dopełnieniem każdej kuchni. Urządzenia z każdej z linii wzorniczych występują w różnych wersjach kolorystycznych.

O ASKO

Historia ASKO rozpoczęła się w latach 50-tych XX wieku od młodego rolnika z Jung koło Lidköping w Szwecji, który wymyślił solidną, stabilną i niezawodną pralkę z żeliwa i stali nierdzewnej, aby ulżyć w praniu ręcznym swojej matce. Początki ASKO były więc wyrazem miłości syna do matki.

Obecnie ASKO jest wiodącą na rynku skandynawską marką wysokiej jakości urządzeń kuchennych, pralniczych i profesjonalnych, zbudowaną na 70-letnim dziedzictwie. Produkty ASKO powstają w wyniku połączenia tradycyjnego rzemiosła, zorientowanych na użytkownika, zrównoważonych innowacji oraz pasji do projektowania. Od 1950 r. miliony profesjonalistów i użytkowników domowych na wszystkich kontynentach doświadcza wyjątkowej przyjemności płynącej z użytkowania urządzeń ASKO.

#ASKO #InspiredByScandinavia

Śledź nas na:

https://www.instagram.com/asko_polska/

https://www.facebook.com/askopolska

https://www.asko.com/pl/