Domoteka zaprasza do nowego salonu Veneta Cucine z włoskimi meblami kuchennymi

Miłośnicy designu prosto z Italii zyskali kolejną przestrzeń inspiracji. Od 3 sierpnia Domoteka zaprasza do nowego salonu Veneta Cucine o powierzchni 151 metrów kwadratowych. Firma ta, założona w 1967 roku w rejonie Treviso, zajmuje obecnie pierwsze miejsce wśród włoskich producentów mebli kuchennych, jeśli chodzi o skalę działalności. Oferuje różne linie produktów ? od nowoczesnych po klasyczne, a także szeroką gamę kolorów i materiałów. Stanowią one podstawę do ponad 300 możliwych wersji rozwiązań. Za transakcję odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, która reprezentowała Wynajmującego.

Veneta Cucine rozpoczęła produkcję mebli jako lokalne, rodzinne przedsiębiorstwo, które z biegiem lat dynamicznie się rozwijało. Dziś firma jest obecna na rynkach międzynarodowych i posiada sieć ponad 1000 wykwalifikowanych punktów sprzedaży. Powierzchnia produkcyjna Veneta Cucine liczy około 100 tys. metrów kwadratowych, jest całkowicie zautomatyzowana i wyposażona w najnowocześniejsze maszyny. Umożliwia to wytwarzanie ponad 60 tys. sztuk kuchni rocznie oraz stanowi gwarancję szybkich terminów realizacji zamówień. W 2019 roku Veneta Cucine rozpoczęła także własną produkcję ceramicznych i kwarcowych blatów kuchennych pod marką Caranto.

? Meble kuchenne Veneta Cucine to inspirująca propozycja dla wielbicieli włoskiego designu, elegancji, wysmakowanej estetyki i najwyższej dbałości o szczegóły. W 2018 roku firma otrzymała certyfikat ?Made in Italy?, który świadczy o pełnym autentyzmie produktów i ich pochodzeniu. Ponadto Veneta Cucine szczególnie przywiązuje wagę do jakości, bezpieczeństwa oraz ekologii. Istotną rolę odgrywa m.in. certyfikacja procesów produkcyjnych, organizacji i zarządzania oraz dbałość o środowisko, co potwierdzają atesty ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 wydane przez prestiżową niemiecką jednostkę certyfikującą TÜV ? mówi Andrea Giorgini, Export Sales Manager Veneta Cucine. Przyjęte standardy znajdują też potwierdzenie w unikatowym procesie antybakteryjnym BBS (Bacteria Blocker Silverguard), któremu poddawane są blaty oraz fronty szuflad i szafek kuchni.

Veneta Cucine jest również gorącym propagatorem misji proekologicznej, sukcesywnie wprowadzając zmiany w tym obszarze. Już od 2006 roku firma wykorzystuje ekologiczne lakiery wodne o niskiej wartości emisji substancji toksycznych. Oprócz tego komponenty drewniane stosowane do produkcji kuchni powstają w 100% w wyniku procesu odzyskiwania surowców z produktów odpadowych.

? W Domotece stawiamy na różnorodność, dla której swoistym łącznikiem jest najlepszy, najciekawszy design. Stale rozszerzamy i uzupełniamy ofertę w rytmie trendów oraz dynamicznie zmieniających się potrzeb klientów. Włochy są tu szczególnym, bardzo cenionym źródłem inspiracji, dlatego nowy salon Veneta Cucine doskonale wpisuje się w przyjęty przez nas kierunek rozwoju. Cieszymy się, że ten ważny producent mebli będzie coraz lepiej odkrywany w Polsce ? dodaje Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.

Nowo otwarty salon Veneta Cucine zlokalizowany na parterze Domoteki jest już dostępny dla miłośników włoskiego wzornictwa. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji: https://domoteka.pl/sklep/veneta-cucine/

Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany wyposażeniu wnętrz. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą.

Właścicielem DOMOTEKI jest fundusz Pradera European Retail Parks, który należy do Pradery ? wiodącego na rynku specjalistycznym funduszu zarządzającego aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie i Azji. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3 miliarda euro zawiera 58 centra i parki handlowe w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji i Chinach, posiadających łącznie ponad 2300 sklepów (www.pradera.com). Nieruchomością zarządza spółka BNP Paribas Real Estate Poland. Za komercjalizację odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.