Efektywna i wydajna kuchnia

Dobra organizacja i regularność to klucz do sprawnego zarządzania kuchennymi obowiązkami. Aby nie były „złem koniecznym”, warto odpowiednio zaplanować czynności i wykonywać je systematycznie. W wydajnym i efektywnym wykonywaniu kuchennych czynności istotną rolę odgrywają również urządzenia AGD, które dzięki swoim funkcjom mogą znacząco ułatwiać gotowanie i sprzątanie. Eksperci marki Hisense radzą, na co zwrócić uwagę, wybierając wyposażenie kuchni, aby było wsparciem w codziennych obowiązkach.

Lodówka – postaw na dobrą cyrkulację powietrza

Wybrana przez Ciebie lodówka powinna spełniać trzy warunki: powinna utrzymywać stałą temperaturę wewnątrz urządzenia, być wyposażona w system zapobiegający zamrażaniu, a także w system gwarantujący równomierne rozprowadzanie powietrza. Te trzy cechy pozwalają na zachowanie długiej świeżości żywności oraz na utrzymanie porządku i higieny urządzenia.

Jakie funkcje je gwarantują? Podstawą sprawnie działającej chłodziarko-zamrażarki jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Równomierne rozprowadzanie zimnego powietrza odpowiada za utrzymanie stałej temperatury wewnątrz urządzenia, która z kolei pozwala zachować świeżość żywności przechowywanej w lodówce. Jest to szczególnie istotne w lodówkach o dużej pojemności, dlatego chłodzarko-zamrażarka RQ760N4AFF typu Multidoor od Hisense wyposażonea jest w inteligentny system Multi Air Flow, gwarantujący optymalną temperaturę na każdej półce oraz we wszystkich szufladach. Dobra cyrkulacja powietrza zapobiega również powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, a także zapobiega zamarzaniu urządzenia. Szron w lodówce tworzy się poprzez nagłą zmianę temperatury – po otwarciu drzwi do urządzenia napływa ciepłe powietrze, powodujące skraplanie wody na ścianach urządzenia, która po ponownym ochłodzeniu zamarza. Przyczyną nadmiernego oszronienia chłodziarki lub zamrażarki może być nierównomierny przepływ zimnego powietrza. Skutkiem tego są zbierające się bryły lodu na ścianach urządzenia, a nawet na jedzeniu. Aby usunąć powstały szron oraz lód, należy rozmrozić chłodziarko-zamrażarkę. To długi i żmudny proces, dlatego nowoczesne urządzenia wyposażone są w systemy znane jako No Frost, które zapobiegają zamarzaniu lodówki. Przykładem tego jest model RQ760N4AFF Multidoor od Hisense wyposażony w system Total No Frost, który równomiernie rozprowadza zimne powietrze wewnątrz urządzenia, zapobiegając powstawaniu szronu. Dzięki systemowi Total No Frost rozmrażanie lodówki nie jest konieczne do utrzymania czystości.

Mówiąc o porządku, warto podkreślić istotną rolę wielkości i pojemności chłodziarko-zamrażarek, a także ich układ wewnątrz. Dla dużej liczby domowników oraz dla kulinarnych miłośników idealnym rozwiązaniem są lodówki wielodrzwiowe, np typu Multidoor. Pozwalają przechowywać więcej produktów i gwarantują lepszą widoczność, dzięki czemu łatwiej zachować porządek. Dodatkową funkcją lodówek Multidoor od Hisense są w szuflady design, które możesz dostosować do swoich potrzeb.

Zmywarka – oszczędzaj czas na myciu naczyń

Wydajna i efektywna praca zmywarki opiera się przede wszystkim na dużej pakowności oraz szybkiej pracy urządzenia. Dzięki temu w jednym cyklu możemy umyć dużo naczyń, jednocześnie oszczędzając czas. Wybierając zmywarkę do swojej kuchni, dostosuj ją do własnych potrzeb i miejsca, którym dysponujesz. Zwróć uwagę na automatyczne programy, w które jest wyposażone urządzenie. Podstawą jest program automatyczny o standardowej długości mycia, program krótki i intensywny, a także program ekologiczny. Możliwość dostosowania czasu oraz temperatury wody pozwoli Ci na większą elastyczność.

Kupując zmywarkę, warto postawić na urządzenie, które pozwoli Ci na mycie dużej liczby naczyń w jednym momencie. Tu główną rolę odgrywa pojemność, ale możesz ją wspomóc dodatkowymi funkcjami, takimi jak elastyczne kosze, w które wyposażona jest zmywarka do zabudowy  HV693C60ADz linii Superior od Hisense. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz większą swobodę i więcej miejsca do załadunku. Górny kosz urządzenia o regulowanej wysokości pozwala zmieścić dużo wyższe naczynia niż standardowa zmywarka, a dodatkowa trzecia szuflada na sztućce gwarantuje jeszcze bardziej ergonomiczny układ. Dzięki temu w zmywarkach Superior zmieścisz aż 16 kompletów naczyń.

W celu ułatwienia i skrócenia mycia naczyń zmywark HV693C60AD z linii Superior zostały wposażone także w automatyczny system dozowania detergentu oraz automatyczne suszenie, abyś zaoszczędzony czas mógł poświęcić na przyjemności. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając zmywarkę do kuchni? Wybierz urządzenie z dobrym oświetleniem LED oraz z koszami umieszczonymi na prowadnicach, które ułatwią załadunek i wypakunek urządzenia.

Piekarnik – gotuj łatwo i smacznie

Wybór piekarnika jest niezwykle istotny, a dzięki dobrze podjętej decyzji będziesz cieszyć się pysznymi potrawami. Nowoczesne piekarniki wyposażone są w szereg automatycznych programów, które ułatwiają codzienne gotowanie i pozwalają wznieść kulinarne umiejętności na wyższy poziom, ponieważ część pracy wykonają za Ciebie. Piekarnik BSA65334PG z linii Multi od Hisense oferuje szeroki wybór automatycznych trybów. Wśród nich znajdziesz tryby podstawowe, takie jak: termoobieg, grill czy grzanie góra i dół, a także te zaawansowane – m.in. tryb dedykowany pieczeniu pizzy, tryb AirFry pozwalający na pieczenie beztłuszczowe czy tryb parowy. Dodatkowym atutem jest program pieczenia wielofunkcyjnego, który pozwala na ustawienie z wyprzedzeniem zmiana temperatury i sposoby grzania, czy program do pieczenia równoległego na kilku poziomach równocześnie.

Mnogość programów pieczenia musi iść w parze z jakością, którą gwarantuje równomierne wypiekania potraw. Efekt powinien być zawsze taki sam – jedzenie soczyste w środku, kruche i przypieczone z zewnątrz. Do stworzenia piekarników Multi od Hisense zastosowano technologię Even Bake, która odpowiada za wydajne i równomierne pieczenie. Jest to możliwe dzięki lekko zaokrąglonej komorze piekarnika, która w połączeniu z inteligentnie rozmieszczonymi specjalnymi grzałkami zapewnia równomierną cyrkulację gorącego powietrza.

Wisienką na torcie jest program samoczyszczący, który ułatwi Ci jedną z mniej przyjemnych czynności w kuchni. Istnieje kilka rodzajów programów samoczyszczących, w które wyposażane są piekarniki. Jedną z nich jest pyroliza. Jest to metoda, podczas której piekarnik nagrzewany jest do 500°C. Tak wysoka temperatura spala tłuszcz i pozostałości jedzenia, zamieniając je w popiół, który z łatwością wytrzesz wilgotną ścierką po ostygnięciu piekarnika. Inną metodą samoczyszczącą jest mycie parowe, które wykorzystuje działanie pary, aby rozluźnić tłuszcz i brud wewnątrz urządzenia. Po zastosowaniu pary, zanieczyszczenia łatwo wytrzesz ścierką. Te obydwie metody samoczyszczenia zastosowane są w piekarniku BSA65334PG Multi od Hisense.

Connect Life – łatwo zarządzaj pracą urządzeń.

Coraz częściej producenci AGD decydują się na wyposażenie swoich urządzeń w inteligentne funkcje. Nic dziwnego – urządzenia „smart” ułatwiają codzienne czynności i pozwalają na lepsze monitorowanie swojej pracy. Cechą inteligentnych urządzeń XXI wieku jest zdalny sposób zarządzania nimi. Do projektowania urządzeń kuchennych marka Hisense wykorzystuje Connect Life, czyli system operacyjny, który pozwala na korzystanie z urządzeń za pomocą aplikacji w telefonie. To innowacyjny sposób, który sprawia, że codzienne obowiązki stają się jeszcze łatwiejsze.