Gotowa do picia – woda z nowej baterii Aqittura M91 SodaSystem. By nareszcie żyć w zgodzie z własnym organizmem i dbać o środowisko

Inteligentne filtrowanie i gazowanie wody w Twojej kuchni – hansgrohe przedstawia baterię Aqittura M91 SodaSystem

Copyright: hansgrohe/Hansgrohe SE

Innowacyjna bateria hansgrohe Aqittura M91 z systemem filtrowania i gazowania wody sprawia, że codzienność staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Niezależne wkłady filtracyjne pozwalają dopasować poziom mineralizacji do indywidualnych potrzeb czy preferencji smakowych. A co najważniejsze, inteligentny system filtrujący WaterRefinement plus usuwa z wody ewentualne zanieczyszczenia, metale ciężkie i wszelkie zapachy.

Wszystkim nam towarzyszy pragnienie wyższej jakości życia. Zdrowszego pożywienia i powietrza. Korzystnego dla organizmu ruchu. Regularne dźwiganie ze sklepu zgrzewek butelkowanej wody niestety temu nie służy. Na szczęście dostęp do najwyższej jakości, zdrowej i smacznej wody jest teraz w zasięgu ręki. We własnej kuchni, bez wysiłku i bez obaw o jakość, czystość oraz poziom mineralizacji wody wodociągowej. Dba o to nowa, innowacyjna bateria kuchenna hansgrohe Aqittura M91 z inteligentnym systemem filtrowania oraz gazowania wody. Co ważne, bateria ta każdemu – wedle jego indywidualnych preferencji – dostarczy wodę filtrowaną, mineralizowaną na określonym poziomie, mocno lub średnio gazowaną albo niegazowaną, a nawet schłodzoną.

Już na pierwszy rzut oka bateria hansgrohe Aquittura M91 zwraca uwagę elegancką, ponadczasową formą w dwóch wariantach wzorniczych do wyboru. Przede wszystkim jednak wyróżnia się funkcjonalnością, wygodą użytkowania oraz korzyściami zarówno dla zdrowia, jak i dla  środowiska naturalnego – naszego wspólnego domu. W szlachetnie prostej, minimalistycznej formie mieści się wylewka z dwoma kanałami wodnymi. Z jednego płynie, jak zwykle, woda niefiltrowana, a z drugiego woda filtrowana – oczyszczona z ewentualnych zanieczyszczeń, metali ciężkich czy zapachów i gotowa do picia.

Za sprawą systemu WaterRefinement plus może być dodatkowo mineralizowana, a także gazowana – w zależności od potrzeb i preferencji smakowych użytkowników. W ten prosty, intuicyjny sposób bateria hansgrohe Aquittura M91 sprawia, że konieczność dźwigania ciężkich zgrzewek z butelkami i mnożenie związanych z tym plastikowych śmieci odchodzi w przeszłość. Nie trzeba też martwić się o miejsce do przechowywania zapasu wody. Życie staje się łatwiejsze, przyjemniejsze, wieloaspektowo zdrowsze – a codzienny komfort łączy się z działaniem proekologicznym. Zwłaszcza że filtry można recyklingować, zaś pojemniki na CO2 wykorzystywać wielokrotnie. Zintegrowane i obrotowe uniwersalne złącze butli z gazem umożliwia swobodne korzystanie z właściwie dowolnych pojemników dostępnych na rynku.

Copyright: hansgrohe/Hansgrohe SE
Innowacyjna bateria hansgrohe Aqittura M91 dostępna jest w dwóch wariantach wzorniczych, z wylewką wygiętą w łuk (na zdjęciu otwierającym tekst) i prostą (powyżej) oraz w trzech wykończeniach: matowej czerni, chromie i stali nierdzewnej.

hansgrohe WaterRefinement plus

Największą zaletą baterii Aqittura M91, która zwykłą wodę wodociągową zamienia w gotową do picia wodę mineralną, jest innowacyjna technologia filtracji. Zoptymalizowany system hansgrohe WaterRefinement plus filtruje ją i mineralizuje dokładnie wedle potrzeb i oczekiwań użytkownika. Jest to możliwe dzięki zespołowi 5 indywidualnych wkładów filtrujących. To wyjątkowo prosty i efektywny sposób na uzupełnianie mikro- i makroelementów oraz stosowanie zbilansowanej diety.

SodaBase – baza innowacji

Sercem baterii Aquittura M91 jest SodaBase, moduł odpowiadający za opisaną wcześniej filtrację i mineralizację, lecz także za kontrolę temperatury oraz opcjonalne gazowanie wady. Oba te parametry podobnie jak poziom filtracji użytkownik może wygodnie regulować poprzez wygodny, intuicyjny panel sterowania. Za sprawą oszczędnego wzornictwa, kompaktowy centralny moduł nowej baterii z łatwością znika w zabudowie kuchennej. Co ważne, SodaBase nie musi się mieścić bezpośrednio pod baterią ani zlewozmywakiem. Dzięki temu łatwo wpasuje się w wyposażenie kuchni o dowolnym układzie.

Copyright: hansgrohe/Hansgrohe SE
Moduł SodaBase, który odpowiada za filtrowanie i opcjonalnie gazowanie wody, może się znaleźć także w bocznych szafkach – niekoniecznie bezpośrednio pod baterią lub zlewozmywakiem. Wymiana filtrów czy zasobników gazu jest prosta i nie wymaga wysiłku.

SodaBase mieści wspomniane filtry oczyszczające wodę i wzbogacające ją o cenne minerały. Aż 5 typów filtrów ogółem (3 mineralizujące oraz 2 z aktywnym węglem) pozwala ściśle dopasować te dobroczynne procesy do oczekiwań i potrzeb. Filtry mineralizujące noszą wiele mówiące nazwy: Harmony, Life i Sport. Każdy wariant charakteryzuje się nieco innym udziałem procentowym sodu, potasu, magnezu oraz wapnia, jakimi wzbogaca wodę. Standardowo bateria wyposażona jest w uniwersalny filtr Harmony, ale można go łatwo wymienić na inny, tak by cenne pierwiastki dostarczać organizmowi na indywidualnie dobranym, odpowiednim dla siebie poziomie.

Wysoko efektywny filtr z aktywnym węglem z kolei podnosi jakość wody poprzez usuniecie aż do 95 proc. zanieczyszczeń i innych zbędnych składników. Wymiennik jonowy z aktywnym węglem zapewnia z kolei podwójną ochronę przed kamieniem – zwłaszcza w rejonach z twardą wodą. Przekłada się to na lepszy smak i łatwiejsze życie codzienne. Co ważne, wszystkie typy wkładów można bez trudu kupić online, a ich wymiana nie wymaga wysiłku.

Dzięki wydajnemu i przyjaznemu dla środowiska agregatowi chłodząco-gazującemu, woda jest ponownie schładzana do pożądanej temperatury w ciągu zaledwie 15 minut po każdym użyciu. Temperaturę można regulować na pięciu poziomach od 4 do 12 stopni Celsjusza za pomocą przycisku znajdującego się bezpośrednio na podstawie baterii. Odpowiednio schłodzona, zdrowa i orzeźwiająca woda jest więc zawsze na wyciągnięcie ręki. A wraz z nią – dobre samopoczucie każdego dnia.

Pracą baterii i gazowaniem wody można sterować za pomocą aplikacji na smartfon oferowanej przez hansgrohe. W tej samej formule można także ławo sprawdzić stan wkładów filtrujących oraz zamówić nowe na wymianę. Poprzez telefon łatwo również aktywować energooszczędny urlopowy tryb pracy modułu SodaBase. Aplikacja to wreszcie najlepszy sposób, by być zawsze na bieżąco z nowościami.

Minimalistyczny design, pełna harmonia w życiu codziennym

Innowacyjną funkcjonalność bateria Aquittura M91 łączy z minimalistycznym wzornictwem, wzbogaconym o urodę matowej czerni, chromu lub stali nierdzewnej – do wyboru. Dzięki temu bez trudu można ją wpisać w wyposażenie  kuchni o dowolnej stylistyce i kolorystyce.  Do większych pomieszczeń polecamy wariant z szeroko zakreślonym łukiem. Tu dodatkowym udogodnieniem jest wyciągana wylewka, która podnosi wygodę korzystania ze zlewozmywaka. Z kolei we wnętrzach mniej przestronnych (oraz wszędzie tam, gdzie aranżacja oparta jest na liniach prostych) znakomicie sprawdzi się model horyzontalny.

Aby poznać bliżej zalety baterii Aquittura M91, warto zajrzeć na stronę www.hansgrohe.pl

_______________________

hansgrohe to marka oferująca innowacyjne rozwiązania do kuchni i łazienek, które łączą w sobie technologie oszczędzające wodę i energię, inteligentne funkcje, doskonałe wzornictwo i najwyższą jakość. Wielokrotnie nagradzane produkty tej mogącej się poszczycić wieloletnią tradycją marki łączą w sobie innowacyjne podejście do projektowania z komfortem oraz zrównoważonym podejściem do rozwoju. Wspólnie z wieloletnim partnerem projektowym PHOENIX Design, marka hansgrohe oferuje również aplikację Smart Living, której celem jest zapewnienie użytkownikom większej wygody i bezpieczeństwa podczas wykonywania codziennych czynności. W ramach działającej na całym świecie Grupy Hansgrohe, marka hansgrohe produkuje, sprzedaje i dystrybuuje prysznice, systemy prysznicowe, baterie łazienkowe i kuchenne oraz zlewozmywaki.