ID Days – dni kuchennych inspiracji

We wrześniu odbyły się w siedzibie firmy SieMatic ID Days. Jest to coroczne spotkanie, podczas którego partnerzy marki z całego świata wkraczają do inspirującego świata luksusowych kuchni. Odbyło się ono pod hasłem „inspiracja, innowacja i fascynacja”. Na potrzeby ID Days powstała zajmująca powierzchnię 1600 metrów kwadratowych wystawa prezentująca najnowsze trendy w projektowaniu kuchni od niemieckich projektantów.

Firma SieMatic to pionier w projektowaniu bezuchwytowych kuchni. Jej innowacje, podejście do jakości, estetyki, nie mają sobie równych. Co ciekawe, stawia ona obecnie na już opracowane kolekcje, a tegoroczne nowości udoskonalają dobrze znane kuchnie S2 czy SLX. Ale to właśnie w podejściu do detalu, nowych technicznych rozwiązaniach kryje się urok, siła wyrazu i niedościgniona funkcjonalność tych kuchni.

Jak mówi Andreas Rieke, dyrektor ds. rozwoju produktu: „(…) współcześnie wymagający klienci z segmentu mebli premium poszukują indywidualności, prawdziwej wartości oraz niesamowitych rozwiązań, które wyrażają ich osobowość. Dzięki nowej generacji bezuchwytowych szafek SieMatic i naszym specjalnym rozwiązaniom – potrafimy sprostać oczekiwania”.

Patrzymy, a tu nagle – w mgnieniu oka – dzięki rewolucyjnemu mechanizmowi, zamknięta szafka kuchni S2 nieoczekiwanie zamienia się w elegancką, fornirowaną półkę w kontrastowym kolorze, łącząc harmonijnie kuchnię z salonem. Mechanizm ten z precyzją klasycznego szwajcarskiego zegarka zapewnia tak płynną pracę, że umieszczone w niej przedmioty nawet nie drgną. Po chwili nasz wzrok przyciągają szklane szafki, które integrują estetycznie kuchnię bez uchwytów z otwartą przestrzenią mieszkalną. Obserwujemy, jak granica między nimi zaciera się, dzięki elegancji, którą model SLX wprowadza w każdym detalu.

I takich zaskoczeń jest wiele, na każdym kroku. Znane kuchnie w nowej odsłonie. Jeszcze doskonalszej.