Idealna ozdoba nie tylko babcinego kredensu

Ciekawe pomysły aranżacyjne: kuchnia z frontami w kolorze porcelany

Marzy ci się piękna i estetyczna zabudowa meblowa o ponadczasowym charakterze, ale nie wiesz w jakim pójść kierunku aranżując kuchnię? Postaw na przytulny minimalizm inspirowany estetyką skandynawską, w której króluje funkcjonalna prostota i jasna paleta barw. Zamiast standardowej bieli możesz wybrać bardziej unikatową porcelanę. Ten subtelny dekor może okazać się nowym hitem aranżacyjnym wnętrz kuchennych. 

Styl skandynawski ze swoją funkcjonalną prostotą i jasną kolorystyką cieszy się niesłabnącą popularnością. Kojarzymy go głównie z bielą, ale ma ona do zaoferowania liczne mniej spopularyzowane tonacje, które pozwalają różnicować wygląd i dowolnie kształtować nastrój kuchennych pomieszczeń. Interesująca alternatywą jest biel w odcieniu porcelany. Szlachetna jak serwisy naszych prababci, łączy w sobie nostalgiczny urok wspomnień i delikatną świeżość, idealnie wpisując się we współczesne gusta. W połączeniu z dekorami drewna urządzimy przyjazne miejsce, pełne harmonii i przytulności, które daje wytchnienie i sprzyja wyciszeniu. Nie będziemy chcieli go opuszczać. Połączenie dekorów porcelany i drewna nie tylko dobrze wygląda, ale na jego korzyść przemawia również to, że sprawdzi się w wystroju kuchni w każdym stylu.

Prostota i przejrzystość, typowe dla stylu skandynawskiego, to uniwersalna kanwa aranżacyjna, która jest ponadczasowa i zawsze się obroni. W tej estetyce unikamy mocnych barw i nagromadzenia akcentów kolorystycznych, ograniczając się do neutralnych, stonowanych dekorów mebli. Matowe fronty w odcieniu porcelany będą bardzo dobrym wyborem ? podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Meble w tym kolorze wyglądają lekko, bezpretensjonalnie i będą zachwycać przez lata, opierając się zmienności trendów.

Porcelanowa biel na powierzchni frontów mebli optycznie rozświetli wnętrze. Wprowadzi ład i porządek, wzmocni również wrażenie schludności, a tego najczęściej oczekujemy od kuchni.   

Kolor porcelany jest bezpieczny aranżacyjnie. Zabudowa meblowa będzie przyjemna w odbiorze i nie zawłaszczy całej przestrzeni. Subtelny dekor dyskretnie podkreśli jej naturalny styl i niewymuszoną prostotę. To doskonałe tło dla życia domowego, którego kuchnia stanowi ważny element. Nie będzie drażniło krzykliwą kolorystyką i nie przytłoczy nadmiarem kolorystycznych bodźców.

Dekor sam w sobie może być ozdobą kuchni, daje również wiele możliwości kreowania wizerunku wnętrza. Meble w kolorze porcelany będą się dobrze prezentowały z blatem w dekorze drewna, który może posłużyć również jako okładzina ścienna, harmonijnie łącząc cała kompozycję. Ciekawym zabiegiem będą przeszklenia frontów w górnym segmencie zabudowy, które pozwolą wyeksponować na przykład ozdobny serwis z porcelany w takim samym kolorze jak pełne fronty.

Jeżeli nie jesteśmy amatorami aranżacji, które zdominowała biel, nawet w pięknym odcieniu porcelany, możemy zastąpić ją łagodnymi wybarwieniami szarości albo oryginalnym dekorem w kolorze skalnym. Zachwycająca świeżością i subtelnym urokiem barwa pomoże stworzyć harmonijne, lekkie wizualnie i uporządkowane wnętrze, które pomimo roboczego charakteru, będzie kojarzyło się ze spokojem i relaksującą atmosferą. 

Kuchnia skandynawska jest praktyczna i funkcjonalna, a jej estetyka opiera się na kolorystycznym umiarze. Preferowane są jasne, neutralne barwy. W taki klimat doskonale wpisuje się dekor skalny, który z powodzeniem może zastąpić biel. Fot. KAM


Jasne odcienie szarości to również dobry pomysł na zrównoważoną aranżację, w której najważniejsze są stonowana kolorystyka, przejrzysta forma i przytulna atmosfera. Fot. KAM

Biała zabudowa meblowa jest efektowna, wygląda świeżo i zachowuje ponadczasowy urok, dlatego stale jest popularna w urządzaniu kuchni. Dobrze komponuje się z całą gamą kolorów i dekorów, co również jest jej dużym atutem. Fot. KAM