Inny niż wszystkie Nowy showroom marki Laminam

W Gdyni, stolicy polskiego modernizmu, powstał największy w kraju, ultranowoczesny showroom włoskiej marki Laminam. W przestronnym wnętrzu dostępnym dla architektów całą dobę swoje niebanalne piękno prezentują spieki kwarcowe w najróżniejszych formatach, kolorach i zastosowaniach. Architekt Michał Koszowski połączył we wnętrzu showroomu zlokalizowanego przy ulicy Wielkopolskiej 250 w Gdyni industrialny charakter przestrzeni, mnogość kolekcji, szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych, a wszystko zamknął pod szyldem ponadczasowej elegancji.

Poza schematami

Włoski producent płyt wielkoformatowych znany jest na całym świecie ze swojej perfekcyjnej dbałości o detal i mistrzowskiego zestawienia barw. Ale to, co wyróżnia Laminam spośród innych, to wdrażana od początku działalności innowacyjność, podążanie własną ścieżką, często wbrew schematom i przyjętym regułom. Dlatego także showroom jest na wskroś nowoczesny: zaskakuje nieoczywistymi rozwiązaniami i niekonwencjonalnym zestawieniem kolorów.

Do recepcji prowadzi posadzka wykonana z różnych płyt Laminam pociętych w mniejsze prostokątne elementy, ułożone pod skosem. Przechodzą od jasnych tonów bieli, szarości, przez antracyt, na czerni kończąc. Jasna podłoga idealnie kontrastuje z ciemnym sufitem wykonanym z płyt w kolorze Ossido Nero. Tuż obok projektant zbudował schody z balustradą, gdzie niezwykle cienkie dwucentymetrowe stopnie wykonane z płyty In-Side Porfido Marrone zdają się unosić w powietrzu. Wzrok przykuwa również oryginalna ekspozycja próbek w formie koszyczków o wymiarach 16 x 12 cm oraz w kształcie kół zamontowanych na ścianie, a także rozsuwane ekspozytory z pełnowymiarowymi płytami Laminam.

Pod jednym dachem

Posadzka, sufit, wyspa, schody, zabudowa kuchenna i łazienkowa, blaty stolików kawowych, stół konferencyjny ? wszystko wykonane z płyt wielkoformatowych, tak by razem tworzyło spójną i niepowtarzalną całość. ?Jednym z wielu wyzwań, przed jakim stanął projektant gdyńskiego showroomu, było to, by pokazać spektrum zastosowań spieków kwarcowych: zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zależało nam na tym, aby wszyscy odwiedzający nasz salon dostrzegli cały wachlarz możliwości aranżacyjnych płyt wielkoformatowych? ? komentuje Adam Kamiński właściciel firmy Max Komfort.

?Warto zaakcentować też to, że spieki kwarcowe świetnie sprawdzą się jako podłoga reprezentacyjnego hallu w stylu glamour, obudowa wyspy w kuchni inspirowanej stylem skandynawskim, czy ściana w loftowej łazience. A i tak to dopiero niewielka zapowiedź tego, jak można wykorzystać wielkoformatowe płyty Laminam? ? tłumaczy Katarzyna Wagner, kierownik działu promocji Laminam na rynku polskim.

Zaskoczeń ciąg dalszy

Włoski producent uwielbia zaskakiwać, stąd w showroomie w Gdyni mamy nieoczywiste industrialne elementy, jak surowy żelbetowy słup konstrukcyjny, czy stalowe hokery wykonane na specjalne zamówienie przez pracownię konstrukcji stalowych Pawła Myślińskiego. Do interesujących szczegółów należy zaliczyć także oświetlenie, które tworzy klimat całej przestrzeni. Niezwykle starannie dobrane lampy doskonale podkreślają rysunek żył oraz odcienie poszczególnych płyt. Ale to, co jeszcze zaskakuje, to godziny otwarcia. Projektanci, architekci czy inwestorzy mogą korzystać z showroomu Laminamprzez całą dobę, siedem dni w tygodniu, realizując na jego terenie indywidualne spotkania ze swoimi klientami. ?Taka nietypowa i wciąż rzadka w Polsce formuła współpracy z architektami powstała po to, by wyjść naprzeciw tym, którzy z różnych względów preferują spotkania poza ramami standardowych godzin pracy. Mamy nadzieję, że w gdyńskim showroomie będą się doskonale czuć architekci oraz ich klienci? ? dodaje Katarzyna Wagner.

Nowy showroom marki Laminam powstał we współpracy z firmą MAX Komfort oraz jest współfinansowany przez Interstone ? jednego z czołowych dystrybutorów i importerów kamienia w Polsce. Salon przy ul. Wielkopolskiej 250 w Gdyni można odwiedzać od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 18.00, w soboty od godz. 10.00 do 14.00, zaś dla współpracujących architektów jest on czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Dodaj komentarz