Inteligentny okap kominowy SH-3R od SOLGAZ – wyższa klasa oczyszczania kuchennego powietrza

Prócz samego wyboru dopasowanej płyty grzewczej, trudno dziś sobie wyobrazić wyposażanie kuchni bez pełnego skompletowania gamy nowoczesnych i inteligentnych sprzętów AGD – w tym okapu kuchennego. SH-3R od SOLGAZ to wyjątkowo cichy i wydajny okap kominowy zachwycający niebanalnym designem, na bieżąco monitorujący zmiany stanu powietrza oraz automatycznie pochłaniający wszystkie nieczystości powstające podczas gotowania i smażenia.

Okap to jeden z tych sprzętów kuchennych, który doskonale ułatwia utrzymywanie czystości w kuchni. Model SH-3R od polskiej firmy SOLGAZ sam wie, kiedy zaczynamy gotować, współpracując zarówno z urządzeniami gazowymi i wykrywając spalany gaz, jak i płytami elektrycznymi oraz indukcyjnymi. SOLGAZ SH-3R w klasie energetycznej A jest wyjątkowo wydajny, osiągając 800 m3/h, jak również cichy – średni poziom natężenia dźwięku sprzętu to 57 dB. Sterowany poprzez panel dotykowy lub bezprzewodowo, posiada funkcję TIMER, pozwalającą na ustawienie czasu pracy oraz może być używany w trybie okapu lub pochłaniacza. 

Nowoczesność i czystość w jednym 

 Przy dużej ilości czasu poświęcanej na przygotowywanie posiłków w kuchni, okap kuchenny staje się niezbędnym urządzeniem, które pomoże utrzymać przestrzeni w należytym porządku. Podczas obróbki termicznej jedzenia wydzielane są opary, składające się z zapachów, wilgoci i trudnego do usunięcia tłuszczu. Brak wentylacji sprzyja ich osiadaniu na meblach urządzeniach AGD i ścianach, co z kolei przyczynia się do powstawania pleśni, grzybów oraz bakterii, szkodliwych dla zdrowia człowieka. Okap kuchenny kominowy SH 3R od SOLGAZ to innowacyjne urządzenie o szerokości 60 cm wyposażone w czujnik, na bieżąco monitorujący i wykrywający zmiany stanu powietrza, a następnie usuwający wszelkie nieczystości powstałe w trakcie gotowania. Dzięki tej nowoczesnej technologii, zapobiegamy nagromadzeniu się trudnych do usunięcia nieczystości, czym równocześnie skracamy czas naszego sprzątania.

To urządzenie od SOLGAZ wykrywa również nie tylko zmiany temperatury i wilgotności powietrza, a także obecność gazu, co sprawia, że możemy czuć się w pełni bezpiecznie. Okap może być sterowany przy użyciu panelu dotykowego lub pilota, co stanowi wygodne rozwiązanie w momencie, kiedy znajdujemy się daleko od urządzenia.

Cicha praca i wydajność

Okap kuchenny kominowy SOLGAZ SH 3R należy do klasy energetycznej A, co wyróżnia go na tle urządzeń innych producentów. Maksymalne natężenie dźwięku podczas jego pracy wynosi jedynie 57dB, co znacznie podnosi komfort pracy i nie zagłusza – na przykład – puszczonej przez nas ulubionej muzyki lub podcastów. Jest on również niezwykle wydajny, ponieważ filtruje aż do 800 m3 powietrza na godzinę, dzięki czemu możemy zapomnieć czym jest osad na meblach. 

Design, który sprawdzi się w każdej kuchni 

Świetne wykończenie, dotykowe sterowanie, możliwość obsługi pilotem oraz oświetlenie LED to cechy wyróżniające okap SOLGAZ SH-3R na tle konkurencji. Zachwyca on także eleganckim, minimalistycznym designem, doskonale wpasowując się w nowoczesną i klasyczną przestrzeń kuchenną. Prostota urządzenia podkreślona jest także elementami wykonanymi ze szkła hartowanego, który w połączeniu z czarną powierzchnią tworzy zachwycający duet. 

Wymiary okapu to 600 x 420 x 725 mm, przez co sprawdza się ono w kuchni o większej powierzchni. Wyróżnia się również dużym gabarytem i ciężarem, dlatego okap warto montować na stabilnej, wytrzymałej ścianie na wysokości około 750 mm nad płytą. Warto pamiętać, że okapy kominowe umieszczamy na mocno przykręconych mocowaniach, symetrycznie do płyty grzewczej.  

Idealny duet, a może tercet?

 Pragnąc stworzyć idealne wnętrze, sprzęt AGD kupujemy seriami – dlatego inteligentny okap kominowy SH-3R od SOLGAZ stanowi doskonałe uzupełnienie płyty gazowej bez płomieni oraz piekarnika. W ten sposób mamy gwarancję stworzenia harmonijnej aranżacji kuchni, a automatyczna funkcja wykrywania spalanego gazu ułatwi zachowanie czystości i świeżości podczas każdego gotowania. 

– Wybierane przez klientów płyty kuchenne „gaz pod szkłem” ułatwiają codzienne gotowanie i pomagają w efektywnym wykorzystaniu paliwa gazowego. W wielu przypadkach przy zakupie płyty, klienci decydują się również na okap oraz piekarnik. Teraz mogą wybrać inteligentne, ciche urządzenie, które samo wie, kiedy zaczynamy gotowanie, a do tego posiada klasę energetyczną A i może pracować w trybie okapu lub pochłaniacza. – wyjaśnia Kamila Prałat, manager ds. marketingu i sprzedaży firmy SOLGAZ. 

Inteligentny okap kominowy SH-3R od polskiego producenta sprzętu AGD SOLGAZ to innowacyjne rozwiązanie dla osób, które cenią minimalistyczny design, nowoczesne funkcjonalności oraz maksymalną wygodę użytkowania. Pozwoli on na komfortowe gotowanie i zachowanie kuchni w wyjątkowej czystości – automatycznie i bez większego wysiłku.  

Okap kominowy SH-3R od SOLGAZ

Cena: 1849 zł

 

SOLGAZ sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. SOLGAZ tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie SOLGAZ dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.