Jaki kolor będzie miała kuchnia 2024 roku?

W ostatnich latach barwy naturalne i inspiracje czerpane prosto z natury odgrywają kluczową rolę w definiowaniu wyglądu współczesnych kuchni. Także i w 2024 roku aż trzy kolory wyrażą zarówno zaangażowanie w troskę o środowisko naturalne, jak i staną się niepodważalnymi faworytami w projektach kuchennych wnętrz. Jakie odcienie będą królowały w 2024 roku?

Kolor ekologii

Ostatnie lata to era neutralnych barw i inspiracji płynących prosto z natury, co w sposób niezwykle dynamiczny zmienia oblicze współczesnych kuchni. Wśród szerokiego spektrum kolorystycznego, w 2024 roku to zieleń wyrasta na jednego z faworytów – nie tylko jako kolor mebli czy ścian, lecz przede wszystkim jako symbol ekologicznych innowacji.

Kuchnie w zieleni z dodatkiem drewna, beżu czy bieli to zdecydowanie faworyci wśród projektantów i klientów. Jednak w 2024 roku zieleń staje się wyrazem nie tylko estetyki, ale również zaangażowania w troskę o środowisko. W tę kolorystyczną narrację doskonale wpisują się gazowe płyty ceramiczne, które reprezentują krok w stronę ekologicznych rozwiązań w dziedzinie kuchennych technologii. To więcej niż tylko sprzęt – to rewolucyjne podejście do gotowania, które łączy oszczędność, efektywność i dbałość o naturę. To technologia, która pozwala nam dbać o środowisko naturalne, korzystać z gazu, zmniejszać koszty i ślad węglowy – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Dzięki specjalnej technologii „gaz pod szkłem”, palniki w tego rodzaju płytach umieszczone zostały pod gładką powierzchnią ceramiczną, wykorzystując jedynie śladowe ilości prądu a gaz spalając efektywnie i dając użytkownikom oszczędność do 50% w kontekście ilości zużywanego gazu (w porównaniu z kuchenką z otwartym płomieniem). Ta oszczędność gazu ma przełożenie zarówno na kwestie ekonomiczne, jak również środowiskowe. W samej kuchni zaś sprawia, że nie musimy obawiać się o tłusty nalot na meblach, który zwykle pojawia się, gdy mamy do czynienia z kuchenkami z otwartym ogniem.

Gotuj w granacie

W obliczu wzrostu zainteresowania barwami naturalnymi, wyjątkową rolę w kuchni 2024 roku odgrywa również kolor granatu. Ten bogaty, głęboki odcień to gwarancja elegancji, która doda charakteru każdej kuchni.

Pomieszczenie kuchenne w tonacji granatu to manifestacja luksusu i stylu. Kolor ten doskonale komponuje się z drewnem, metalem czy marmurem, tworząc wyjątkowe połączenia, które nadają przestrzeni wyrafinowania. Dodając akcenty granatu poprzez elementy wyposażenia, akcesoria czy nawet ściany, kreujemy kuchnię, która emanuje elegancją i nowoczesnym stylem, wpisując się w najnowsze trendy projektowania wnętrz – mówi ekspert marki DYNACOOK.

Bogata tonacja granatu nie tylko definiuje charakter kuchni, lecz doskonale współgra z nowoczesnymi rozwiązaniami wyposażenia. Połączenie głębokiego odcienia granatu z innowacyjnymi technologiami, takimi jak na przykład ciemne lodówki, piekarniki czy gazowe płyty ceramiczne, nada kuchni wyjątkowego uroku.

Kolor delikatności

Podążając za trendami na 2024 rok, nie sposób pominąć różu jako kolejnego koloru w noworocznej ewolucji kolorystycznej. Róż w różnych odcieniach – od delikatnych pasteli po głębsze odcienie – staje się znakiem nowoczesności i elegancji. W kuchniach 2024 roku kolor różu przenosi nas w świat subtelnego piękna, dodając miękkości i delikatności w kontraście do silnych tonacji zieleni czy granatu. Ten odcień doskonale współgra z naturalnym drewnem, metalem czy minimalistycznymi elementami, tworząc kuchnię, która emanuje delikatnym wdziękiem i nowoczesnym stylem.

Róż w kuchni stanowi nie tylko wyraz indywidualności, ale także pasuje do nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Współistnieje harmonijnie z innowacyjnymi urządzeniami, takimi jak ceramiczne płyty gazowe, dodając nie tylko koloru, ale także stylu i elegancji, przyczyniając się do stworzenia przestrzeni do gotowania, która jest zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna – podpowiada Stanisław Szyling z DYNACOOK.

Przykład rozwiązania

W 2024 roku, oprócz wyboru kolorów, istotne staje się również wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Nie tylko odzwierciedlają one piękno kolorystyki, ale także idą krok dalej, zapewniając oszczędność, efektywność i ekologiczność. Dobrym przykładem są płyty gazowe DYNACOOK. Płaska tafla ceramiczna wygląda nie tylko estetycznie, ale jest również idealnie prosta w utrzymaniu czystości – wystarczy zimną płytę przetrzeć, a w przypadku większych zabrudzeń, skorzystać z wygodnego skrobaka. DYNACOOK posiada również estetyczny i prosty w obsłudze panel sterowania, w którym znajduje się aż 18 poziomów mocy grzania kuchenki. To największy przedział wśród dostępnych na rynku sprzętów, pozwalający na dokładne dobranie mocy grzania do przygotowywanych potraw.

Gazowa płyta ceramiczna DYNACOOK, produkowana w Polsce z najwyższej jakości komponentów, to rodzimy wynalazek. Klienci oraz projektanci coraz częściej zwracają uwagę na wspieranie polskich producentów – można uznać to również za mocny trend 2024 roku. Dynaxo, producent tych płyt, proponuje kilka rodzajów wielkości DYNACOOK, dając nam możliwość wyboru idealnego rozwiązania. Model X3 to propozycja trzypalnikowa, idealna dla osób, które gotują niewiele. W segmencie z czterema palnikami mamy aż dwie propozycje: model X4 Classic, czyli kuchenkę z czterema palnikami ale o niestandardowym ułożeniu pól grzewczych i nieco większej wielkości oraz zupełnie nowy model, X4 Modern, który posiada klasyczną szerokość 60 cm i cztery wygodne pola grzewcze. Dla fanów większego gotowania przygotowany jest model X5, czyli płyta z pięcioma palnikami o większej szerokości – podsumowuje ekspert DYNACOOK.

W roku 2024 kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania potraw – to przestrzeń, w której harmonijnie współistnieją style, ekologia i innowacyjne podejście do gotowania. Trzy dominujące kolory – zieleń, granat i róż – stanowią symbole zarówno zaangażowania w troskę o środowisko, jak i nowoczesnego designu. Barwy te, odzwierciedlające naturę i elegancję, staną się podstawą aranżacji przestrzeni kuchennej, definiując nie tylko wygląd, lecz również świadomość ekologiczną w dziedzinie technologii kuchennych. Gazowe płyty ceramiczne, takie jak innowacyjne rozwiązania DYNACOOK, wpisują się w tę rewolucyjną przemianę, oferując nie tylko estetykę, lecz przede wszystkim efektywność, oszczędność i troskę o naturę.

Dynaxo to polska firma rodzinna, która w produkcji płyt DYNACOOK stawia na innowacyjne rozwiązania i komponenty najwyżej jakości, które przekładają się na bezawaryjność płyt. Technologia „gaz pod szkłem” służy komfortowemu i łatwemu gotowaniu, dzięki czemu możemy skupić się na tym, co kochamy najbardziej.