Jaki okap do wyspy kuchennej

Kuchnia zajmuje wyjątkowe miejsce w domu każdego z nas. To tutaj toczy się spora część naszego codziennego życia. Dlatego w wielu aranżacjach otwiera się ona na część wypoczynkową i salon- tworząc jedną dużą przestrzeń. To w niej wyspa, stanowi właśnie najważniejszy punkt.

Funkcjonalna wyspa kuchenna- czyli jaka?

Odpowiednio umieszczona i dobrze wyposażona wyspa kuchenna zapewnia komfort przygotowywania posiłków oraz ich spożywania. Te w wersji wolnostojącej potrafią optycznie oddzielić przestrzeń salonu od tej roboczej, na której powstają posiłki. Dodatkowym ich atutem, jest także fakt, że podczas pracy w kuchni z wyspą można mieć swobodny kontakt z osobami przebywającymi w salonie czy jadalni.

W przypadku, gdy nasz wyspa kuchenna jest sporych rozmiarów, poza blatem roboczym możemy umieścić na niej niezbędne sprzęty takie jak np. płyta kuchenna, czy zlew. W sytuacji, gdy w wyspie będzie znajdowała się kuchenka lub płyta indukcyjna, należy pomyśleć o okapie, który z powodzeniem poradzi sobie z niechcianymi zapachami. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które z pewnością z dobierzemy do naszych potrzeb i upodobań. Pamiętajmy,  że w przypadku kuchni otwartej wybrany przez nas okap powinien mieć wysoką moc silnika i wydajność, aby skutecznie pochłaniać zapachy.

Jaki okap do wyspy kuchennej?

W ofercie AKPO dostępny jest szeroki wachlarz okapów wyspowych. Różnią się one  stylem, materiałami, wykończeniem czy kolorem. Wszystko po to, aby wpasować okap w styl naszej kuchni, czy do panującego w niej wystroju. Możemy wybierać spośród  na przykład z modeli sufitowych jak i podwieszanych. Wiele z nich wyposażonych zostało w  dodatkowe funkcje takie jak timer, czy pilot, które ułatwią i uprzyjemnią nam gotowanie.

Corner of panoramic kitchen with concrete walls, wooden floor, dark gray island with built in sink and cooker, gray cupboards and bar with stools. 3d rendering

Podkreślić należy, że okap może stanowić niebanalną ozdobę kuchni. Dostępne modele kształtem mogą imitować ciekawą wzorniczo lampę. Tak jest w przypadku np. okapu WK-10 Figur Glass czy Wk-10 Ellipse od AKPO, które  z powodzeniem mogą stanowić ozdobę i designerski element w kuchni z wyspą. Coraz częściej poszukiwanym i wybieranym rozwiązaniem jest także okap zintegrowany z płytą indukcyjną. Tak jest w przypadku WK-9 Tytan Induction 4 od AKPO, które jest  nowoczesną propozycją dedykowaną kuchniom z wyspą. Podczas gotowania okap wysuwa się z płyty by neutralizował zapachy, opary i wychwytywał drobiny tłuszczu.

?Okapy wyspowe to doskonałe rozwiązanie dla kuchni z wyspą. Stawiając na to rozwiązanie zwróćmy uwagę na precyzyjne dopasowanie jego szerokości do wymiarów płyty grzewczej. Okap wyspowy nie powinien mieć mniejszej szerokości niż płyta ? wyjątkiem są okapy cylindryczne z pochłanianiem szczelinowym. Szeroki asortyment, proponowany przez AKPO, pozwala na pełną dowolność i fantazję w aranżacji wymarzonej kuchni.  ? ? podkreśla Michał Kołakowski- przedstawiciel handlowy AKPO.