Jakie są modne trendy kuchenne na 2024 rok?

W przyszłym roku w projektowaniu kuchni modne będzie to, co proste, ponadczasowe i funkcjonalne. Swoją obecność zaznaczą ekologiczne technologie pozwalające oszczędzać wodę i energię, a jednocześnie zapewniające możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb oraz wysoki komfort użytkowania. W te trendy idealnie wpisuje się elektroniczna bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E z dwoma trybami uruchamiania i poręczną, obrotową wylewką.

Kuchnia, podobnie jak reszta domowych pomieszczeń, musi być zaprojektowana tak, by pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy i zapewnić jak największą wygodę codziennego użytkowania. W modnych kuchniach będą królować zabudowy do samego sufitu, ergonomiczne meble wyposażone w różnego rodzaju szuflady i ukryte systemy, a także inteligentne rozwiązania elektroniczne. Duże znaczenie będą miały zwłaszcza technologie przyjazne środowisku, między innymi pozwalające na zmniejszenie zużycia wody i energii. W obszarze designu modne będą ponadczasowe rozwiązania, które będą zawsze aktualne. We wszystkie te założenia wpisuje się elegancka elektroniczna armatura GRANDIS E z dwoma trybami uruchamiania, która zapewnia najwyższy komfort użytkowania i oszczędność.

Elektroniczna bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E
Fot. SCHELL

Ponadczasowy design i wbudowane technologie

W obszarze designu i kolorystyki modne będzie to, co proste i minimalistyczne. Bazę aranżacji będą stanowić meble w neutralnych, ponadczasowych kolorach. Indywidualny charakter stylizacji mają kształtować odpowiednio dobrane dodatki nawiązujące do natury. Zestawienia bieli i czerni z drewnianymi lamelami czy zielonymi i butelkowymi frontami stworzą przestrzeń sprzyjającą skupieniu i relaksowi. Taka kuchnia na dłużej pozostanie aktualna pod względem wzornictwa, co sprzyja ekologii. Wszelkie technologie powinny być starannie ukryte i niewidoczne, aby nie zwracały uwagi i nie zaburzały harmonijnego efektu aranżacyjnego. Dotyczy to także armatury wodnej, która coraz częściej jest wyposażana w inteligentną elektronikę. Nie tylko podnosi ona komfort użytkowania, lecz także poprawia higienę i zapewnia oszczędność wody. Te i więcej korzyści zapewnia elektroniczna bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E z funkcją sterowania na podczerwień. Elegancka, lśniąca armatura o chromowanym wykończeniu stanie się spójnym i niezwykle funkcjonalnym uzupełnieniem wielu nowoczesnych stylizacji kuchennych.

Bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E z inteligentną elektroniką Fot. SCHELL

Nowoczesna bateria kuchenna w stylu smart

Innowacyjna bateria kuchenna na podczerwień SCHELL GRANDIS E to starannie przemyślane rozwiązanie łączące praktyczne funkcje z wysokim komfortem i bezpieczeństwem użytkowania. Może być uruchamiana nie tylko na podczerwień, lecz także ręcznie, za pomocą dźwigni na boku korpusu. Aby otworzyć wypływ wody, wystarczy umieścić ręce w zasięgu sensora, zaś jego zamknięcie następuje automatycznie. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala uniknąć dotykania korpusu zabrudzonymi rękoma, np. gdy potrzebujemy je umyć podczas przygotowania posiłku. Funkcja ta jest bardzo przydatna także wtedy, gdy chcemy opłukać owoce lub warzywa. Natomiast poręczna dźwignia sprawdzi się wtedy, gdy zaistnieje potrzeba np. napełnienia wiadra. Zastosowanie baterii SCHELL GRANDIS E zapewnia znaczące oszczędności przy zachowaniu wzorowej czystości. Sterowany czasowo wypływ wody oraz niska objętość przepływu w trybie elektronicznym na poziomie 8,5 l/min gwarantują oszczędne gospodarowanie wodą, co jest w pełni zgodne z obowiązującymi trendami. Projektanci pomyśleli również o takich funkcjach, jak chroniąca przed oparzeniem blokada wody gorącej czy obrotowy mechanizm wylewki z ogranicznikiem. Bateria SCHELL GRANDIS E jest dostępna w wersji zasilanej na baterię alkaliczną lub sieciowo, dlatego można ławo wybrać najlepiej dopasowane rozwiązanie.

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.