Kolekcja by Ora-ïto od Gorenje: z pasji do gotowania

Nie bez powodu mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Skrywa smaki, zapachy i co najważniejsze – emocje. Chociaż kuchnia to przede wszystkim miejsce do przygotowania posiłków, żadna rozmowa nie smakuje tak, jak ta przeprowadzona właśnie tam. To wyjątkowe pomieszczenie w domu, dlatego projektanci starają się, aby była połączeniem funkcjonalności z niepowtarzalnym stylem, który odda charakter domowników. Z tą myślą została stworzona wyjątkowa linia Gorenje by Ora-ïto.

Ora-ïto – narodziny artysty

Ora-ïto to francuski designer pochodzący z Marsylii, który u progu swojej kariery zagrał „va banque”, publikując na swojej stronie wirtualne projekty opatrzone logotypami znanych marek. Projekty spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, że klienci zaczęli zamawiać nieistniejące przedmioty, a marki, zamiast złożyć pozwy, zaprosiły go do współpracy. Dzisiaj jego nazwisko jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wzorniczych. Projekty, które stworzył wraz z firmą Gorenje, zyskały powszechne uznanie za design połączony z nieprzemijającą użytecznością. Udana współpraca, pomiędzy twórcą, a marką trwa już ponad dziesięć lat.

Gdzie design łączy się z funkcjonalnością

Kolekcję Gorenje by Ora-ïto w czarnej i białej kolorystyce można sprowadzić do wspólnego mianownika – simplexity, łączącego dwa określenia: simple i complexity, czyli prostotę i funkcjonalność. Linia jest połączeniem minimalistycznego i ponadczasowego designu charakterystycznego dla projektanta oraz innowacyjnych technologii stosowanych przez markę Gorenje. Połączenie tych cech tworzy technologiczną perfekcję i spójną kreację. W skład kolekcji wchodzą: nowoczesna płyta indukcyjna, okap przyścienny i do zabudowy, chłodziarko-zamrażarka, piekarnik, toster, czajnik elektryczny oraz miksery.

Płyta grzejne

W ofercie linii by Ora-ïto dostępna jest nowoczesna płyta indukcyjna dostępna w dwóch kolorach – eleganckiej czerni oraz rzadko spotykanej dla tego urządzenia bieli. Krawędzie płyty pozbawione są tradycyjnej ramki na rzecz szlifowania, które nadaje jej nowoczesnego sznytu. Sterowana jest za pomocą dotykowego panelu SmartControl. Płyta ma cztery owalne pola grzejne o tej samej powierzchni. Ich moc to 2100W z możliwością zwiększenia do 3000W, dzięki funkcji PowerBoost. Zapewnia ona większą intensywność i skraca czas podgrzewania. Korzystając z funkcji AreaFlex, wybrane dwa pola grzejne można połączyć w jedno duże. Funkcja łączenia pól grzejnych sprawdzi się szczególnie do przygotowania potraw w dużych naczyniach. Płyty grzejne zaprojektowane przez Ora-ïto mają również funkcje timera, a także zabezpieczenie ChildLock Pro, które docenią rodzice małych pociech. Płyty indukcyjne z kolekcji projektanta idealnie sprawdzą się w kuchni entuzjastów gotowania i dobrego stylu.

Piekarnik

Piekarniki z linii Gorenje by Ora-ïto zostały zaprojektowane z myślą o miłośnikach gotowania, by pozwolić im na kreatywne spełnienie się. Dzięki nowemu projektowi komora urządzenia zyskała dodatkową przestrzeń bez konieczności zwiększania wymiarów zewnętrznych. Unikalny kształt wnętrza zapewnia optymalny przepływ powietrza, który gwarantuje równo wypieczone dania. Dodatkowe udogodnienie zapewnia technologia MultiFlow 360°, która umożliwia pieczenie na wszystkich 5 poziomach jednocześnie, przy odpowiednim przepływie powietrza i utrzymaniu stałej temperatury. Piekarniki z kolekcji francuskiego projektanta są wyposażone w 11 trybów, w tym termoobieg, funkcję eko, czy pyrolizę – program samoczyszczący.

Okapy

W kolekcji Gorenje by Ora-ïto dostępne są dwa rodzaje okapów – okap przyścienny i do zabudowy. Dzięki nowoczesnemu wykończeniu okap ścienny stanowi interesujący element wykończenia kuchni. Urządzenie ma moc 278 W i wykorzystuje P.A.S. Jest to system, który jest gwarancją skutecznej, a zarazem cichej pracy. Zasysane powietrze jest przekierowane z centralnej części okapu do jego zewnętrznych krawędzi. Takie rozwiązanie zapewnia większą skuteczność, optymalizuje zużycie energii i redukuje hałas. Okap do zabudowy zaprojektowany przez Ora-ïto odznacza się nienachalnym, a zarazem eleganckim designem. Urządzenie ma moc 240 W. Obydwa modele wyposażone są w funkcję odświeżania powietrza, która uruchamia się automatycznie co godzinę oraz technologię AdaptTech. Jest to technologia automatycznego wykrywania zanieczyszczeń powietrza i adaptacji prędkości wentylatora do stopnia zanieczyszczeń. AdaptTech pozwala w pełni skupić się na przygotowaniu posiłku bez konieczności ciągłego ustawiania mocy okapu.

Chłodziarko-zamrażarka

Lodówki Gorenje z linii Ora-ïto zostały stworzone tak, aby zachować smak i wartości odżywcze przechowywanej żywności. Budowa, wykorzystane materiały oraz dodatkowe funkcje wydłużają świeżość produktów. Urządzenie wykorzystuje inteligentną funkcję AdaptTech, która stale monitoruje nawyki domowników. Pozwala to na monitorowanie, w jakich godzinach lodówka najczęściej jest otwierana. Wówczas urządzenie obniża temperaturę wewnątrz o 2°C . Pozwala to na utrzymanie stałej temperatury, która jest gwarancją świeżości przechowywanych produktów. Doskonałe warunki do przechowywania zapewnia systemem wentylacji MultiFlow 360°, który gwarantuje równomierną cyrkulację powietrza wewnątrz chłodziarko-zamrażarki. Powietrze jest dodatkowo wzbogacone o jony ujemne, dzięki zastosowaniu technologii IonAir, która zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Lodówki Gorenje zostały wyposażone w dwie strefy do przechowywania świeżych produktów – CrispZone oraz FreshZone. Pierwsza z nich pozwala na regulację wilgotności i utrzymanie niskiej temperatury, która sprawdzi się do przechowywania owoców i warzyw. Drugą z nich, FreshZone wyróżnia niska temperatura, która będzie idealna do przechowywania mięsa i ryb. Chłodziarko-zamrażarki są także wyposażone w zapobiegającą powstawaniu szronu funkcję NoFrost Plus.

Małe AGD

Aby wyposażenie kuchni stanowiło spójną całość, w ofercie linii znajdują się także tzw. małe AGD. Wyposażenie kuchni we wszystkie urządzenia z kolekcji pozwoli na uzyskanie konsekwentnego stylu, w którym wszystkie sprzęty idealnie się uzupełniają. W ofercie marki dostępny jest czajnik elektryczny, toster oraz dwa rodzaje mikserów – mikser do ciasta i blender ręczny. Wszystkie, podobnie jak pozostałe urządzenia, dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. Ich design i funkcje oddają charakter kolekcji i są połączeniem nowoczesnej estetyki z funkcjonalnością.

Kolekcja Gorenje, która powstała przy współpracy z Ora-ïto, została stworzona z pasji do gotowania. Wszystkie urządzenia są zaprojektowane tak, aby wznieść domową sztukę kulinarną na wyższy poziom, dzięki nienagannej stylistyce i nowoczesnym funkcjom ułatwiającym gotowanie i przechowywanie żywności. To idealny wybór dla osób ceniących design i funkcjonalność.

Więcej informacji na: https://pl.gorenje.com/