Kuchnia dla odważnych Czarne zestawy meblowe od Classen

Czerń to synonim elegancji. We wnętrzach bywa jednak stosowana zachowawczo, pojawiając się głównie w detalach. Czy wystrój, w którym ta ciemna i głęboka barwa odgrywa wiodącą rolę, może okazać się przyjazny dla oka? Eksperci marki Classen przekonują, że tak i proponują czarne C? Black Matt, Akryl oraz Akrylic.

? Styl skandynawski, charakteryzujący się prostotą i wysokim nasyceniem bieli, przez wiele lat był bardzo chętnie stosowany w polskich domach. Obserwując obecne trendy wnętrzarskie, można jednak zauważyć zmianę tej tendencji i wzrost znaczenia ciemnych, nasyconych barw w aranżacji. Na topie są granat, szmaragdowa zieleń, głęboki brąz, a nawet czerń. Mając to na uwadze, uzupełniliśmy ofertę mebli kuchennych o trzy kolekcje, które doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnego klienta ? mówi Wioleta Szeluch, manager produktu, Classen.

Kuchnia Black Matt to propozycja dla osób, które poszukują śmiałych i oryginalnych rozwiązań. Szafki w głębokim, czarnym kolorze nadają wnętrzu intrygujący charakter. Dzięki matowemu wykończeniu całość prezentuje się szykownie i szlachetnie. Kolekcja ta świetnie sprawdzi się w przestronnych wnętrzach, podkreślając ich okazałość. Może być także z powodzeniem stosowana w mniejszych przestrzeniach ? w tym przypadku koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie.

Kolejne nowości utrzymane w czarnym kolorze to kolekcje Akryl i Akrylic. Posiadają one akrylowe wykończenie w połysku, dzięki któremu na powierzchni frontów powstaje efekt tafli szkła. Odbijające się od nich promienie słońca sprawiają, że meble zyskują dodatkową głębię, a wnętrze subtelnie rozjaśnia się. Obie kolekcje dostępne są również w białej wersji kolorystycznej (w przypadku linii Akryl dotyczy to wyłącznie szafek wiszących). Zestawiając ze sobą te dwie przeciwstawne tonacje uzyskamy bardzo ciekawą, kontrastową aranżację.

Wszystkie kolekcje czarnych kuchni Classen składają się z mebli stojących i wiszących ? w tym z szafek narożnych, szuflad, słupków oraz półsłupków. Wśród nich znajdują się elementy przystosowane do zabudowy lodówki, piekarnika oraz zlewozmywaka. Za estetyczne wykończenie całości odpowiadają zaślepki i cokoły. Meble posiadają smukłe, poręczne uchwyty.

Czarne kuchnie wyglądają bardzo atrakcyjnie, jednak dobrze je przełamać jaśniejszymi elementami. Drewniane krzesła czy szklane dodatki pomogą wyeksponować ciemne szafki i jednocześnie dodadzą wnętrzu uroku. Warto zadbać też o dodatkowe oświetlenie, które uwidoczni atuty mebli ? rolę tę świetnie spełnią punktowe lampy sufitowe i listwy LED zamontowane u dołu szafek wiszących.

? Czarne zestawy mebli kuchennych szczególnie przypadną do gustu osobom podążającym za trendami i gotowym na wyzwania aranżacyjne. Moda na otwarte przestrzenie sprawia, że kuchnia nie jest już zamkniętym pomieszczeniem, lecz staje się jednym z punktów reprezentacyjnych domu. Z tego powodu powinna nie tylko cieszyć funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Kuchnie Black Matt, Akryl oraz Akrylic są doskonałymi propozycjami do nowoczesnych wnętrz ? dodaje Wioleta Szeluch.

Więcej informacji o kuchniach Classen można znaleźć pod adresem: https://classen.pl/kuchnie

***

Classen od ponad pięciu dekad działa w branży wyposażenia wnętrz, posiadając jedną z największych fabryk podłóg na świecie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA oraz Classen Floors Systems. Firma posiada własny zakład produkcyjny w Rybniku-Zwonowicach, który odpowiada za obsługę środkowo-wschodniego rynku europejskiego. Szeroka gama produktów obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, meble kuchenne oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna ?Lignum?. Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl