Marzy ci się nowa kuchnia? Poznaj kilka porad jak zrobić to w duchu sustainabilty

Dbanie o środowisko podczas remontu jest oczywiście korzystne dla naszej planety, ale to nie wszystko. Oprócz tego świadome ekologicznie decyzje, takie jak inwestowanie w wysokiej jakości materiały i energooszczędne urządzenia kuchenne, mogą pomóc zaoszczędzić na opłatach za media i naprawach w dłuższej perspektywie.

Zatrudnij lokalnych podwykonawców  

Ważne jest, aby współpracować z ekspertami, którzy są tak samo zaangażowani w kwestie środowiskowe jak Ty. Architekci lub wykonawcy z doświadczeniem w tworzeniu zrównoważonych wnętrz są bardzo pomocni. Co ważne będą oni analizować nie tylko materiały z jakich korzystamy, ale też sposoby na zmniejszenie kosztów projektu. Oprócz zrozumienia przepisów i regulacji obowiązujących w regionie w zakresie zrównoważonego rozwoju i recyklingu, mogą oni być świetnym źródłem informacji, jeśli chodzi o znalezienie lokalnych materiałów.

Myśl długoterminowo 

Chociaż ekologiczne wybory wbrew pozorom mogą początkowo kosztować więcej, korzyści ze zrównoważonych decyzji będziemy czerpać przez wiele lat. Na przykład baterie o niskim przepływie mogą pomóc w oszczędzaniu wody, a izolacja i energooszczędne urządzenia sprzyjają obniżeniu rachunków za energię elektryczną i ogrzewanie. Tego typu dalekosiężne myślenie warto zastosować również w przypadku wyboru projektu i wystroju. Takie podejście do urządzania wnętrz sprawi, że będzie ono stylowe be względu na zmieniające się trendy. Szeroki wybór klasycznych elementów dekoracji i wykończenia wnętrz znajdziemy na Reuter.com. Ponadczasowe baterie kuchenne jak np. Villeroy-Boch, Blanco Jandora, Grohe Minta, uniwersalne oświetlenie: FISCHER & HONSEL, HELL LOFT czy Top Light Puk One pozwolą nam urządzić plastyczne wnętrze, które dowolnie w zależności od pory roku czy okazji będziemy mogli modyfikować.

Daj przedmiotom drugie życie 

Każdy remont generuje niezliczone ilości zbędnych elementów takich, jak niepotrzebne już meble, krany czy dodatki. Zanim zdecydujemy się je wyrzucić, spróbujmy wystawić stare meble na portalach internetowych, służących do pozbywania się tego typu niepotrzebnych już rzeczy lub napiszmy ogłoszenie dla lokalnej społeczności – czy to na wspólnym komunikatorze, czy klatce schodowej.