Modna kuchnia. Najciekawsze trendy 2022 roku

Planujesz w nadchodzącym roku remont kuchni? Zobacz, jakie aranżacje cieszą się teraz największą popularnością i jaka kolorystyka wiedzie prym. Pokażemy Ci najmodniejsze dekory, kóre pozwolą zaprojektować kuchnię twoich marzeń.

Aranżacje kuchni w 2022 roku były prawdziwą ucztą dla oka. Skupione na jakości i funkcjonalności, opatrzone kolorami, wyrazistymi materiałami, pełne charakteru oraz dobrego stylu. Zdecydowanie szukaliśmy materiałów, które nie każą nam iść na kompromis, a oferują zarówno rozwiązania trendowe, jak i wysoką jakość. Jeśli chodzi o stylistykę, to wyraźnie chcieliśmy być bliżej natury, a wraz z nią otaczać się ciepłym, nastrojowym drewnem i kamieniami. Nie zabrakło również odważnej kolorystyki, zmysłowych czerni oraz ponadczasowej bieli. Widocznym trendem są też materiały przyjemne w pielęgnacji, pozwalające w prosty sposób utrzymać kuchnię w czystości, a także ekologiczne, wykonane z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Wszystkie te cechy są wzajemnym mianownikiem dla kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer, w której znajdziemy piękne i zgodne z obowiązującymi trendami dekory, osadzone na płytach laminowanych, blatach, ściankach przyblatowych i laminatach HPL, z których można stworzyć funkcjonalne i estetyczne meble kuchenne. Wysoka jakość materiałów i łatwa obróbka sprawia, że produkty te znajdują zastosowanie w nawet najbardziej wymagających projektach. Jakie dekory cieszyły się w tym roku największą popularnością?

Królowa biel

Biały kolor nie bez powodu nie znika nigdy z palety najpopularniejszych barw. Jest doskonałą bazą dla aranżacji w wielu różnych stylach. Jeśli kochamy świeże stylistycznie wnętrza, możemy zastosować biel jako kolor przewodni i dobierać do niego inne materiały. Mamy pełną swobodę w tym zakresie, bowiem doskonale koresponduje ona z drewnami, kamieniami, betonem czy metalem, a także wszelkimi innymi kolorami – zarówno tymi ciemnymi i wyrazistymi, jak i delikatnymi pastelami. W wspomnianej wcześniej kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer znajdziemy wiele odcieni bieli, których tonacje z łatwością dopasujemy do swoich upodobań. Na przykład ciepły Biały Satynowy W10227, który fantastycznie łączy się z dekorami drewnianymi tj. Glamour Wood Jasny R48005, czy eleganckimi kamieniami tj. Marmur Bianco S63051.  Szalenie modne jest łączenie bieli z szarością. Takie zestawienia pozwalają stworzyć łagodne stylistycznie wnętrze o ponadczasowym klimacie. Przykładowo chłodną Biel Krystaliczną U11026 możemy połączyć z dekorem Szary Bora U12290 oraz Calcite Szary S62024, imitującym surowy beton.

Kolory pełne mocy

Utarło się, że czarny kolor we wnętrzu jest kontrowersyjny. To bardzo niesprawiedliwe określenie, ponieważ czerń ma naprawdę szeroką listę zalet. Jest ponadczasowa, świadczy o charakterze właścicieli domu, pomaga zbudować nastrojowe i niezwykle klimatyczne wnętrza, co więcej, w zestawieniu z innymi kolorami lub drewnem, tworzy naprawdę fenomenalne i wyraziste kontrasty. A co najważniejsze, jest szalenie elegancka. Doskonałym przykładem jest dekor Czarny Grafit U12007 – głęboki, mocny kolor w stylu glamour. Jest idealnym tłem dla szykownej miedzi, eleganckiego drewna tj. Orzech R30061, jak również ciemnej zieleni czy marmuru. Jest to propozycja czerni wpadającej w odcienie szarości, jednak nie aż tak dominującej jak typowy czarny. W roku 2022 nie brakowało również mocnych barw, dodających wnętrzom pozytywnej energii. Mowa tu o kolorach tj. Błękit Ciemny U18004 – to mocny i zdecydowany kolor, pełen wyrafinowania. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Z czym go łączyć? Z różem, który go nieco zrównoważy, z delikatnymi beżami, ale też z równie wyrazistą Salsą U16166. Ten ostatni kolor jest tak samo niejednoznaczny, jak jego nazwa i ma w sobie mnóstwo ognistego charakteru.

Interior of stylish kitchen with white walls, wooden floor, white cupboards and wooden countertops with comfortable dining table and chairs. 3d rendering

W klimacie natury

Pełne światła, naturalnych materiałów lub takich, które je wiernie odwzorowują. Przytulne, otulone miękkimi tkaninami i zjawiskowymi roślinami. Takie właśnie są wnętrza, które mają nam dać poczucie bliskości z Matką Ziemią. Kluczowa w ich aranżacji jest zieleń. To kolor, który koi zmysły i pozwala się wyciszyć, a w naturze występuje w niezliczonej wręcz ilości. Chcąc stworzyć nastrojową aranżację w ciemnych odcieniach, warto sięgnąć po Zieleń Butelkową U19016 – to kolor niezwykle głęboki i intensywny, który sprawdzi się jako detal, ale może być również głównym motywem kolorystycznym. Spokojniejszą aranżację stworzymy z kolei wykorzystując jasną, soczystą i świeżą zieleń. Takim dekorem jest Tajga U19515, kolor niezwykle autentyczny i subtelny. Warto zestawić go z dekorami o pięknych wzorach drewna tj. Dąb Amerykański R20119. Razem stworzą ciepłą aranżację, doskonałą oazę wypoczynku.

Kuchnia na lata

Zaprojektowanie i remont kuchni to ogromne wyzwanie, dlatego warto szukać rozwiązań, które ułatwią nam to zadanie. Jednym z nich jest wybór Mood Stories Comfort Collection firmy Pfleiderer. To komplementarna oferta, w której znajdziemy dekory osadzone na wielu różnych produktach – płytach laminowanych, blatach kuchennych i ściankach przyblatowych, jak również na laminatach HPL. Sama kolekcja podzielona jest na 10 nastrojów, w których znajdziemy wiele propozycji gotowych zestawień dekorów. Zostały one ułożone w taki sposób, aby pomogły stworzyć we wnętrzu określony nastrój, np. glamour czy loft. Do wyboru mamy gotowe sety lub możemy samodzielnie dopasowywać do siebie dekory. Ich dostępność na magazynach oraz szeroko rozbudowana sieć handlowa Pfleiderer Partner, sprawiają, że z łatwością zamówimy wybrane przez nas blaty czy płyty do produkcji mebli kuchennych. Co ważne, produkty firmy Pfleiderer cechują się bardzo wysoką jakością, są odporne na intensywne użytkowanie i proste w codziennej pielęgnacji. Jakość i dobry design produktów Pfleiderer zostały docenione przez jury przyznające prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa. Kolekcja Mood Stories zdobyła nagrody tj. ICONIC Awards, German Design Award, IDA Awards, jak i Diament Meblarstwa. Znalazła się także w finale konkursu Dobry Wzór.

Poznaj całą kolekcję Mood Stories na www.pfleiderer.pl