Momi, czyli fuzja kuchennej funkcjonalności z estetyką

Kuchnia to miejsce, w którym zwykle dużo się dzieje. Funkcjonalne rozwiązania, które usprawniają proces przygotowania posiłków są tam priorytetem, jednak nie jest powiedziane, że przestrzeń robocza musi przedkładać wspomnianą funkcjonalność nad estetykę. Najlepiej widać to na przykładzie kolekcji zlewozmywaków Momi, które spełniają wszelkie warunki, aby stać się sercem każdej, nawet kabinowej kuchni.

Wygoda ma wiele wymiarów

Komfort pracy w kuchni przekłada się nie tylko na sprawność działania, ale i przyjemność jakiej dostarcza gotowanie oraz efekt końcowy w postaci pysznych posiłków. Gra jest więc warta świeczki,  dlatego funkcjonalne rozwiązania nigdzie nie są tak istotne jak w kuchni. Jej wielkość, rozkład i wyposażenie decydują o tym, jakiego typu praktyczne usprawnienia można zastosować, jednak bez względu na wszystko elementem obowiązkowym każdej kuchni pozostaje zlewozmywak. To właśnie on dyktuje warunki fuzji funkcjonalności z estetyką.

O ile szerokość i długość zlewu są ustandaryzowane i zależą od wymiarów mebli kuchennych, o tyle głębokość pozostaje kwestią dowolną. W praktyce okazuje się, że najbardziej funkcjonalna jest głęboka komora, w której bez problemu pomieszczą się duże garnki czy blachy do piekarnika. Zwiększona pojemność zlewozmywaka zapewnia wygodę i swobodę działań, bez obawy o nadmierne zachlapanie sąsiadujących powierzchni.

Pojemność komory to tylko jedna z cech, która musi wyróżniać funkcjonalny zlew. W jego obrębie powinno znaleźć się wszystko, czego potrzeba do przygotowania posiłku, aby mógł pełnić rolę stacji roboczej. Dlatego w granitowych zlewozmywakach z kolekcji Momi zastosowaliśmy kilka rozwiązań, które realnie ułatwiają prace kuchenne. Przykładem niech będzie korek automatyczny CLICK, który pozwala na błyskawiczne zamknięcie lub otwarcie przepływu wody za pomocą jednego ruchu palcem opowiada Wojciech Szmit, Product Manager Deante.

Seria Momi to dowód na to, że redefinicja pojęcia „zlewozmywak” jest nie tylko możliwa, ale i konieczna. W komplecie do każdego modelu dołączona jest uniwersalna deska wykonana z materiału HPL o zwiększonej odporności na zarysowania. Może służyć zarówno do krojenia warzyw, jak i serwowania posiłków. Nie jest to jednak jedyny pomysł na oszczędzanie przestrzeni, ponieważ zlewy Momi zostały wyposażone w innowacyjny syfon „Space Saver”. To alternatywa dla standardowych rur i kolanek, które sprawiały, że przestrzeń pod zlewem zwykle była niewykorzystana. Specjalna konstrukcja i teleskopowa budowa syfonu pozwala dostosować jego kształt do indywidualnych potrzeb i wygospodarować więcej miejsca na przechowywanie.

Na funkcjonalność serii Mimo składa się również ich zróżnicowanie w zakresie budowy oraz wymiarów. Dostępne są modele pasujące do szafek 60, 50 i 45 cm, z praktycznym ociekaczem lub bez niego. Dodatkowo jeden z modeli można montować zarówno wzdłuż jak i w poprzek blatu, w zależności czy jest on 60 czy 50 centymetrowy. Możliwość dostosowania do personalnych potrzeb sprawia, że zlewy Momi są idealnym rozwiązaniem w postaci stacji roboczej, również dla kuchni kabinowych.

Wyższy poziom estetyki

Funkcjonalność, choć niezbędna dla wygody i komfortu, nie powinna skreślać szans na estetykę, zwłaszcza gdy mowa o kuchni. Projektanci zlewozmywaków Momi podzielają to zdanie, dlatego na etapie projektowania postawili znak równości pomiędzy wygodą ich użytkowania a wyglądem. W efekcie kolekcja Momi to esencja eleganckiego minimalizmu, który łączy w sobie harmonię i lekkość. Proste formy uzupełniają obłe kształty, a dzięki kilku sprytnym pomysłom zlewozmywak może podnieść estetykę całej kuchni.

Charakterystycznym detalem kolekcji Momi jest granitowa maskownica, która subtelnie zakrywa sitko. Wykonana jest z tego samego materiału co zlew, więc idealnie się z nim komponuje i tworzy spójną całość. Innym zabiegiem wpływającym na estetykę jest możliwość montażu podblatowego. – To trend, który zyskuje na popularności. Trudno się dziwić, skoro prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, a do tego pozostaje wyjątkowo praktyczny. Krawędź blatu i zlewu znajdują się na jednym poziomie, przez co nie ma szczelin, w których mógłby zbierać się brud. Utrzymanie czystości na blacie zapewnia jeden ruch ręki. To przykład funkcjonalności, która podnosi estetykę – zapewnia Wojciech Szmit, Product Manager Deante.

Zlewozmywaki Momi produkowane są z granitu w 5 kolorach. Łatwo więc dobrać odcień, który wkomponuje się w dany styl aranżacyjny. Granit sam w sobie jest bardzo estetycznym materiałem, natomiast granit Deante dodatkowo posiada właściwości hydrofobowe, które odpychają cząsteczki wody, jest odporny na uderzenia, wysoką temperaturę i przebarwienia. Warto wspomnieć, że niezależnie od koloru zlewu, jego wykończenie wzbogacane jest jonami srebra, które mają właściwości antyseptycznych.

Kolekcja zlewozmywaków Momi to najlepszy dowód na to, że zwykły element wyposażenia kuchni można poddać swoistej metamorfozie, nie tylko w kwestii funkcjonalności, ale i estetyki. Co więcej, pokazuje, że z powodzeniem można łączyć ze sobą te dwa obszary, a efektem jest przedmiot codziennego użytku, który odpowiada na potrzeby osób, które cenią sobie nie tylko styl, ale i wygodę użytkowania.