Najnowsza kolekcja Silestone Le Chic emanuje luksusem i elegancją

Kolekcja wielkoformatowych okładzin Silestone Le Chic na nowo definiuje ponadczasową klasykę. To krok naprzód w dziedzinie żyłowanych powierzchni i sześć dekorów, które kuszą ekskluzywnością rodem z wiktoriańskich i paryskich kamienic. Odcienie charakteryzują się wyrazistymi żyłkami z metalicznymi akcentami. Wyróżniają się na neutralnym tle kremu, głębokiego błękitu i czerni, tworząc w efekcie projekty wnętrz pełne głębi. Poszczególne wzory stanowią elegancką i wyrafinowaną propozycję, nawiązującą do świata mody i designu.

Wyrafinowanie rozkwita często na gruncie innowacji i zrównoważonego rozwoju. Kolekcja Le Chic reprezentuje postęp w produkcji powierzchni Cosentino, ponieważ tak szczegółowe żyłowanie wymaga zupełnie nowego systemu produkcji. Skomplikowane wzory osiągnięto m.in. dzięki nowemu systemowi formowania płyt, dając kolejne życie cząsteczkom i minerałom, które tworzą teraz przykuwające wzrok tekstury.

Prawdziwy zrównoważony rozwój tej kolekcji wynika z opatentowanej przez Cosentino technologii HybriQ+. Silestone Le Chic jest produkowany przy użyciu 99% ponownie wykorzystanej wody i 100% energii odnawialnej, a w jego składzie znajduje się co najmniej 20% surowców pochodzących z recyklingu, które zawierają również mniej niż 40% krzemionki. Płyty znajdują zastosowanie jako blaty kuchenne i łazienkowe, okładziny ścian, lady barowe, stoły do jadalni, posadzki, schody, okładziny kominkowe, parapety, zlewozmywaki, umywalki, okładziny kabin prysznicowych i wanny. Kolekcja Le Chic składa się z sześciu wzorów: Parisien Bleu, Eclectic Pearl, Versailles Ivory, Victorian Silver, Bohemian Flame i Romantic Ash.

Parisien Bleu odzwierciedla czystą nostalgię za stolicą Francji. To głęboki, niebieskawy dekor z silną osobowością i mocnym charakterem. Inspirowany odcieniami słynnych rzymskich kamieni cesarskich, łączy się z drobnymi żyłkami w odcieniach ochry.

Eclectic Pearl stanowi jeden z najlepszych przykładów esencji Le Chic, doskonale łącząc klasykę i nowoczesność. Płynące strumienie delikatnych odcieni, inkrustowane są ziarnami, niczym diamenty na biżuterii. Eclectic Pearl hipnotyzuje subtelnym żyłkowaniem, teksturą i metalicznymi akcentami na całej powierzchni.

Versailles Ivory to zdecydowanie najcieplejszy odcień całej kolekcji. Bardzo subtelne dwukolorowe marmurkowanie w tle, z efektami gradientu, hipnotyzuje migoczącymi światłami złotego blasku. Versailles Ivory emanuje luksusem i elegancją, przywodząc na myśl bogactwo Wersalu.

Victorian Silver posiada delikatne i subtelne dwukolorowe marmurkowanie w tle, z efektem gradientu i dużą głębią. Chłodny odcień tła łączy się tu ze srebrnymi i ciemnoszarymi żyłkami, tworząc elegancki kolor, doskonale komponujący się z ciepłymi i zimnymi tonami.

Bohemian Flame przedstawia subtelne, faliste żyłki, z metalicznymi wstawkami w odcieniach miedzi. Dekor przypomina ruch złotych strumieni lawy, które tworzą wzór na wulkanicznej glebie.

Wieńczący kolekcję Silestone Le Chic odcień Romantic Ash, to propozycja dla wszystkich ceniących sobie wyraziste aranżacje. Duże inkrustacje ziaren w różnych rozmiarach budzą wspomnienia drogi mlecznej widocznej na czystym, rozgwieżdżonym niebie. Pojedyncze akcenty granatu jeszcze bardziej wzmacniają głębię Romantic Ash.

Kwarcowe płyty Silestone charakteryzują się doskonałymi parametrami użytkowymi: odpornością na wodę, zadrapania, plamy i bakterie. Doskonale radzą sobie w kontakcie z żywnością, ławo się czyszczą, zapewniając ich użytkownikom długą trwałość, stabilny kolor i żywotność.

Więcej na: www.cosentino.com