Nowe wyzwania, nowe produkty, nowe trendy ? Peka podsumowuje targi Arena Design

Za nami 12. edycja Arena Design ? wydarzenia prezentującego najbardziej aktualne osiągnięcia i możliwości światowego designu. Ostatnie dni lutego obfitowały w spotkania biznesowe producentów i projektantów, a także w dyskusje o wyzwaniach, jakie stoją dziś przed branżą wyposażenia wnętrz. Udział w poznańskich targach to ważny punkt w kalendarzu marki Peka ? okazja do zaprezentowania nowych produktów i poznania opinii gości.

W tym roku na stoisku firmy w Poznaniu królował antracyt. Czarne meble kuchenne wyposażone w antracytowe systemy z koszami Arena Style z płaskimi relingami, prezentowały się niezwykle nowocześnie i elegancko. Uwagę zwracał szczególnie Tandem ? nietypowo pokazany w dwóch wysokościach.


Wszyscy znamy Tandem w wersji przeznaczonej do szafek o wysokości ponad 1700 mm ? mówi Anita Łopatka, marketing manager marki Peka. ? Wariant, który mogli zobaczyć goście Arena Design 2020 znajduje zastosowanie w szafkach typu medium. Ponadto system oferowany jest jeszcze w wersji dopasowanej do szafek zlokalizowanych pod ekspresem.

Modnie i wygodnie
Antracytowe wykończenie zmieniło zupełnie oblicze najpopularniejszego w ofercie marki Peka wyciągu wysokiego Dispensa. Nowy kolor sprawił, że rozwiązania z tej linii koszy doskonale łączą się z kuchenną zabudową w modnych odcieniach brązu, granatu czy szarości. Dodatkowo w ofercie marki Peka pojawiły się również nowe rodzaje elektrycznego otwierania eTouch VVS-X, przeznaczone do szafek z frontami bez uchwytów.


Duże wrażenie na odwiedzających targi Arena Design zrobiła obrotnica Turn Motion. Pozwala ona za optymalne zagospodarowanie głębokich szafek nad ekspresem lub piekarnikiem. Dzięki półkom obracającym się niezależnie o 360 stopni, nie musimy już sięgać głęboko na tył wysokiej zabudowy, aby znaleźć to czego potrzebujemy. Na ekspozycji w Poznaniu goście mogli zobaczyć system Turn Motion z dwoma półkami, ale dostępne są również wersje jednopółkowe.

Nowości do kuchni?
Odpowiedzią marki Peka na wciąż popularne tendencje zmierzające do maksymalnego uproszczenia form kuchennej zabudowy, były listwy uchwytowe ? ukryte i subtelnie zintegrowane z meblem. Listwy korytkowe do systemów bezuchwytowych w niezwykle modnym i eleganckim, złotym kolorze dodały zaprezentowanej podczas Arena Design zabudowie niezwykłego uroku.


Kolejną nowością, z którą mogli zapoznać się goście odwiedzający stoisko marki Peka był system Pleno Plus. Podobnie jak jego poprzednik Pleno ? wykończony koszami Fioro, czyli z dodatkiem drewna ? cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Obszerne półki pozwalają na przechowywanie poza zapasami żywności również zastawy stołowej i małego AGD. Dzięki temu, że wszystkie półki wysuwają się równocześnie, cała zawartość szafki jest natychmiast widoczna.

? i do garderoby
Dla przypomnienia o tym, że PEKA to nie tylko rozwiązania do kuchni, na stoisku w Poznaniu pokazaliśmy mały moduł garderobiany ? mówi Anita Łopatka. Wykorzystaliśmy w nim system Pecasa z czarnym profilem oraz wspornik z drążkiem na ubrania. Na takim profilu możemy zawieszać różne kombinacje półek i wieszaków, w zależności od naszych potrzeb. A w szufladach pokazaliśmy wyprofilowane wytłoczki na obuwie w dwóch kolorach: szarym i antracytowym. Takie rozwiązanie eliminuje bałagan i umożliwia szybki przegląd obuwia.

Fot. mat. prasowe Peka

Cztery dni na Międzynarodowych Targach Poznańskich były dla marki Peka pełne wrażeń i inspirujących spotkań. Owocne dyskusje po raz kolejny udowodniły, że przemyślane, niezwykle funkcjonalne, a przy tym odpowiadające najnowszym wzorniczym trendom systemy meblowe są absolutnie niezbędne dla współczesnego designu.

Więcej informacji na stronie: www.peka.pl.