Okapy sterowane gestem do dużej i małej kuchni – SOLGAZ OTG-60 i OTG-90

Okapy przyścienne Solgaz OTG-60 oraz OTG-90 to innowacyjne urządzenia wyposażone w szereg nowoczesnych funkcji – w tym GControl, pozwalającą na sterowanie urządzenia… gestem. Wpasowując się zarówno w mniejsze, jak i większe kuchnie, pomagają zachować czystość w kuchni na dłużej, minimalizując tym samym czas poświęcony na sprzątanie. 

Sterowane gestem okapy SOLGAZ OTG-60 oraz OTG-90 to urządzenia, które dokładnie pochłaniają opary i zapachy gotowania, chroniąc tym samym meble, ściany oraz wyposażenie przed osadzaniem się tłuszczu i uciążliwych osadów. Prócz prostego, uniwersalnego i minimalistycznego designu, innowacyjne okapy SOLGAZ posiadają dwie różne wersje wymiarów, pozwalające na dobór sprzętu do wielkości pomieszczenia.

Solgaz OTG-60 – komfort w małej kuchni 

Okap przyścienny SOLGAZ OTG-60 to nowoczesny okap ułatwiający utrzymanie czystości i porządku w przestrzeni kuchennej. Urządzenie wykonane jest z najwyższej jakości komponentów, z dbałością przyciągający wzrok design. Okap kuchenny, dzięki funkcji GControl, możemy uruchomić za pomocą ruchu dłoni, co jest wyjątkowo przydatne gdy mamy zajęte ręce. Urządzenie wyposażone jest także w diodę LED, informującą o stopniu prędkości wentylatora – od 1 do 4. 

 Okap o wymiarach 59,9 x 40 x 49 zaprojektowano z myślą mniejszych rozmiarem kuchniach. Urządzenie skutecznie filtruje do 670 m3 powietrza na godzinę, a jego cicha praca umożliwia komfortowe wykonywanie czynności w kuchni – natężenie dźwięku wynosi jedynie 65 dB. 

 Okap kuchenny SOLGAZ OTG-60 nie zużywa dużej ilości prądu – posiada klasę energetyczną A+, co zapewnia dużą oszczędność energii elektrycznej oraz niskie koszty eksploatacji. Oznacza to, że urządzenie rocznie zużywa 33 kWh. Dodatkowo, okap wyposażony jest w funkcję timera, dzięki której może wyłączyć się po upływie wyznaczonego czasu – bez zbędnego pobierania prądu. Warto wspomnieć, że napięcie zasilania wynosi 230 V, co oznacza, że do podpięcia urządzenia nie potrzebujemy specjalnej instalacji, a jedynie standardowe gniazdko elektryczne. 

Wysoka wydajność urządzenia zapobiega osadzaniu się tłustych osadów na ścianach oraz wyposażeniu kuchni. Cichy, nowoczesny i niewielkich rozmiarów okap dedykowany jest do przestrzeni kuchennych o niewielkim metrażu. Minimalistyczny, kompaktowy i atrakcyjny wizualnie design doskonale odnajdzie się w każdej kuchni, nie zabierając wolnego miejsca i wzbogacając wnętrze o nowoczesne, wysokiej klasy urządzenie. 

Solgaz OTG-90 – rozwiązanie do dużej kuchni

Okap przyścienny SOLGAZ OTG-90 to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz. Pozbywając się mokrych oparów oraz intensywnych zapachów, nowoczesny sprzęt od SOLGAZ skutecznie zapobiega przy tym osadzaniu się tłustych osadów na ścianach, meblach czy pozostałych sprzętach. Posiada wymiary 89,9 x 40 x 49 cm i został zaprojektowany z myślą o bardziej przestronnych kuchniach. Niezwykle wysoka wydajność wentylatora – 690 m3/h oraz średnica wylotu powietrza wynosząca aż 15 cm, umożliwiają dokładne i skuteczne działanie – szczególnie w przypadku większych metrażem przestrzeni kuchennych. Co istotne, poziom hałasu wynosi między 46 dB a 64 dB, umożliwiając tym samym komfortową pracę w kuchni podczas działania urządzenia. 

 Dzięki systemowi GControl, okap kuchenny Solgaz OTG-90 obsługuje się w pełni bezdotykowo – wyłącznie za pomocą ruchu dłoni. W zestawie znajduje się również pilot, dzięki któremu możemy swobodnie kontrolować pracę sprzętu, nie znajdując się w pomieszczeniu. 

 Okap od SOLGAZ posiada także klasę energetyczną A+ – co oznacza, że roczne zużycie energii wynosi 36 kWh. Nie generuje on zbędnych kosztów zużycia energii elektrycznej, co dodatkowo wspomaga funkcja timera – pozwalająca na wyłączenie okapu po określonym czasie pracy. Napięcie zasilania wynosi 230 V, dzięki czemu okap podłączymy do standardowego gniazdka elektrycznego. 

Pomimo dużego rozmiaru okapu, jest on wyjątkowo prosty w montażu. Dołączone w zestawie specjalne uchwyty umożliwiają szybką instalację. Podczas montażu warto pamiętać, że minimalna odległość okapu od kuchenki elektrycznej wynosi 60 cm, a od kuchenki gazowej to 75 cm. 

Wysokiej jakości okapy SOLGAZ OTG-60 i OTG-90 ułatwiają utrzymanie porządku w kuchni, pochłaniając intensywne zapachy gotujących się potraw oraz wydzielane mokre i tłuste opary. Prosty, minimalistyczny design urządzeń sprawdzi się zarówno w klasycznych kuchniach, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dopasowanie okapów do metrażu pomieszczenia umożliwi skuteczną wentylację – zarówno niewielkich pomieszczeń, jak i przestronnych, obszernych kuchni. Urządzenia polskiego producenta sprzętu AGD wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz funkcjonalnością, a także minimalistycznym designem, precyzyjnym wykończeniem oraz energooszczędnością.

Okapy przyścienne Solgaz OTG-60 i OTG-90

Producent: SOLGAZ

SOLGAZ OTG-60 – 1490 zł

SOLGAZ OTG-90 – 1590 zł

SOLGAZ sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. SOLGAZ tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie SOLGAZ dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.