Planowanie bez dramatu. Jak wybrać najlepszy sprzęt AGD do pierwszego mieszkania

Jednym z najbardziej ekscytującym momentów przy projektowaniu swojego pierwszego mieszkania jest wybór urządzeń, które mogą ułatwiać nasze codzienne życie. Kto z nas nie marzy o posiadaniu funkcjonalnej, dobrze wyposażonej kuchni, w której może organizować spotkania ze znajomymi i spędzać czas z rodziną. Jak wybrać sprzęt AGD, aby była to dla nas czysta przyjemności? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów!

Po pierwsze: zaplanuj

Zacznij od określenia swojego stylu życia. Dla ilu osób zazwyczaj gotujesz, jaki styl powinien panować w twojej kuchni, czy zależy ci na sprzętach, które łatwo dopasują się do wnętrza? Wybierzesz modele w zabudowie, a może wolnostojące? Wypisz wszystkie swoje pomysły na kartce i zacznij planować!

Przed wizytą w sklepie koniecznie określ swój budżet. Sprawdź w jakim przedziale cenowym możesz wybrać dobry sprzęt. Możesz też przygotować sobie listę funkcji, na których najbardziej zależy ci w urządzeniach AGD. Warto zrobić takie porównania na stronach internetowych, tam bez problemu znajdziesz opisane funkcje, energooszczędność czy parametry sprzętu. Niezależnie od tego, jakie urządzenie wybierasz koniecznie wymierz przestrzeń, w której powinno się on znaleźć. Weź również pod uwagę wszystkie ciągi komunikacyjne, wysokość pomieszczenia, schody, drzwi i korytarze. Wszystko po to, aby podczas dostawy sprzęt został bezpiecznie przetransportowany i abyś mógł uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas dostaw!

Po drugie: wybieraj z głową

Wybieraj funkcje, na których naprawdę ci zależy i takie, które usprawnią twoją codzienność. Dobre sprzęty AGD łączą w sobie trzy najważniejsze cechy: funkcjonalność, pojemność i design. Nie musisz rezygnować z żadnej z nich nawet wtedy, gdy masz małą przestrzeń.

Po trzecie: określ swój styl

Elegancki, nowoczesny, praktyczny? Jaki styl będzie dominował w twoim mieszkaniu? Wybierając sprzęty AGD pamiętaj, że bardzo łatwo możesz je dopasować do swojego stylu, łączyć je z nowoczesnym designem, ale też bawić się retro nutą. Zależy ci na eleganckim, nowoczesnym a jednocześnie niezwykle praktycznym stylu? Warto zastanowić się np. nad kolekcją Simplicity od marki Gorenje.

Po czwarte: pora na sprzęt

Płyta i okap

Twoja pierwsza kuchnia potrzebuje praktycznych urządzeń. Dobrej płyty grzewczej oraz odpowiedniego systemu wentylacji. Niezależnie od tego, czy jest to płyta indukcyjna, czy nowoczesna płyta gazowa zawsze warto wybierać wysokowydajny sprzęt, który jednocześnie jest łatwy w obsłudze oraz zapewnia wystarczającą ilość miejsca do twoich kulinarnych eksperymentów. W skrócie, nie musisz martwić się o to, jaki rozmiar garnka wybrać, bo każdy będzie pasował. Uzupełnieniem płyty zawsze powinien być dobry okap, który zapewni odpowiednią wentylację.

Lodówka

Na samym początku zdecyduj, czy wolisz lodówkę wolnostojącą czy do zabudowy. Następną rzeczą, którą powinieneś brać pod uwagę jest pojemność lodówki oraz jej funkcje. Dobra lodówka nie tylko zapobiega zepsuciu żywności i służy do jej przechowywania, ale jest także doskonałym pomocnikiem w domowej codzienności. Warto pamiętać, że lodówki są również typem rządzenia, które działa przez cały czas. Dlatego warto wybierać najbardziej energooszczędne modele z inteligentnymi funkcjami np. trybem wakacyjnym, który ustawiasz zawsze wtedy, gdy wyjeżdżasz z domu na dłużej. Dobre funkcje pomagają również zachować dłuższą świeżość produktów przechowywanych w lodówce. W lodówkach Gorenje funkcja AdaptTech śledząc naszą codzienność i częstotliwość otwierania drzwi, pozwala przewidzieć, kiedy drzwi lodówki zostaną otwarte i obniżyć temperaturę wewnątrz, aby przechowywane produkty nie dostały szoku termicznego.

Piekarnik i mikrofalówka

Wybierając piekarnik i kuchenkę mikrofalową z reguły zwracamy uwagę na funkcje, które ułatwiają gotowanie. Ale czy zastanawiamy się nad wyborem urządzenia, które jest też łatwe w czyszczeniu? Sprzęty z funkcją samooczyszczenia to świetne rozwiązanie. Wystarczy trochę wody i uruchomiona funkcja czyszczenia parą, aby zniknęły zabrudzenia i tłuszcz. Po takim zabiegu wystarczy jedynie przeczyścić całą powierzchnię ściereczką i urządzenia będą wyglądać jak nowe. To prawdziwa oszczędność czasu.

Jakie sprzęty możesz wybrać do swojej kuchni?

Piekarnik Simplicity Gorenje z funkcją AquaClean

AquaClean zapewnia doskonałą pomoc w czyszczeniu komory piekarnika. Wystarczy wlać pół litra wody do blachy do pieczenia i włączyć funkcję AquaClean. Już po 30 minutach rezultaty są widoczne na całej powierzchni. Plamy i tłuszcz są zmiękczone i można je łatwo usunąć.

Cena: 1 599

Płyta indukcyjna Simplicity Gorenje z funkcją AutoDetect

Wybierając płytę indukcyjną z takim rozwiązaniem unikamy kłopotu z odpowiednim ustawieniem garnków na płycie, która w ciągu pierwszych 10 sekund po włączeniu automatycznie wykryje pozycję naczynia i aktywuje odpowiednią strefę gotowania: pojedynczą lub połączoną, w zależności od wielkości garnka. Funkcję można również aktywować ręcznie w dowolnym momencie gotowania.

Cena: 1 999

Lodówka Simplicity Gorenje z funkcją HumidityControl

CrispZone z funkcją HumidityControl, to jeden z bardziej przestronnych pojemników na owoce i warzywa dostępny na rynku. Został zaprojektowany tak, aby zachować świeżość produktów dzięki niskiej temperaturze oraz regulacji poziomu wilgotności. Dzięki temu nie musisz martwić się już o to jak przechowywać owoce i warzywa, aby jak najdłużej zachowały świeżość.

Cena: 2 299

Więcej informacji na: https://pl.gorenje.com/