Płyta „gaz na szkle”, która sama gotuje – SOLGAZ GNC 4-AUTO

Płyta „gaz na szkle” SOLGAZ GNC 4-AUTO została wyposażona w szereg najnowocześniejszych rozwiązań – m.in. 25 poziomów mocy, czujnik zlokalizowany w teleskopowej konstrukcji, umożliwiający kontrolę temperatury i informujący o sytuacji na danym palniku, a także znane z płyt gazowych bez płomieni funkcje Stop&Go, Timer czy Booster. Płyta „gaz na szkle” ułatwia precyzyjne, szybkie i efektywne gotowanie, zachowując przy tym najlepszy smak potraw.

  SOLGAZ GNC 4-AUTO to innowacyjna płyta gazowa, wykonana w technologii gaz na szkle, która sama… gotuje. Jest ona pierwszą płytą gazową na rynku, która kontroluje to, co dzieje się w garnku. Dzięki obecności specjalnych czujników, może wykrywać temperaturę panującą w środku naczynia i tym samym ją kontrolować. Oznacza to, że jeśli chcemy przez trzy godziny gotować zupę w temperaturze 90 stopni, to wystarczy ustawić takie parametry, aby płyta gazowa sama zmniejszała i zwiększała płomień, uzyskując tym samym optymalną temperaturę w naczyniu. Co więcej, SOLGAZ GNC 4-AUTO została wyposażona w szereg ułatwiających przygotowywanie posiłków funkcji – Timer, Booster czy Stop&Go, które w znaczący sposób wpływają na szybkość, łatwość i przyjemność gotowania.

Zautomatyzowane gotowanie

Płyta SOLGAZ GNC 4-AUTO została wyposażona w zestaw 4 aktywnych, gazowych palników ulokowanych na szklanej tafli. Są to 2 średnie palniki o mocy 1,80kW, 1 standardowy 1,00kW, a także 1 palnik 2,8kW. Płyta umożliwia automatyczne gotowanie, dzięki zlokalizowanemu w teleskopowej konstrukcji czujnikowi, który gwarantuje odpowiednie przyleganie do dna naczynia, a także kontroluje temperaturę i informuje o sytuacji na danym palniku. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią wartość, która ma utrzymać się wewnątrz garnka, a płyta samodzielnie zmniejszy, zwiększy lub wyłączy palnik w momencie, kiedy wnętrze garnka osiągnie idealną ciepłotę. Nie musimy przejmować się więc tym, że zupa wykipi czy warzywa się przypalą – inteligentny czujnik reaguje natychmiast, dzięki czemu doskonale wiemy, na jakim etapie gotowania znajduje się jedzenie.

Płyta gazowa „gaz na szkle” GNC 4-AUTO z palnikami na ceramice wyróżnia się także 25 poziomami mocy, które mogą być łatwo dostosowywane do naszych oczekiwań. W standardowych urządzeniach tego typu, ogień regulowany jest na wyczucie. W nowoczesnej płycie gazowej SOLGAZ wystarczy, że dotkniemy przycisk „+” lub „-” na dotykowym panelu sterowania, co pozwoli temperaturze wzrosnąć lub zmaleć o jeden stopień. Dzięki obecności tak dużej liczby programów, możliwe jest znalezienie idealnej i optymalnej temperatury dla przygotowywanej potrawy.

Gama nowoczesnych funkcjonalności

Oprócz automatycznego gotowania i stopniowej regulacji płomienia, płyta gazowa „gaz na szkle” GNC 4-AUTO została wyposażona w dodatkowe funkcje, pozwalające na jeszcze łatwiejsze i bardziej inteligentne gotowanie. Innowacją zastosowaną w modelu jest funkcja czajnika elektrycznego, która pozwala płycie na samodzielne gotowanie wody i wyłączenie palnika – co działa podobnie do czajnika elektrycznego. Dla użytkowników lubiących wykonywać wiele czynności jednocześnie – na przykład duszenie kurczaka i przygotowywanie sosu grzybowego – zadedykowano funkcję TIMERa, dzięki której nie musimy pilnować gotujących się potraw. Po upłynięciu wyznaczonego przez nas czasu, płyta sama się wyłączy, powiadamiając nas przy tym sygnałem dźwiękowym. Co więcej, funkcja BOOSTER umożliwia szybsze gotowanie i sprawdza się doskonale w momencie, gdy podczas przygotowywania posiłków zależy nam na czasie.

  W nagłych przypadkach niezawodną pomoc stanowi opcja Stop&Go, umożliwiająca chwilowe zatrzymanie procesu grzania – na przykład w sytuacji, gdy musimy odejść na chwilę od sprzętu, na przykład po to, by odebrać ważny telefon. Dzięki zapamiętywaniu wybranych wcześniej ustawień, po ponownym włączeniu urządzenia, zostają one przywrócone, umożliwiając dalsze, bezproblemowe gotowanie. Twórcy płyty gazowej SOLGAZ GNC 4-AUTO zadbali także o zachowanie pełnego bezpieczeństwa podczas przygotowania posiłków w towarzystwie najmłodszych domowników. Jest to możliwe dzięki blokadzie rodzicielskiej, uniemożliwiającej włączenie urządzenia pod naszą nieobecność, a tym samym chroniącej naszych bliskich przed nieszczęśliwymi wypadkami. Oprócz tego, sprzęt przygotowany jest na każde zdarzenie dzięki podwójnym zabezpieczeniom – na przykład po dmuchnięciu płomienia, palniki uruchamiają się ponownie w trybie automatycznym. Gdy natomiast potrawa nam wykipi, płyta wyłącza się, a wskaźnik ciepła resztkowego informuje, który palnik jest gorący. Dodatkowe chłodzenie ceramiki pod spodem zapobiega jej przypaleniom.

Minimalistyczne piękno dla każdego wnętrza

Solgaz GNC 4-AUTO zachwyca minimalistycznym, prostym designem, który podkreśli piękno zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej kuchni. Łączy zalety tradycyjnego gotowania na palnikach, z designem i wygodą znaną z płyt elektrycznych oraz indukcyjnych, tworząc zupełnie nową jakość kuchennych aranżacji. Design płyty idealnie wpisuje się w wystrój każdej kuchni, a jej optymalne wymiary umożliwiają  doskonały wygląd zarówno w mniejszym pomieszczeniu, jak i w przestronnej kuchni.

Warto wspomnieć, że dzięki gładkiej powierzchni ceramiki z dotykowym panelem sterowania, czyszczenie płyty jest nieporównywalnie łatwiejsze, co gwarantuje estetyczny wygląd podczas codziennego użytkowania. SOLGAZ GNC 4-AUTO nie wymaga także specjalistycznych naczyń, współpracując z każdym rodzajem garnków.

Płyta gazowa z palnikami na ceramice SOLGAZ GNC 4-AUTO to doskonały, polski sprzęt do gotowania, umożliwiający osiągnięcie najwyższych standardów przygotowywania posiłków. Stanowi podstawę innowacyjnego doświadczenia kuchennego, gwarantując bezpieczeństwo, oszczędność, nowoczesność oraz prawdziwą przyjemność z codziennego użytkowania.

Płyta gazowa z palnikami na ceramice SOLGAZ GNC 4-AUTO

Producent: SOLGAZ

Cena: 2 599 zł

SOLGAZ sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. SOLGAZ tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie SOLGAZ dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.