Pomysły na porządek w kuchni

Jak sprytnie zagospodarować odpady?

Segregacja śmieci oraz recykling stały się w obecnych czasach jeszcze bardziej istotne. W trosce o planetę oddzielamy odpadki jedzeniowe oraz sztuczne, zależnie od tworzywa, z jakiego są wykonane. Sprawdź najciekawsze pomysły na porządek w kuchni i przekonaj się, że odpowiednia segregacja jest możliwa nawet na niewielkiej przestrzeni mieszkalno-użytkowej.

Niepokojące zmiany klimatyczne spowodowały, że coraz więcej osób wdraża nowe nawyki i strategie, także na poziomie dnia codziennego oraz życia prywatnego. Jedną z takich dobrych praktyk jest segregacja odpadów, która pozwala na ponowne przetworzenie części surowców. O ile oddzielanie folii, kartonu czy szkła nie stanowi większego problemu dla restauracji czy hotelu, to ze względu na ograniczoną powierzchnię czasem taka segregacja jest wyzwaniem w domu czy mieszkaniu. Jakie systemy, rozwiązania i ogólne pomysły na porządek w kuchni pomogą właściwie zaaranżować domowe centrum segregacji śmieci?

Zdecydowanie kuchnia

Warto zauważyć, że to właśnie w kuchni najlepiej przygotować miejsce do rozdzielania i przechowywania odpadków. To właśnie tutaj rozpakowujemy produkty spożywcze, otwieramy paczki czy listy, a także gotujemy, co często generuje dużą ilość odpadów w postaci opakowań lub niejadalnych części warzyw, takich jak obierki czy skorupki.

– Wśród ciekawych pomysłów na porządek w kuchni warto wymienić zwłaszcza systemy do zagospodarowania odpadów, które w realny sposób przyczynią się do zwiększenia komfortu mieszkańców, a także lepszych efektów segregacji, za sprawą odpowiednio dobranych rozwiązań – mówi ekspert z firmy Hettich, oferującej innowacyjne rozwiązania dla nowoczesnych mebli.

System pojemników w szufladzie lub w szafce

Centrum segregacji najlepiej zaaranżować pod zlewem lub w okolicy innej szafki, w której znajduje się ogólny kosz na śmieci. Domownikom będzie łatwiej dokonać selekcji, a tym samym większa szansa, że każdy członek naszego gospodarstwa domowego chętnie podejmie się wyzwania segregacji, zamiast wrzucać wszystko razem do jednego kosza.

fot. Hettich

Doskonałym pomysłem na porządek w kuchni i udaną segregację są odpowiednie pojemniki, które montuje się w szufladzie lub w standardowej szafce z frontem. Najlepiej skorzystać z kompatybilnych systemów od producenta, który oferuje różne wielkości i głębokości pojemników oraz pasujące do nich pokrywy, jak również systemy ram lub wkładów, w których można je wygodnie umieścić i następnie wyciągnąć. Taką ofertę posiada Hettich.

– Możemy dopasować systemy segregacji odpadków do bardzo różnych potrzeb w zakresie wielkości i głębokości szafek. Dla jeszcze większej wygody proponujmy specjalny pedał do otwarcia szuflady z pojemnikami na odpady AvanTech YOU Pull, ArciTech Pull oraz InnoTech Pull, a nawet możliwość dopasowania elektrycznego wspomagania otwierania Easys, co świetnie sprawdzi się w dynamicznym środowisku kuchennym – doradza ekspert. – W przypadku cięższych szuflad z pojemnikami na odpadki sprawdzą się solidne prowadnice, np. Actro, które dodatkowo posiadają opcję pełnego wysuwu oraz lekkiego i cichego domykania.

Pomysły na porządek w kuchni – bogactwo pojemników

Najważniejsze, by dopasować system segregacji do swoich potrzeb. Hettich oferuje pojemniki na odpady biodegradowalne, a także inne tworzywa. Specjalne pojemniki pasują do szuflad wysokich oraz mogą być zamontowane na ramie lub we wkładzie, a nawet zamocowane do frontu w standardowej szafce. Specjalne systemy podumywalkowe posiadają także miejsce na syfon i przyłącze wody.

To nie jedyne pomysły na porządek w kuchni, z pozostałymi zapoznasz się na stronie: www.intelligentkitchens.hettich.com!