Praktyczny przewodnik po Salone del Mobile. Milano 2024

Od biletów po przydatne informacje dotyczące przyjazdu na Fiera Milano Rho, od nowych tras po wydarzenia kulturalne, których nie można przegapić. Podręcznik, który warto mieć zawsze pod ręką

Do 62. edycji Salone del Mobile.Milano pozostał nieco ponad miesiąc . Najważniejsze wydarzenie dla branży potwierdza, że także ten rok będzie pełen nowości. W dniach 16-21 kwietnia firmy branżowe, kupcy, dziennikarze i miłośnicy designu spotkają się w przestrzeniach Fiera Milano Rho, aby poznać najnowsze wiadomości i trendy w stale rozwijającym się i ewoluującym sektorze. Jak już powiedzieliśmy, wprowadzono wiele nowych funkcji, począwszy od planów wystaw zgodnych z filozofią „człowiek w centrum”. W programie   znajdzie się także wiele produktów poświęconych wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem oraz wiele wydarzeń kulturalnych, instalacji, rozmów i okrągłych stołów.

Aby jak najlepiej przygotować się i zaplanować wizytę, stworzyliśmy praktyczny przewodnik po Salone del Mobile.Milano 2024.

Jak dojechać i odwiedzić Salone del Mobile.Milano 2024

Wydarzenie skierowane jest do operatorów branżowych, dla których dostępny jest bilet jednorazowy ważny przez 6 dni w godzinach od 9:30 do 18:30 . W sobotę 20 i niedzielę 21 kwietnia obiekt jest również otwarty dla publiczności. Studenci będą mogli odwiedzić Aulę 19, 20 i 21 kwietnia. Dla szkół i biur podróży wprowadzono szybszą procedurę doraźną, która umożliwia jednoczesne wystawienie wielu biletów. Bilet wstępu można kupić online po obniżonej cenie od wtorku 20 lutego do godziny 23:59 (CEST) w piątek 12 kwietnia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących kategorii, do której należysz (operatorzy sektorowi lub publiczni), możesz skontaktować się z Tickets@salonemilano.it .

Na Wydarzenie można dojechać w zrównoważony sposób, korzystając z transportu publicznego, pociągu, z lotnisk oraz dzielonej taksówki. Tutaj znajdziesz wszystkie szczegóły i przydatne informacje. Dostęp do przestrzeni Fiera Milano Rho jest gwarantowany każdemu: istnieją wyposażone trasy i usługi , dzięki którym przestrzenie są dostępne nawet dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Jak poruszać się po Salone del Mobile.Milano 2024

Ewolucja formatu i doświadczenia wizyty została odnowiona dzięki wkładowi neuronauki we współpracy z Lombardini22 . Aby ułatwić orientację i szybkie dotarcie do wystawców, istnieje możliwość skorzystania z nowej interaktywnej funkcji poszukiwania drogi i stworzenia spersonalizowanej trasy zwiedzania.

Gdzie spać podczas Salone del Mobile.Milano 2024?

W tym roku, we współpracy z MiCodmc , dostępna jest ekskluzywna usługa umożliwiająca znalezienie idealnego miejsca docelowego podczas wydarzenia po obniżonych cenach.

Wiadomości i wydarzenia w skrócie

Salone del Mobile.Milano stale się rozwija, aby wychwytywać i przechwytywać trendy branżowe, wsłuchując się w społeczności tworzące tę branżę. Wydarzenia 2024 zgromadzą prawie 1900 wystawców , w tym 600 młodych talentów do 35. roku życia i 22 szkół projektowych. Salone Internazionale del Mobile , Salone Internazionale del Complemento d’Arredo , Workplace3.0 , S.Project , EuroCucina , Salone Internazionale del Bagno i SaloneSatellite powracają .    

– „ Where Design Evolves” to koncepcja nowej kampanii komunikacyjnej Publicis Groupe przy współpracy naukowej Paolo Ciuccarelli , profesora projektowania i założyciela DensityDesign Lab na Politechnice w Mediolanie oraz Centrum Wzornictwa na Northeastern University w Bostonie .

–   EuroCucina 2024 będzie bohaterem pawilonów 2 i 4, ze 100 wystawcami , gdzie projekt kuchni odzwierciedla narracje i wartości złożonej epoki. FTK – Technology For the Kitchen , wydarzenie towarzyszące EuroCucina, ma swoją dziewiątą edycję.

– Międzynarodowa Wystawa Łazienki 2024 , w pawilonach 6 i 10 , gościć będzie 180 wystawców na powierzchni 18 000 metrów kwadratowych, skupiając się na formie, funkcji i dużej dbałości o ślad wodny.

Wydarzenia kulturalne, których nie można przegapić na Salone 2024

Bohaterami kwietniowej edycji będą trzy duże instalacje, połączone z pełnym kalendarzem rozmów i okrągłych stołów.

– „Wnętrza autorstwa Davida Lyncha. A Thinking Room” (pawilony 5-7) to tytuł instalacji site-specific stworzonej przez wyjątkowe nazwisko: słynnego reżysera Davida Lyncha. Kuratorem projektu jest Antonio Monda .

– „Under the Surface” (pawilon 10) to instalacja zaprojektowana i stworzona przez Emiliano Ponzi, Accurat i Design Group Italia dla Salone Internazionale del Bagno.

– „Wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o projektowaniu żywności w sześciu przedstawieniach” (pawilony 2-4) to tytuł projektu eksplorującego świat żywności i designu w EuroCucina, przy udziale sześciu niezależnych i międzynarodowych magazynów kulinarnych .

– Program Rozmów i Okrągłego Stołu nosi tytuł „Kresowanie przyszłości. Rozmowy o kolejnych perspektywach”, a kuratorem jest Annalisa Rosso . Poranne rozmowy odbędą się o godz. 11.00 w zaprojektowanej przez Formafantasma Arenie „Drafting Futures” (pawilon 14) .

– W Arenie pojawi się nowy projekt: Biblioteka Salone , również zaprojektowana przez duet projektantów Formafantasma.Tuż obok nabierze kształtu mobilna księgarnia Corraini , której kuratorem jest Corraini Edizioni, oferująca szeroki wybór międzynarodowych tytułów i ponad 110 wydawców.

Źródło: https://www.salonemilano.it/