Premiera kolekcji Gioia oraz Ravenna, Warsaw Home & Contract 2023

Nowe kolekcje 2023

Ravenna | Gioia

Ravenna

Autorska kolekcja mebli kuchennych Ravenna powstała z mariażu poszukiwań w obszarze innowacyjnych technologii i unikatowej estetyki.

Detale definiujące jej nowatorski charakter dostrzec można w manualnie wysuwanym z wyspy drewnianym blacie jadalnianym, jak również kieszeniowym systemie masywnych drzwi łamanych, które powstały z orzecha amerykańskiego.

 

Paleta kolorystyczna kuchni nawiązuje do trendu w aranżacji wnętrz bazującego na naturalnych, stonowanych barwach ziemi. Harmonijną całość tworzą tu tonacje drewna, naturalnego spieku kwarcowego, jak również kolory przypraw. Surowy wygląd naturalnego drewna, zestawiony z frontami meblowymi, które dyskretnie połyskują zatopionymi w lakierze drobinkami brązu, zachwyca, eksponując wyjątkowość kompozycji. Konstrukcja szuflad oparta na systemie połączeń w “jaskółczy ogon” odzwierciedla rzemieślniczy kunszt, przywołując, w tej nowoczesnej bryle, tradycyjną sztukę stolarską.

Funkcjonalne walory wnętrza eksponują pojemne szafki, wyposażone w systemy porządkujące przestrzeń oraz rozwiązania dedykowane do przechowywania, ukryte w zabudowie przyściennej. Wisząca witryna, o pionowo ryflowanych, bezuchwytowych szklanych frontach, to przykład innowacji w służbie unikatowej estetyki. Mechanizm jej otwarcia nowatorsko ukryto w bocznych elementach korpusu szafek. Wyspę kuchenną wyposażono w sterowany sensorycznie okap, zintegrowany z praktycznymi organizerami na przyprawy i akcesoria kuchenne. Dekoracyjny aspekt wzmacniają podświetlenia półek i szuflad oraz panele naścienne, powstałe z urokliwego spieku kwarcowego, którym nadano rolę ozdobnych pleców przeszklonej witryny.

Dyskretny design kuchni Ravenna wskrzesza tradycyjne manualne rzemiosło, zapewniając komfort użytkowania i unikalność doznań estetycznych zarazem.

Ravenna

Partnerzy: Inalco, Bromma Stone, Blanco, Gaggenau, Falmec

Gioia

Wzornicze wyrafinowanie w połączeniu z perfekcją rzemiosła to sedno projektu autorskiej kolekcji Gioia.

Jej koncepcja w tonacji klasycznej, przekracza bariery utartego myślenia o kuchni w tej stylistyce. Zachwyt budzi urokliwe połączenie bieli o ciepłym, nieco złamanym odcieniu i dyskretnego blasku naturalnego mosiądzu, nadającego całości biżuteryjny akcent.

Wyrafinowana postać dedykowanego pionowo ryflowanego frontu meblowego, z elementami o metalicznej poświacie to wynik wielu prób i poszukiwań idealnego odcienia i kształtu. Precyzyjnie dobrany do niego mosiężny, odlewany uchwyt o tożsamym prążkowanym wzorze oraz bateria kuchenna w miedzianej kolorystyce, nadają szyku, podkreślając indywidualny charakter kuchni.

 

Wszystko to, wraz z podświetlonymi przeszklonymi witrynami, ujętymi w lśniące ramki, dowodzi przemyślanej projektowej wizji, w której umiejętnie i twórczo powiązano elementy o unikatowym wzornictwie.

Naturalny spiek kwarcowy, użyty w wyspie kuchennej oraz dębowe dodatki pozwalają zanurzyć się w morzu hipnotyzujących deseni, płynących z natury. Splot najlepszych rzemieślniczych tradycji i innowacyjnej technologii, gwarantującej komfort i wygodę użytkowania, dostrzec można w elektrycznym systemie otwierania szafek oraz funkcjonalnej witrynie, którą wyposażono obok tradycyjnych półek, w wewnętrzne drewniane szuflady o przeszklonych frontach oraz wieszaki na kieliszki i ulubione trunki.

Efektowna klasyka i elegancja, płynąca z naturalnych surowców dowodzą, że rozmach i lekkość formy można zamknąć w jednym projekcie.

Gioia

partnerzy: Florim, Bromma Stone, Blanco, Miele


O firmie Halupczok

Halupczok specjalizuje się w produkcji indywidualnie projektowanych mebli kuchennych, o spersonalizowanych, autorskich rozwiązaniach. Posiada blisko 20-letnie doświadczenie na rynku meblarskim, zajmując czołowe miejsce wśród liderów polskiej branży wnętrzarskiej tego segmentu mebli. Siedziba firmy wraz z nowoczesną fabryką zlokalizowana jest na Opolszczyźnie, w Krzyżowej Dolinie, na obszarze o silnych, wielowiekowych tradycjach stolarskich. Zaawansowana technologia produkcji przy wykorzystaniu nowatorskich materiałów oraz autorskich rozwiązań, pozwala na tworzenie wysublimowanych projektów, wykraczających poza ramy dnia dzisiejszego. KuchnieHalupczok, wielokrotnie nagradzane za ich innowacyjność, funkcjonalność i unikalny design, zdobią domy niemalże w całej Europie, a nawet poza nią. Firma dysponuje 11 flagowymi salonami wystawienniczymi w największych miastach Polski, jak również przedstawicielstwami zagranicznymi w Europie i Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.