Smart kuchnia – wspólny projekt FIBARO i IZI Kuchnie

Kuchnia to serce domu. Spędzamy w niej dużo czasu w ciągu dnia, mieści w sobie wiele niezbędnych sprzętów i bez niej trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Choć wydaje się, że wszystko w kuchni zostało już odkryte to jednak wciąż są obszary, które można ulepszyć, by życie było łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej ekonomiczne. Z tego przekonania narodził się pomysł połączenia sił dwóch marek – IZI Kuchnie – producenta mebli kuchennych na wymiar i FIBARO, marki Nice – wiodącego dostawcy rozwiązań Home & Building management and Security.

Współpraca obu firm rozpoczęła się w listopadzie 2022. Wtedy odbyło się otwarcie nowego showroomu IZI Kuchnie w Gdyni, wyposażonego w inteligentne urządzenia FIBARO – marki Nice. Firma wzięła też udział w promocji swoich rozwiązań dla klientów, którzy odwiedzili sklep. Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w evencie osobiście, możliwości produktów FIBARO zostały zaprezentowane w transmisji video na żywo na Facebooku, a bonusem była możliwość wygrania w internetowym konkursie zestawu urządzeń do kuchni.

Aby klienci mogli łatwo odnaleźć się na nieznanym dla nich terenie technologicznych nowinek FIBARO przygotowało dla nich 3 proste zestawy produktów różniące się stopniem rozbudowy. Osoby początkujące lub dysponujące mniejszym budżetem mogą zacząć od zestawu Smart Basic obejmującego zarządzanie oświetleniem, jego natężeniem i barwą, a także kontrolę zużycia energii. Zestaw Smart Plus pozwala dodatkowo na ochronę przed awarią zmywarki lub uszkodzeniem instalacji hydraulicznej, dzięki czujnikowi zalania. Z kolei zestaw Smart Premium zawiera również czujnik dymu i inteligentną wtyczkę umożliwiającą pomiar zużycia prądu przez podpięte do niej urządzenie. Niezależnie od tego na jaki zestaw padnie wybór – każdy z nich można w późniejszym czasie rozbudować o dodatkowe funkcjonalności i połączyć z innymi urządzeniami smart. Wszystkie zestawy dostępne są także w sklepie mojefibaro.pl, z wygodną formą finansowania w 10 lub 20 ratach 0%.

W grudniu trenerzy FIBARO przeszkolili projektantów IZI Kuchnie. W końcu to oni stanowią pierwszy punkt kontaktu z klientami, którzy marzą o wygodnej kuchni. Dlatego tak ważne było, by wiedzieli o produktach jak najwięcej i potrafili przedstawić ich zastosowanie odbiorcom. System smart home działa najefektywniej i przynosi najwięcej korzyści, gdy obejmuje cały dom – głównym celem naszej współpracy jest więc uświadomienie klientów, że kuchnia nie stanowi wyjątku od tej reguły. Dodatkowo przygotowaliśmy  specjalny program lojalnościowy dla projektantów – z możliwością zakupu urządzeń dla własnych potrzeb w specjalnych cenach oraz bonusami za każdą zrealizowaną transakcję. – mówi Wojciech Jankowski, Dyrektor Marketingu FIBARO, marki Nice.

Połączenie kuchni i urządzeń smart home zasługiwało jednak na dotarcie do szerszej publiczności. Wspólnie zrealizowany cykl filmów „Rozmowy od Kuchni”, które pojawiły się na kanale IZI Kuchnie na YouTubie przedstawia w pigułce korzyści płynące z wyposażenia kuchni w urządzenia smart.

W końcu inteligentna kuchnia to nie tylko efektowne gadżety, ale także wyższe bezpieczeństwo i oszczędności, które wynikają z rozsądnego gospodarowania energią i niższymi kosztami napraw ze względu na szybszą reakcję na awarię.

Więcej informacji o produktach smart home na stronie: www.nice.pl.

Nice

Założona na początku lat 90. firma Nice jest globalnym, wiodący dostawcą rozwiązań Home & Building management i Security, oferującym kompleksową gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Oferuje również szeroką gamę inteligentnych i zintegrowanych urządzeń i systemów do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych z zakresu bezpieczeństwa i kontroli dostępu, sztucznej inteligencji (AI), zdrowia i wellness, zarządzania energią oraz sprzętem AV. Nice wdraża strategiczny plan ekspansji i rozszerza portfolio oferowanych produktów i zintegrowanych platform. Firma pozostaje zaangażowana w oferowanie szerokiej gamy dostosowywalnych, przyjaznych dla użytkownika końcowego rozwiązań i dąży do wzmocnienia ekspansji na rynkach o wysokim potencjale wzrostu, umacniając i odnawiając swoją markę, by konkurować w nowych segmentach rynku. Obecnie Nice może pochwalić się organizacją liczącą ponad 3000 profesjonalistów na pięciu kontynentach, a także 15 centrami badawczo-rozwojowymi i 13 zakładami obsługującymi partnerów i klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. www.niceforyou.com

#nice #niceforyou #smarthome #homesecurity #homeautomation

O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice – światowego lidera sektorów Smart Home, Security, Home and Building Automation. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony. www.nice.pl

O FIBARO

FIBARO to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się pod Poznaniem. Firma zatrudnia niemal 250 pracowników. Od lipca 2018 r. marka jest częścią Nice, globalnego lidera sektora Smart Home, Security,Home and Building Automation. Dzięki otwartości i kreatywności pracowników FIBARO, tworzymy łatwe w użyciu i niezawodne urządzenia, oprogramowanie oraz usługi, które ułatwiają życie ludzi, dbając o ich codzienny spokój i wygodę. www.fibaro.com