Sortuj jak Tobie pasuje!

Systemy do segregacji odpadów szturmem wdarły się do naszych kuchni i zostały w nich na dobre. Oferta dostępnych na rynku rozwiązań jest bardzo bogata – od dedykowanych pojemników aż po zintegrowane systemy organizacji. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, zależy w praktyce od naszych przyzwyczajeń i stylu życia, a także aranżacji i metrażu kuchni. Dlatego, by maksymalnie ułatwić sobie podział śmieci, warto sięgnąć po systemy, które będą pasować do nas i do naszego domu.

Najprostszym sposobem na zorganizowanie segregacji jest zakup kilku wiader lub pojemników na śmieci. Usytuowane w szafce spełnią swoją rolę, jednak nie jest to rozwiązanie wygodne. Pojemniki trudno zmieścić w jednej szafce, a jeśli nawet nam się to uda, wówczas te stojące z tyłu są trudno dostępne i niekiedy przesuwają się tworząc bałagan. Alternatywą są gotowe zestawy koszy, które powstały z myślą o segregacji odpadów w warunkach domowych. Zaprojektowane tak, by pasowały do standardowych szafek, dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu bez trudu dobierzemy system idealnie pasujący do naszych przyzwyczajeń.

 

fot. REJS

– Na co zwrócić uwagę? Na sposób montażu koszy w szafce i rodzaj systemu jezdnego. Poza tym, w zależności od potrzeb, warto dobrać nie tylko liczbę, ale i pojemność koszy. Na odpady, których generujemy mniej np. szkło, możemy wybrać mniejszy pojemnik, a na te, których pojawia się więcej – większy. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produkty firmy REJS.

fot. REJS

Jakie rozwiązania mamy do wyboru? Oto 3 systemy marki REJS, na które warto zwrócić uwagę.

System do segregacji odpadów Segrego

Kluczem do komfortu podczas segregowania odpadów jest bezproblemowy i szybki dostęp do wszystkich koszy naraz. I właśnie to oferuje nowa szuflada z pojemnikami na śmieci Segrego. Zastosowane w tym systemie prowadnice z pełnym wysuwem i miękkim dociągiem zapewnią komfortowy ruch, a odpowiednio zabezpieczone przed zabrudzeniem tory jezdne ułatwiają utrzymanie czystości. Ukłonem w stronę funkcjonalności jest też łatwy w czyszczeniu, odpowiednio ukształtowany stelaż, w który wstawia się wiadra na śmieci o poj. 7, 9, 15 lub 20 litrów. A te, w zależności od rozmiaru, można ustawić w kilku konfiguracjach. Chroniąca przed nieprzyjemnym zapachem pokrywa może służyć za dodatkową półkę.

fot. REJS

Systemy segregacji odpadów Segrego przeznaczone są do szafek w 4 szerokościach: 450, 500 i 800 mm o głębokości 480 mm i o szer. 600 mm – w dwóch gł. 400 i 480 mm. Dostępne są w dwóch kolorach – srebrnym i grafitowym (wybrane modele), dzięki czemu pasują zarówno do szuflad Comfort Box jak i Slim Box. Można w nim opcjonalnie zamontować system wspomagania otwierania Servo Drive Uno firmy Blum (oprócz szuflad o szer. 800 mm).

System do segregacji odpadów JC

Systemy segregacji odpadów możemy również montować w szafkach węższych – o szerokości 300 lub 400 mm. Tu do wyboru mamy dwa systemy. Pierwszym z nich są montowane nie tylko do boków, ale również do dna szafki systemy JC, których maksymalne obciążenie wynosi aż 15 kg. Zastosowane innowacyjnej prowadnicy kulkowej z nadwysuwem i miękkim dociągiem pozwala na całkowite wysunięcie koszy z szafki, a przez to lepszy do nich dostęp. Wysunięcie zestawu ułatwia również nowy, szerszy uchwyt z tworzywa, który jest bardziej poręczny. Front może być otwierany tradycyjnie – na zawiasie, bądź może być przytwierdzony do stelaża.

fot. REJS

Systemy JC dostępne są w 6 różnych wariantach obejmujących 2 lub 3 kosze o poj.: 7, 9, 15 lub 20 litrów, w dwóch wysokościach: 330 lub 440 mm. Nowa, plastikowa pokrywa całkowicie osłaniając kosze z góry, z jednej strony chroni przed nieprzyjemnym zapachem, a z drugiej może służyć za dodatkową wysuwaną półkę. Wgłębienie na jej powierzchni zabezpiecza ustawione na niej produkty przed zsuwaniem się.

System do segregacji odpadów Multi

Inną opcją stworzoną z myślą o szafkach o szer. 300 lub 400 mm są systemy Multi. Te wykonane z drutu stelaże montuje się do dna szafki. Do wyboru są dwa systemy jezdne REJS FULL z mocowaniem frontu (front wysuwny) lub z tradycyjnym frontem na zawiasach. Oba umożliwiają pełne wysunięcie wszystkich pojemników na raz. W ramach linii Multi do wyboru mamy zestawy 2 lub 3 wiader na śmieci o poj. 9 lub 20 litów. Pojemniki i pokrywy wykonane są z wytrzymałego tworzywa w kolorze grafitowym. Każde w wiader ma oddzielną pokrywę.

Niezależnie od tego, które z rozwiązań do segregacji odpadów REJS wybierzemy, z ich pomocą podział śmieci na frakcje z pewnością będzie łatwiejszy i mniej czasochłonny.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu