Strefa przechowywania ? zobacz jak wykorzystać cargo

Choć większość prac związanych z przygotowaniem posiłków wykonujemy w tzw. strefie roboczej, to nie ona jest ?odpowiedzialna? za ład w kuchni.


O porządku, lub jego braku, decyduje przede wszystkim to, jak wygląda strefa przechowywania. Czy łatwo nam w niej schować wszystkie produkty, a kiedy jest to konieczne ? również je znaleźć? Jak ją dobrze zaprojektować i zorganizować? I jaki związek z tym zadaniem mają systemy cargo REJS?

Mówi się, że im więcej szafek w kuchni, tym lepiej. A to dlatego, że gdzie jak gdzie, ale akurat w tym wnętrzu zawsze są rzeczy, które warto schować przed spojrzeniami gości. Tyle tylko, że szafka szafce nierówna. Często okazuje się, że stosunkowo mała zabudowa okazuje się być bardziej pakowna i funkcjonalna od tej całkiem sporej. Dlaczego tak się dzieje? Kluczem do ergonomicznych i spełniających swe funkcje mebli kuchennych jest ich optymalne rozplanowanie i… wyposażenie w odpowiednie akcesoria.

Zrób plan kuchni

Pierwszym krokiem do stworzenia naprawdę wygodnej kuchni jest odpowiednie jej zaprojektowanie ? podzielenie na 5 stref funkcyjnych i rozmieszczenie najważniejszych sprzętów ? zlewozmywaka, kuchenki i lodówki. Obok tych dwóch ostatnich warto zaplanować naprawdę pojemne szafki, w których przechowywać będziemy mogli zarówno żywność (bliżej lodówki), jak i naczynia i kuchenne szpargały (bliżej płyty i piekarnika). Dzięki temu przygotowując posiłki będziemy mieli wszystko pod ręką.

– Bardzo dobrym i co istotne ? szalenie popularnym rozwiązaniem jest zastępowanie w strefie przechowywania tradycyjnych szafek dolnych i górnych, szafkami wysokimi, czyli tzw. słupkami. Pozwalają one na jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni, którą dysponujemy ? również tej nad poziomem blatu, która często bywa niezagospodarowana. Poza tym, pełnić mogą rolę małej spiżarni w mieszkaniach i domach, w których nie można wyodrębnić oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego na zapasy. ? wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS. ? Co więcej, słupki nie tylko są wygodne, ale również, montowane np. obok lodówki czy we wnękach, naprawdę świetnie wyglądają.

Odpowiednie wyposażenie

Jedynym problemem jaki wiąże się z kuchennymi wysokimi szafkami jest kwestia dostępności do przechowywanych w nich zapasów. O ile półki na poziomie oczu są stosunkowo łatwo dostępne, to już te położone wyżej i nad samą podłogą ? niekoniecznie. Kto lubi klękać, lub wspinać się na krzesło w poszukiwaniu akurat potrzebnego produktu? Na szczęście istnieją sposoby rozwiązania tego kłopotu.

Jedną z najczęściej polecanych recept są systemy wysuwne, które pozwalają na bezproblemowy dostęp do wszystkich produktów ? nawet tych położonych w głębi szafki. W słupkach montować można szuflady np. te wewnętrzne, które chowa się za wspólnym frontem, jak również systemy cargo. Te ostatnie ? np. Cargo Maxi marki REJS pozwala na jednoczesny dostęp do wszystkich produktów. Osadzone na wytrzymałym stelażu kilkupoziomowe kosze wysuwają się z szafki całkowicie i? zupełnie bez trudu (przy wykorzystaniu systemów wspomagania ruchu wystarczy lekkie naciśnięcie frontu, by mechanizm wysunął się bezszelestnie). Duży udźwig pozwala na przechowywanie w nich nawet ciężkich produktów np. wody czy zapasu mąki i cukru, a wytrzymałe prowadnice zapewniają komfort ruchu.

Przeznaczone do szafek wysokich Cargo Maxi Boczne REJS idealnie sprawdzi się do przechowywania zapasów żywności ? pudełek, puszek i toreb. Dzięki wąskim wymiarom (cargo dostępne jest w szer. 150 i 200 mm) system pozwala wykorzystać nawet wąską przestrzeń. Można również zamontować kilka podobnych systemów obok siebie, by zaprowadzić ład w zapasach i ułatwić sobie do nich dostęp. Fot. REJS

Dzięki Cargo Maxi zagospodarować można szafki o różnych rozmiarach ? również te stosunkowo wąskie, które naprawdę ciężko wykorzystać bez akcesoriów meblowych.

– Wprowadzone w czerwcu br. do oferty REJS Cargo Maxi Boczne z linii Maxima dostępne są w dwóch szerokościach ? 150 i 200 mm. Pięć wykonanych z drutu koszyków idealnie sprawdzi się w przechowywaniu puszek, pudełek i toreb z zapasami żywności. W zależności od specyfiki produktów, które chcemy na nich ułożyć, możemy zmieniać ich położenie. Możemy również zamontować kilka podobnych systemów obok siebie ? w oddzielnych szafkach, by zaprowadzić ład w zapasach i ułatwić sobie do nich dostęp. ? wyjaśnia Damian Rybak.

www.rejs.eu

Translate »