Trzy palniki, wielkie oszczędności i ogrom możliwości – czyli ceramiczna płyta gazowa DynaCook x3

Małe, wręcz śladowe zużycie energii elektrycznej, wysoki stopień sprawności procesu spalania gazu czy cykliczna oraz intuicyjna praca pól grzejnych i podgrzewczych –  ceramiczna płyta gazowa DynaCook X3 to przewaga nad klasycznymi kuchniami elektrycznymi i indukcyjnymi w zakresie kosztów gotowania. Wyposażona w trzy strefy grzejne, daje możliwość jednoczesnego i komfortowego gotowania w niewielkich przestrzeniach kuchennych.

Wybierając idealną płytę grzewczą, bez względu na jej rozmiar zależy nam na tanim, wysoce funkcjonalnym i bezpiecznym przygotowywaniu posiłków. Z tego względu rozglądamy się za innowacyjnymi oraz nowoczesnymi rozwiązaniami, które sprawdzać się będą przez wiele lat nawet w najmniejszych przestrzeniach kuchennych. W odpowiedzi firma Dynaxo wprowadziła na rynek ceramiczną płytę gazową DynaCook X3. Jej prosta, kompaktowa i delikatna forma doskonale wpasowuje się w klasyczne, jak i te bardziej nowoczesne aranżacje kuchenne. Jej optymalne wymiary – 590 x 520 x 70 mm oraz trzy pola grzewcze o różnej wielkości umożliwiają wysoce wygodne gotowanie nawet w niewielkich przestrzeniach – kawalerkach lub małych mieszkaniach w blokach.

Potrójnie nowoczesne gotowanie

Ceramiczna płyta gazowa DynaCook X3 o wymiarach 590 x 520 x 70 mm posiada 90 mm wysokości zabudowy z przegrodą, doskonale dopasowując się do różnego rodzaju blatów kuchennych. Do jej działania potrzebny jest gaz ziemny G20 2E 20 mbar lub propan-butan 37 mbar – G30 3B/P 37 mbar. Płyta maksymalnie pobiera 21W prądu, a napięcie zasilania wynosi 230 V AC.

Rozwiązanie zostało wyposażone w trzy palniki Flexible Heating Zone. Są to rozwiązania najnowszej generacji o całkowitej mocy grzewczej w przedziale od 4,65 do 5,35 kW. Każde z pól ma odpowiednio opracowane wymiary – duże 180 do 220mm, średnie 140 do 180mm i małe 105 do 145 mm, co pozwala na dopasowanie do nich rozmiaru różnego rodzaju garnków.

Jeden sprzęt – cały pakiet bezpiecznych funkcji

DynaCook X3 posiada aż 18 poziomów mocy grzania i panel, na którym każdy palnik ma swój wyświetlacz. Dzięki temu, precyzyjnie przygotujemy nasze ulubione potrawy. Oprócz tego, czytelne oznaczenie „H” jako pole gorące, „h” jako pole ciepłe oraz cyfrowy wskaźnik umożliwiają pełną wygodę i bezpieczeństwo podczas gotowania.

Ceramiczna płyta od firmy Dynaxo posiada również wiele dodatkowych funkcjonalności – m.in. opcję szybkiego zagotowania czy automatycznego podgrzewania. Dzięki blokadzie przed przypadkowym uruchomieniem, a także sygnalizacji dźwiękowej i świetlnej trybu pracy płyty, wspólne gotowanie w towarzystwie dzieci lub seniorów nie będzie problemem. Co więcej, ewentualny brak dopływu gazu – lub jego wypływ – jest przez płytę wyraźnie sygnalizowany.

Piękno i czystość w jednym

Oprócz wygodnego i bezpiecznego gotowania, ceramiczna płyta gazowa DynaCook x3 oferuje również minimalistyczny, najnowocześniejszy design, pasujący do wielu różnych aranżacji kuchennych. Wykonana ze szkła ceramicznego w kolorze czarnym, a także posiadająca aluminiowe, anodowane na czarno wykończenie wylotu spalin, pięknie prezentuje się w kuchniach opartych na stylu hi-tech, jak również w kuchniach industrialnych z elementami szkła, tworzyw sztucznych czy stali. Wiele osób doceni oszczędną formę płyty umieszczając ją również we wnętrzach skandynawskich, rustykalnych, a nawet boho, gdzie stanowi uzupełnienie kuchni bez mocnej ingerencji w jej stylistykę.

Czyściej z DynaCook

Ten prosty i nowoczesny wygląd DynaCook X3 to także gwarancja bardzo łatwego czyszczenia. „Gaz pod szkłem” to przede wszystkim brak otwartego ognia. Ukryty pod gładką taflą ceramiki proces spalania gazu zapobiega osadzaniu się tłuszczu i zanieczyszczeń na meblach kuchennych, zaś sam sprzęt jest wyjątkowo łatwy do utrzymania w czystości – mocniejsze zabrudzenia można usunąć skrobakiem, a do mycia wystarczy łagodne mleczko do czyszczenia.

 

Eksperci DynaCook wskazują przy tym, że regularne czyszczenie to czynność bardzo prosta i niezajmująca wiele czasu. Najlepszym sposobem uniknięcia plam na płycie ceramicznej jest jej regularne czyszczenie po każdym gotowaniu. Dzięki temu pozostałości po przygotowywaniu posiłków nie przywierają zbyt mocno. Płytę grzejną należy czyścić dopiero wtedy, gdy jest zimna. Nie wolno używać do usuwania zanieczyszczeń środków agresywnych ani żrących (kwasy, wodorotlenek lub podchloryn sodu, etc.), a także środków ściernych, takich jak papier ścierny lub ścierna część gąbki do mycia naczyń.

Model DynaCook X3 to doskonały pomysł do mniejszych pomieszczeń i otwartej zabudowy kuchennej. Posiada on trzy pola grzewcze przy typowej dla kuchenek wielkości 60 cm. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, wykorzystujące w procesie gotowania ekologiczne paliwo gazowe, a także wygodne, które doceniają właściciele mniejszych przestrzeni. Podczas gotowania, DynaCook x3 zużywa jedynie śladowe ilości energii elektrycznej, której pobór jest właściwie niezauważalny.

Ceramiczna płyta gazowa DynaCook X3

Producent: Dynaxo

Cena: 2 899 zł

Dynaxo to polska firma rodzinna, która w produkcji płyt DYNACOOK stawia na innowacyjne rozwiązania i komponenty najwyżej jakości, przekładające się na bezawaryjność płyt. Technologia „gaz pod szkłem” służy komfortowemu i łatwemu gotowaniu, dzięki czemu możemy skupić się na tym, co kochamy najbardziej.