W 2023 roku Grupa Hettich osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 1,3 miliarda eur

Grupa Hettich, jeden z wiodących na świecie producentów okuć meblowych z siedzibą w Kirchlengern w Niemczech, podsumowuje pełen wyzwań rok 2023 i rozpoczyna rok 2024 wydarzeniem, które jest kamieniem milowym w historii Grupy: fuzją z Grupą FGV.

Miniony rok był dla branży meblarskiej trudny pod względem ekonomicznym. Mieliśmy do czynienia z gwałtownie rosnącymi kosztami, wysokimi stopami procentowymi, inflacją i wszechobecną niepewnością inwestycyjną w wielu krajach na całym świecie. Grupa Hettich również odczuła skutki napiętej sytuacji gospodarczej w przemyśle meblarskim. Obroty grupy spadły o 14 procent w porównaniu z minionym rokiem do 1,3 miliarda euro. Udział rynków zagranicznych wyniósł 75 procent. Obecnie Grupa Hettich zatrudnia na całym świecie ponad 7 700 pracowników, z czego ponad 3 600 w Niemczech.

Inwestycje w przyszłość

“Szczególnie w trudnych czasach bardzo ważne jest, abyśmy patrzyli w przyszłość i działali w interesie przyszłych pokoleń” – podkreśla Jana Schönfeld, dyrektor zarządzająca Grupy Hettich. W 2023 r. firma Hettich kontynuowała prace nad innowacyjnymi projektami, optymalizacją procesów i dalszym rozwojem całej Grupy. Około 170 mln euro zainwestowano w nowe produkty, projekty infrastrukturalne, budynki, cyfryzację i zrównoważony rozwój, a także w zwiększenie mocy produkcyjnych. Przykładem takich inwestycji jest rozbudowa fabryk w Kirchlengern i Frankenberg (Eder), a także inwestycje na rozwijających się rynkach azjatyckich, takich jak Vadodara w Indiach i Zhuhai w Chinach.

Innowacje – rewolucyjny system okuć “FurnSpin“ zaprezentowany szerokiej publiczności

Rok 2023 był dla firmy Hettich rokiem premier. Pod hasłem “It’s all in Hettich” na największych targach branżowych Interzum w Kolonii Grupa Hettich zaprezentowała innowacyjne rozwiązania produktowe, w tym rewolucyjny system okuć FurnSpin, przeznaczony dla segmentu mebli luksusowych. Sascha Groß, dyrektor zarządzający Grupy Hettich, jest zachwycony tym wyjątkowym produktem, który nie tylko wyznacza nowe standardy w projektowaniu mebli, ale także podkreśla innowacyjną siłę firmy Hettich: “Niezależnie od tego, czy mówimy o dużych elementach zabudowy meblowej czy o małych bryłach, dzięki FurnSpin wszystko można obrócić. Ponadto system FurnSpin oferuje niemal wszystkie znane dotąd funkcje komfortu, takie jak na przykład cichy domyk czy Push-to-open do mebli z frontami bezuchwytowymi. FurnSpin to wyjątkowe okucie z wielkim potencjałem, które w przyszłości zmieni świat mebli. Wraz z 285 koleżankami i kolegami z całego świata zaprojektowaliśmy nasze stoisko na Targi Interzum w Kolonii. Wiele osób w różnych lokalizacjach Hettich na całym świecie z entuzjazmem wspierało to przedsięwzięcie”. W imponujący sposób ilustruje to, jak marka Hettich stale się rozwija.

Fuzja z Grupą FGV – łączymy siły i ruszamy we wspólną podróż

Ważnym wydarzeniem w historii firmy było połączenie Grupy Hettich i Grupy FGV sfinalizowane w styczniu 2024 roku. “Mamy silne korzenie w tej samej branży i wspólnie kształtujemy naszą przyszłość”, podkreśla Schönfeld, “Hettich i FGV to dwie rodzinne firmy łącznie z ponad 200-letnim doświadczeniem w branży. Jest nas dziś ponad 8600 koleżanek i kolegów na całym świecie. Każdego dnia każdy z nas wkłada całe swoje serce, wiedzę i pasję w tworzenie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów. Hettich i FGV będą się nawzajem uzupełniać, by aktywnie i trwale wspierać istniejące już projekty i działania sprzedażowe oraz by tworzyć dla swoich klientów nowe, wyjątkowe rozwiązania produktowe.

Plany na rok 2024

Nawet, jeśli ożywienie w branży meblarskiej każe na siebie czekać, Grupa Hettich z optymizmem patrzy w przyszłość. „Niezwykle silny i zmotywowany zespół FGV i Hettich, wraz z naszymi klientami, niezawodnymi dostawcami i partnerami tworzy sieć blisko współpracujących ze sobą podmiotów, na której zawsze możemy polegać“, podkreśla Groß. Grupa Hettich pozostaje zdeterminowana, aby aktywnie kształtować swoją przyszłość i rozwijać innowacyjne rozwiązania dla przemysłu meblarskiego, wykorzystując przy tym globalny potencjał wzrostu.

www.hettich.com