Weź głęboki oddech. Nowe okapy Franke AQ Sense zadbają o czyste powietrze

AQ Sense to nowa linia okapów Franke. Automatycznie pilnują jakości powietrza w kuchni. Steruje się nimi zdalnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Franke@Home, która dodatkowo na bieżąco informuje nas o stanie powietrza.

fot. Franke

Dom bezpiecznym schronieniem

Dobre samopoczucie to pochodna tego jak się odżywiamy i stylu życia, który prowadzimy. Ale niebagatelną rolę odgrywa w tym również powietrze. Nie zawsze oddychamy najczystszym, tak na zewnątrz, jak i w przestrzeni naszego domu. W czasach post-pandemicznych to właśnie cztery kąty stały się naszym ośrodkiem życia, w którym komfort i bezpieczeństwo są najważniejsze. Stąd też więcej uwagi przykładamy do walki z różnego rodzaju zanieczyszczeniami w domu. Dlatego firma Franke zaprojektowała okap AQ Sense, przełomowe urządzenie, które dba o odpowiednią jakość powietrza i informuje o jego stanie.

Problem zanieczyszczonego powietrza

Rożne czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne bezsprzecznie wywierają niepożądany wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. Wiele z nich pojawia się również w domowym powietrzu.

fot. Franke

Według różnych badań, Europejczycy spędzają 90% czasu w pomieszczeniach, gdzie poziom zanieczyszczeń jest często wyższy niż na zewnątrz. Dlatego wprowadzamy na rynek unikalne rozwiązanie, które jest odpowiedzią na ten problem. Proponowany przez Franke Home Solutions AQ Sense pomaga naszym klientom w tworzeniu przyjaznej przestrzeni domowej. I podobnie jak inne nasze sprzęty AGD, które pomagają gotować w zdrowy sposób, tak nasz nowych okap pozytywnie wpływa na stan naszego organizmu, bo pozbawia domowe powietrze niepożądanych czynników – komentuje Silvia Gamberoni, Product Manager kategorii okapów Franke Home Solutions.

Czujnik jakości powietrza

Bez odpowiednich narzędzi trudno jest nam określić stan domowego powietrza. Dlatego każda z wersji okapów AQ Sense – wertykalna, skośna i płaska – posiada specjalny czujnik. Monitoruje on obecność lotnych związków organicznych, a także temperaturę i wilgotność otoczenia. Urządzenia wyposażone są w tryb AUTO, jego wybór sprawi, że okap włączy się, gdy będzie to konieczne, a przestanie działać, gdy powietrze zostanie odświeżone. Możliwość automatycznego wyłączenia w odpowiednim momencie to także funkcja, która gwarantuje niemarnowanie energii, a przez to pozwala zmniejszyć wydatki na drożejący nieustannie prąd.

Sterowanie aplikacją Franke@Home

Wygodę w codziennym użytkowaniu AQ Sense gwarantuje aplikacja Franke@Home. Za jej pośrednictwem możemy nie tylko stale monitorować jakość powietrza w kuchni, ale umożliwia ona także sterowanie wieloma funkcjami urządzenia. Za pomocą telefonu lub tabletu możemy go włączać i wyłączać, regulować moc, jak również sterować natężeniem światła, by wprowadzić do wnętrza odpowiednią atmosferę. Aplikacja samodzielnie zadba także o to, by oprogramowanie wymagane do funkcjonowania okapu było na bieżąco aktualizowane. Dodatkowo, możemy nią sterować głosem, co pomocne jest szczególnie w chwilach, gdy ręce mamy zajęte przygotowaniem posiłków. Franke@Home kompatybilna jest z wirtualnymi asystentami, takimi jak Amazon Alexa, Google Assistant i Siri.

Ekran dotykowy

Model FKAS A80 BK posiada zintegrowany z frontem 21,50-calowy ekran dotykowy z wbudowaną przeglądarką internetową. Dzięki czemu w kuchni można poszukać online przepisów na pyszne dania, oglądać poradniki o gotowaniu, przeczytać wiadomości czy słuchać muzyki. Do urządzenia podłączyć można również elektroniczną nianię oraz kamery, co pomoże w kwestii bezpieczeństwa domu czy nadzoru nad bawiącymi się w innym pokoju dziećmi.

fot. Franke

Weź głęboki oddech, a nam pozwól zająć się resztą

Linia okapów Franke AQ Sense dedykowana jest miłośnikom rozwiązań „tech home”, którzy poszukują najnowocześniejszych technologii poprawiających komfort kuchennych zadań. Modele zaprojektowane są w eleganckim, uniwersalnym stylu, pasować będą więc do każdej kuchennej aranżacji. www.franke.pl