Wyzwania świątecznego gotowania

Świąteczny czas niesie ze sobą wiele wyzwań – nie tylko związanymi z domowymi porządkami oraz pakowaniem prezentów, ale także z przygotowaniem bożonarodzeniowych posiłków. Jak sprawić, by gotowanie w tym intensywnym okresie było łatwe, wygodne i… przyjemne?

Niezależnie od tego, czy planujemy bożonarodzeniową ucztę dla całej rodziny czy skromną kolację wigilijną dla dwojga – w obu przypadkach nieocenioną pomocą stają się nowoczesne technologie kuchenne, które sprostają każdym potrzebom. Zaawansowane funkcjonalnie kuchenki, lodówki, piekarniki, okapy czy zmywarki – wszystkie te urządzenia AGD nie tylko usprawniają proces przygotowywania posiłków, ale także pomagają zaoszczędzić cenny czas i energię, których świąteczna gorączka często wymaga.

Pamiętamy, że jednak główne skrzypce zawsze grają kuchenki i płyty grzewcze, przy których spędza się najwięcej czasu podczas przygotowywania potraw. Są one niezbędne nie tylko w przyrządzeniu dań wigilijnych, ale i posiłków przez pozostałą część roku. Dlatego warto zaopatrzyć się w te modele, które posłużą nam przez lata nie obciążając przy tym portfela podczas gotowania. Doskonałym przykładem są tu ceramiczne płyty gazowe, które można z łatwością dopasować do aktualnych potrzeb i możliwości projektowych – podpowiada Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Najmniejsze płyty w technologii „gaz pod szkłem” wyposażone są w trzy palniki, a ich odpowiednie rozlokowanie umożliwia swobodne ustawienie różnej wielkości garnków. Dzięki temu jednocześnie podgrzejemy barszcz, bigos i podsmażymy pierogi. Model z czterema palnikami pozwala dodatkowo postawić obok czajnik, a w wersja z pięcioma polami grzewczymi to wybór dla tych, którzy świąteczne gotowanie traktują wyjątkowo “na bogato”. Dodatkowym atutem płyt ceramicznych jest również łatwość w utrzymaniu czystości. W razie większych zabrudzeń, skrobak okaże się przydatny, ale do codziennego czyszczenia wystarczy miękka ścierka i płyn.

Efektywne gotowanie nie tylko od święta

Ceramiczne płyty gazowe zapewniają nie tylko komfort i czystość, ale również ekonomiczne gotowanie przez cały rok. Dzięki nowoczesnej technologii spalania gazu w bardzo wysokiej temperaturze, gaz jest wykorzystywany z maksymalną efektywnością, a jednocześnie zużywane jest w mniejszych ilościach. Gotowanie na kuchenkach DYNACOOK pozwala zmniejszyć zużycie gazu aż do 50%, co dodatkowo odciąży nasz portfel w dobie wysokiej inflacji.

Jest to możliwe dzięki umiejscowieniu palników pod ceramiczną płytą, co pozwala na bardziej wydajny proces spalania gazu.  płomień umieszczony jest pod płytą, co pozwala na dokładne skierowanie ciepła do naczyń, w których gotujemy świąteczne przysmaki. Co ważne, ceramiczne płyty w technologii „gaz pod szkłem” zużywają minimalne ilości prądu, jedynie do zasilania panelu sterowania i systemów bezpieczeństwa. To sprawia, że stanowią poważną konkurencję zarówno dla kuchenek gazowych, jak i indukcyjnych – mówi Stanisław Szyling z DYNACOOK.

Pełny pakiet funkcji sprawia, że korzystanie z ceramicznych płyt gazowych jest proste i intuicyjne. Jak wyjaśnia Stanisław Szyling, te z oferty DYNACOOK posiadają aż 18 poziomów mocy grzania, a panel z wyświetlaczem dla każdego palnika umożliwia precyzyjne przygotowywanie potraw. Dodatkowe systemy bezpieczeństwa, takie jak blokada przed przypadkowym uruchomieniem, sygnalizacja dźwiękowa i świetlna trybu pracy płyty, czynią gotowanie w obecności dzieci czy seniorów bezpiecznym i komfortowym. Płyta jasno sygnalizuje ewentualny brak dopływu gazu lub jego wyciek.

Dzięki nowoczesnym i prostym w obsłudze rozwiązaniom, takim jak gazowe płyty ceramiczne DYNACOOK, świąteczne gotowanie staje się przyjemnością, niezależnie od okoliczności. Gotujmy więc szybko i sprawnie, bez zmartwień o kłopotliwe sprzątanie.


Dynaxo to polska firma rodzinna, która w produkcji płyt DYNACOOK stawia na innowacyjne rozwiązania i komponenty najwyżej jakości, które przekładają się na bezawaryjność płyt. Technologia „gaz pod szkłem” służy komfortowemu i łatwemu gotowaniu, dzięki czemu możemy skupić się na tym, co kochamy najbardziej.