Z wizytą w kuchni Basi Kurdej-Szatan

Basia Kurdej-Szatan wraz z mężem Rafałem cieszy się nową kuchnią. Funkcjonalne i efektowne wnętrze jest efektem współpracy firm Ernest Rust i Laminam.

Niewielka przestrzeń została tu bardzo starannie wykorzystana. Rdzeń zabudowy tworzą szafki z gładkimi, bezuchwytowymi frontami, za którymi kryją się nowoczesne systemy organizacji wewnętrznej. Ich czekoladowy brąz kontrastuje z bielą wzoru spieku Laminam imitującego marmur  Calacatta Oro Venato z kolekcji I NATURALI na blatach, na ścianie, a nawet na podłodze.

Choć z pozoru delikatny, spiek ten okazuje się bardzo odporny na wszelkie kuchenne zagrożenia, m.in. na plamy, zarysowania oraz działanie wody czy wilgoci. Jest też łatwy do utrzymania w idealnej, higienicznej czystości.

W górnej części zawisły rzęsiście rozświetlone witryny, które zdobią kuchnię widokiem starannie dobranych naczyń, choć zarazem… pod samym sufitem mają też praktyczne schowki na rzadziej wykorzystywane przedmioty. Wyjątek stanowi wertykalny blok z piekarnikiem oraz ekspresem do zabudowy oraz dwudrzwiową lodówką z frontami z efektem forniru. W tej minimalistycznej przestrzeni bardzo wyraźnie rysują się detale. Takie jak dyskretny, podwieszany zlewozmywak, szykowna forma wiszącego okapu oraz lustro, które zwielokrotnia światło wpadające za dnia przez okno, a wieczorami bijące od modernistycznych lamp. Jak Wam się tu podoba?

Realizacja: Ernest Rust x Laminam

Social media: https://www.instagram.com/laminam_pl/ | https://www.instagram.com/ernest_rust/ | https://www.instagram.com/i_mar_stone/ | https://www.facebook.com/LaminamPoland | https://www.facebook.com/MebelRust | https://www.facebook.com/i.mar.stone |

Autor zdjęć:  Mateusz Kowalik | https://www.instagram.com/matt_kovalik_studio/ | ***

Firma Laminam została założona w 2000 roku i jako pionier produkcji wielkogabarytowych powierzchni ceramicznych zrewolucjonizowała rynek, wprowadzając innowacyjne formaty i grubości. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe Laminam powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji.

Przez lata działalności opracowany został proces produkcyjny, wykorzystujący nowoczesne metody i wysoce zautomatyzowane technologie typowe dla Przemysłu 4.0, w tym cyfrowe systemy zdobienia, systemy cięcia na sucho i logistykę wewnętrzną, obsługiwaną przez automatyczne pojazdy kierowane laserowo. Te metody i technologie zwiększają efektywność energetyczną, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko.

Obecnie firma produkuje i oferuje szereg eklektycznych i wszechstronnych powierzchni ceramicznych, które mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań – od tradycyjnej architektury po projektowanie nowoczesnych wnętrz i wyposażenia. Produkty marki dystrybuowane w ponad 100 krajach na całym świecie.

Z biegiem lat kolekcje Laminam zostały wzbogacone o nowe tekstury i wykończenia, aby zwiększyć możliwości kreatywne projektantów, architektów i każdego, kto chce nadać unikalny wygląd swoim przestrzeniom.