Zdrowe gotowanie z zachowaniem wszystkich wartości odżywczych? Z piekarnikami parowymi ASKO to możliwe!

Wraz z nadejściem wiosny coraz częściej pojawia się ochota na lżejsze, zdrowsze dania. W takich momentach, pieczenie i gotowanie na parze to najlepsze rozwiązanie, aby zagwarantować maksimum smaku i zdrowia swoim daniom. Korzystając z piekarników parowych ASKO można łączyć tradycyjną konwekcję z parą w jednym programie pieczenia, ale też po prostu użyć tylko gorącego powietrza lub czystej pary. Zdrowe gotowanie nigdy nie było prostsze.

Pure Steam System – gotowanie na parze doprowadzone do perfekcji

Para jest dobrze znana profesjonalnym kucharzom – pomaga wydobyć więcej smaku z potraw i stworzyć pyszną, chrupiącą skórkę na chlebie i ciastach. Gotowanie na parze jest delikatne dla żywności i pozwala zachować witaminy i składniki odżywcze lepiej niż tradycyjne gotowanie. Piekarniki parowe ASKO wykorzystują system Pure Steam do oddzielania skroplonej wody od pary. Woda jest następnie ponownie wprowadzana do obiegu w procesie gotowania na parze, zapewniając prawidłowe gotowanie potraw na parze i zachowanie wszystkich właściwości odżywczych.

 

Para czy konwekcja?

Piekarnik parowy ASKO sprawia, że każdy domowy szef kuchni szybko i sprawnie przyrządzi zdrowe i smaczne dania, a nowoczesna technologia Pure Steam zadba o ich najwyższą jakość. Korzystając z piekarników parowych ASKO, można łączyć tradycyjną konwekcję z parą w jednym programie gotowania, ale też po prostu użyć tylko gorącego powietrza lub czystej pary:

 • Para – Delikatne gotowanie warzyw, ryb i mięsa z wykorzystaniem systemu Pure Steam. Użyj funkcji pełnego gotowania na parze do gotowania świeżych ryb lub użyj pary na początku pieczenia chleba, aby uzyskać pyszną chrupiącą skórkę.
 • Piekarnik tradycyjny – różne funkcje pieczenia i gotowania przy użyciu górnej i/lub dolnej grzałki, gorącego powietrza i grilla.
 • Połączenie tradycyjnego piekarnika i pary – połączenie gorącego powietrza i pary pozwala wydobyć więcej smaku i uzyskać bardziej atrakcyjną teksturę, szczególnie przygotowując mięsa i ryby. Para jest wprowadzana do komory piekarnika w regularnych odstępach czasu.

Bogate wyposażenie w standardzie

Warto podkreślić, że piekarniki ASKO charakteryzuje niezwykle bogate wyposażenie:

 • W pełni wysuwane prowadnice teleskopowe na trzech poziomach z funkcją stop.
 • Szeroki asortyment blach do pieczenia:
  • 1 Mała perforowana taca ze stali nierdzewnej (1/3 pełnej szerokości)
  • 1 Mała perforowana taca ze stali nierdzewnej (1/2 pełnej szerokości)
  • 1 Perforowana taca ze stali nierdzewnej o pełnej szerokości
  • 2 Pełnej szerokości nieperforowane tace ze stali nierdzewnej
  • 2 Płytkie blachy o pełnej szerokości pokryte emalią
  • 1 Głęboka taca o pełnej szerokości pokryta emalią
  • Ruszt do grilla
  • Termosonda

Zestaw idealny

Piekarniki ASKO można łatwo łączyć z innymi urządzeniami kuchennymi marki – mikrofalówkami, ekspresami do kawy bądź szufladami do podgrzewania lub do pakowania próżniowego. Te ostatnie to wyjątkowy produkt, który rozszerza funkcjonalności piekarników ASKO. Szuflada do pakowania próżniowego pozwala korzystać z zaawansowanych technik gotowania we własnym domu. Poza pakowaniem próżniowym, umożliwia ona przygotowywanie posiłków metodą sous-vide. Program gotowania sous-vide od ASKO zapewnia równomierny przepływ pary o określonej temperaturze i zapewnia doskonałe rezultaty za każdym razem.

Szuflady grzewcze natomiast doskonale podgrzewają talerze i utrzymują ciepło potraw przed podaniem. Służą również do powolnego gotowania. Mieszczą aż do 20 talerzy o średnicy 28 cm.

Obydwa rodzaje szuflad dostępne są w trzech liniach wzorniczych, aby z łatwością zestawić je z piekarnikami i innymi urządzeniami marki o tym samym wykończeniu.

Linie wzornicze ASKO – Elements oraz Craft

Wszystkie urządzenia ASKO wyróżnia wysoka jakość wykonania oraz ponadczasowe, nowoczesne wzornictwo. Piekarniki marki dostępne są w dwóch liniach wzorniczych – Elements oraz Craft, które są eleganckim dopełnieniem każdej kuchni. Urządzenia z każdej z linii wzorniczych występują w różnych wersjach kolorystycznych.

Linię Elements wyróżniają w pełni szklane fronty oraz dotykowy kolorowy wyświetlacz. Piekarniki z linii Elements dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – w kolorze perłowego czarnego szkła oraz perłowego szarego szkła, który będzie nowością w ofercie marki. W zależności od oświetlenia kolor szkła zmienia swoją barwę. Efekt ten nadaje urządzeniu unikatowy charakter. Linia Craft stworzona jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Charakteryzuje ją jednoczęściowa bezszwowa rama oraz metalowe pokrętła i kolorowy wyświetlacz. Urządzenia z linii Craft dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej stali oraz w grafitowej czerni.

Solidne i trwałe

Piekarniki ASKO zostały zaprojektowane w duchu skandynawskim, charakteryzują się doskonałym, wyrafinowaniem, czystym wzornictwem i niezawodną konstrukcją. Przyglądając się z bliska, łatwo zauważyć niezwykłą dbałość o detal i wykorzystanie najsolidniejszych materiałów. Piekarniki parowe oraz pozostałe urządzenia z linii wzorniczych Elements oraz Craft to ekskluzywna gama produktów, która została zaprojektowana tak, aby można je było łączyć w zależności od potrzeb i estetyki kuchni. Dzięki temu z łatwością zaaranżujesz spójną i funkcjonalną przestrzeń na miarę Twoich marzeń.

O ASKO

Historia ASKO rozpoczęła się w latach 50-tych XX wieku od młodego rolnika z Jung koło Lidköping w Szwecji, który wymyślił solidną, stabilną i niezawodną pralkę z żeliwa i stali nierdzewnej, aby ulżyć w praniu ręcznym swojej matce. Początki ASKO były więc wyrazem miłości syna do matki.

Obecnie ASKO jest wiodącą na rynku skandynawską marką wysokiej jakości urządzeń kuchennych, pralniczych i profesjonalnych, zbudowaną na 70-letnim dziedzictwie. Produkty ASKO powstają w wyniku połączenia tradycyjnego rzemiosła, zorientowanych na użytkownika, zrównoważonych innowacji oraz pasji do projektowania. Od 1950 r. miliony profesjonalistów i użytkowników domowych na wszystkich kontynentach doświadcza wyjątkowej przyjemności płynącej z użytkowania urządzeń ASKO.

#ASKO #InspiredByScandinavia

Śledź nas na:

www.instagram.com/asko.global/

www.facebook.com/ASKO.Global

https://si.linkedin.com/company/asko-appliances-ab

www.asko.com