Zimowa herbata w każdej chwili – system kuchenny GROHE Red

  • Wrząca woda na żądanie: system kuchenny GROHE Red zapewnia filtrowaną, gorącą wodę prosto z baterii kuchennej
  • Bezpiecznie korzystanie z produktu dla całej rodziny zapewnia blokada dla dzieci z certyfikatem TÜV
  • GROHE Red umożliwia bardziej świadome i ekologiczne korzystanie z wody

Warszawa, grudzień 2022 – Nie ma to jak rozsiąść się wygodnie na kanapie z kubkiem gorącej herbaty i miękkim kocem, szczególnie po powrocie ze spaceru w mroźny, zimowy dzień. Jedyne co stoi między Tobą, a tym relaksującym momentem to czajnik – i czas potrzebny na zagotowanie wody. Wyobraźmy sobie także inną sytuację. Dzieci wracają do domu po treningu piłki nożnej i są głodne jak wilki. Mają ochotę na makaron, który przywróci im energię. Jedynym co dzieli je od talerzy z pysznym, świeżym makaronem jest ponownie czas potrzebny do zagotowania wody w garnku. Jak często włączasz czajnik między spotkaniami w pracy, a potem przypominasz sobie o tym, gdy woda jest już chłodna? System kuchenny GROHE Red eliminuje ten problem, ponieważ natychmiast zapewnia przefiltrowaną, wrzącą wodę prosto z baterii kuchennej – bez czekania i bez zajmowania miejsca na kuchennym blacie. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale także ekologiczne.

Wygoda w jednym przycisku

Marka GROHE stawia sobie za cel tworzenie rozwiązań, które zapewniają więcej komfortu w codziennym życiu. Dowodem na to jest system kuchenny GROHE Red. Oferuje on przefiltrowaną wodę podgrzaną do 100°C za jednym naciśnięciem przycisku. Produkt dostępny jest w dwóch wariantach z bojlerami zapewniającymi odpowiednio 3l lub 5,5l wrzącej wody. System jest przy tym łatwy w użyciu i utrzymaniu. Zintegrowany filtr do wody nie tylko chroni bojler przed osadzaniem się kamienia, ale także poprawia smak gorących napojów. Jest to doskonałe rozwiązanie kuchenne dla wszystkich miłośników kawy i herbaty. Ten innowacyjny system może ułatwić życie na wiele sposobów, także w kwestii oszczędności czasu oraz zasobów naturalnych. Parzenie aromatycznej herbaty, wypełnienie termoforu, szybka dezynfekcja butelki dla dziecka, czy blanszowanie warzyw na obiad – gorąca woda jest podstawą każdego domu, a z GROHE Red nie musimy na nią czekać. Dodatkowo, produkt oszczędzi dostępną przestrzeń – zagracający blat czajnik stanie się niepotrzebny.

Bezpieczeństwo ma znaczenie

System kuchenny GROHE Red zapewnia wrzącą wodę do wszystkich codziennych potrzeb w niezwykle szybki sposób – prosto z baterii kuchennej. Marka dołożyła wszelkich starań, żeby korzystanie z niego było zawsze bezpieczne. Zadbano przede wszystkim o bezpieczeństwo najmłodszych domowników dzięki blokadzie ChildLock, która posiada niemiecki certyfikat TÜV. Ponadto przemyślana konstrukcja izolowanej baterii sprawia, że jej powierzchnia nie nagrzewa się do wysokich temperatur, co chroni przed przypadkowym oparzeniem dłoni w momencie dotknięcia wylewki. Wrzątek wypływa jest tylko podczas przyciskania dedykowanego przycisku, który gwarantuje pełną kontrolę nad strumieniem.

Świadome korzystanie z zasobów naturalnych

System kuchenny GROHE Red pomaga oszczędzać wodę oraz energię elektryczną. Z baterii pobierana jest tylko taka ilość wody, jaka jest w danym momencie potrzebna. Dodatkowo, w trybie napełniania garnka strumień automatycznie zatrzymuje się po upływie jednej minuty. Większość czajników wymaga do działania przynajmniej 0,5l wody. Często wlewamy jej więcej, ponieważ wydaje nam się, że za chwilę może być potrzebna dla nas lub innego domownika czy współpracownika. Dzięki GROHE Red marnowanie gorącej wody może przejść do przeszłości. W tak prosty sposób oszczędzamy cenne zasoby naturalne i jednocześnie zmniejszamy swoje rachunki, ciesząc się z prowadzenia bardziej ekologicznego stylu życia.

Celem kampanii GROHE “Made for your water” (pol. nazwa kamp.: „Wyprodukowano dla polskiej wody”), która obejmuje całe portfolio systemów kuchennych marki, jest sprawienie, by zdrowa, filtrowana woda z baterii kuchennej stała się normą. Poprzez kampanię, marka stara się zwiększyć świadomość zalet picia wody z kranu, szczególnie w zakresie promowania ekologicznego stylu życia i zmiany nawyków konsumentów – łyk po łyku.

***

O GROHE

GROHE jest wiodącym na świecie producentem kompletnych rozwiązań łazienkowych i kuchennych. Od 2014 roku należy do portfolio marek organizacji LIXIL. Filarami marki GROHE są technologia, jakość, design i zrównoważony rozwój, dzięki którym od lat tworzy rozwiązania będące odzwierciedleniem dewizy Pure Freude an Wasser. Produkty, takie jak kolekcja armatury GROHE Eurosmart lub kolekcja baterii termostatycznych, a także przełomowe innowacje, np. systemy kuchenne GROHE Blue potwierdzają ogromne doświadczenie w branży. Rozwiązania te powstają z myślą o potrzebach konsumentów, by ułatwiać im życie oraz dbać o ekologię. Marka zapewnia także produkty i usługi będące wsparciem w pracy profesjonalistów, m.in. GROHE GIVE – program szkoleniowy dla młodych instalatorów.

Woda leży u źródła wszystkich działań marki GROHE. Dlatego firma jest zaangażowana w realizację strategii korporacyjnej organizacji LIXIL z łańcuchem wartości oszczędzającym zasoby naturalne: od produkcji neutralnej pod względem emisji CO2* przez rozwiązania produktowe oszczędzające wodę i energię, ograniczanie do niezbędnego minimum plastikowych elementów w opakowaniach produktów aż po wprowadzenie na rynek produktów z certyfikatem Cradle to Cradle Certified®. Ważnym elementem strategii jest również hybrydowy ekosystem komunikacji GROHE X, do którego należą: internetowa platforma, pełna wartościowych treści i inspiracji, GROHE X Brand & Communication Experience Center w Hemer (Niemcy) z nowoczesnymi studiami filmowymi oraz imponujące ciężarówki GROHE X Motion. Dzięki nowym sposobom komunikacji marka GROHE dociera do ludzi na całym świecie, realizując główny cel LIXIL, jakim jest zapewnianie lepszych domów wszystkim i wszędzie.

* włączając projekty kompensujące emisję CO2, więcej na green.grohe.com.

Informacje o LIXIL 

LIXIL (TSE: 5938) to producent innowacyjnej armatury oraz rozwiązań do domu, które pozwalają radzić sobie
z codziennymi wyzwaniami i podnoszą standard życia w każdym miejscu na świecie. Korzystając z naszego japońskiego dziedzictwa, tworzymy i wdrażamy nowoczesne technologie odpowiadające za wysoką jakość produktów i zmieniające oblicze domów. Jednak LIXIL wyróżnia się przede wszystkim zrównoważonym sposobem działania – począwszy od wyrazistych projektów, poprzez ducha przedsiębiorczości i dbałość o środowisko, aż po odpowiedzialny rozwój działalności biznesowej. Nasze podejście realizujemy w praktyce dzięki wiodącym w branży markom, w tym INAX, GROHE, American Standard i TOSTEM. Ponad 60 000 współpracowników działających w więcej niż 150 krajach jest dumnych z tego, że nasze produkty każdego dnia poprawiają jakość życia miliardów ludzi. Dowiedz się więcej na www.lixil.com

GROHE Polska

Puławska 182 • 02-670 Warszawa • Polska • Telefon: +48 22 54 32 640  www.grohe.pl