Zmieniamy świat z kuchni – Cosentino stawia na innowacje i zrównoważony rozwój

Nowe pokolenia kierują się ku bardziej zrównoważonemu stylowi życia, mającemu na celu poszanowanie środowiska, w którym żyjemy. Podążając tym śladem, firma Cosentino, z pomocą nowatorskiej technologii HybriQ® i HybriQ+®, całkowicie odmienia proces powstawania powierzchni mineralnej Silestone. Tak jak ponad 30 lat temu zrewolucjonizowała przestrzeń kuchni, dzięki bogactwie odcieni, wzornictwie i parametrom użytkowym swych wielkoformatowych płyt, tak teraz opiera swą produkcję na zrównoważonym rozwoju. Globalna kampania pokazuje, w jaki sposób Silestone zmienił się dzięki opatentowanej technologii HybriQ+, która nadała nowe znaczenie projektowaniu powierzchni architektonicznych.

Mając za sobą trzy dekady działalności jako światowa marka, produkująca materiały na blaty, wyspy i inne powierzchnie kuchenne, Silestone by Cosentino rozpoczyna swą najważniejszą kampanię w ostatnich latach. Debiutująca jednocześnie w 21 krajach kampania „Zmieniamy świat z kuchni” – ukazuje ewolucję marki, opartą o innowacje w zakresie produkcji cyrkularnej i stanowi pierwszą dedykowaną kampanię od czasu rebrandingu w 2021 roku.

Na przykładzie HybriQ® i HybriQ+®, połączenia innowacji i zrównoważonego rozwoju, Cosentino nakłania do tworzenia przestrzeni bardziej przyjaznych dla środowiska. Kampania przedstawia wizję, że kolejna rewolucja, która zmieni świat, może pochodzić z kuchni – z kuchni jako pomieszczenia, w którym spędzamy przecież tak wiele czasu. Każdy wybór, również ten dotyczący materiałów na jakie zdecydujemy się we własnym domu, będzie miał zatem swoje konsekwencje. Świadomość i zaangażowanie, poczynając od wprowadzania przyjaznych materiałów wykończeniowych do własnego domu, razem ma moc oddziaływania na świat. „Dzięki HybriQ+® Cosentino ponownie udowadnia, że jest liderem w swoim sektorze i daje przykład innym firmom. Robimy coś nowego, lepszego, dążąc do tego, aby stało się to normą. Zaangażowanie pozwala nam teraz przekazać informację o transformacji do naszych klientów, współpracowników, architektów i oczywiście do klientów końcowych. To zmiana, mająca na celu budowanie świata, którego pragniemy i dostarczenie ekologicznych rozwiązań dla przestrzeni kuchennej” – mówi Damián Granados, wiceprezes ds. globalnego marketingu Grupy Cosentino.

HybriQ+® – nowy standard

Innowacyjna technologia HybriQ+® oznacza całkowicie nowy skład produktu i metodę produkcji Silestone® – ze zrównoważonym procesem produkcyjnym, użyciem w 99% ponownie wykorzystanej wody, 100% odnawialnej energii elektrycznej i minimum 20% surowców pochodzących z recyklingu. Dzięki HybriQ+® zrównoważony rozwój może współistnieć z wyjątkowym pięknem oferowanych przez Cosentino odcieni. Nowy Silestone zachowuje wszystkie właściwości i certyfikaty w zakresie odporności, wydajności i higieny, jednocześnie zwiększając swoje możliwości estetyczne, dzięki doborowi minerałów premium i włączeniu do swojego składu materiałów pochodzących z recyklingu.

Więcej na www.cosentino.com