Zmywarki Miele przyjazne dla Planety

Czy da się udoskonalić pod kątem efektywności zmywarki Generacji 7000, które należą do najbardziej zrównoważonych zmywarek na rynku? Na targach IFA 2023 pokazano modele, które dzięki nowym programom osiągają zwiększoną wydajność zmywania lub krótszy czas pracy w porównaniu z programem Eco i nadal zużywają mniej energii elektrycznej lub wody niż w przypadku klasycznych programów.

Od chwili premiery nowej generacji zmywarek w 2018 roku urządzenia te wyznaczają standardy w branży. Niemal wszystkie modele mają najlepszą klasę efektywności energetycznej A, z czasem pracy poniżej czterech godzin w programie Eco. Jeśli jednak zbyt rzadko wybierasz ten program na przykład ze względu na specjalne wymagania dotyczące rodzaju lub stopnia zabrudzenia naczyń, docenisz nowe, oszczędzające zasoby programy będące alternatywą dla opcji Eco.

W programie ComfortWash, z temperaturą 45°C umyjesz lekko zabrudzone sztućce i naczynia, a jednocześnie będziesz spokojna / spokojny o delikatne szkło. Wybierając mocniejszy program ComfortWash+  o temperaturze 55°C do zabrudzeń, które są trudniejsze do usunięcia, masz świadomość, że to bardziej zrównoważona opcja od klasycznego programu intensywnego z temperaturą 75°C. Nowością jest również 60-stopniowy program PowerWash, który ma zwiększoną wydajność mycia i suszenia, przy czasie pracy wynoszącym zaledwie 1,5 godziny. Czas ten możesz też skrócić do mniej niż jednej godziny za pomocą programu Extra Quick.

Używając przyjaznych dla środowiska butelek czy słomek wielokrotnego użytku chcesz mieć pewność, że będą dokładnie umyte, co zależy m.in. od tego, czy znajdziesz na nie odpowiednie miejsce
w zmywarce. W nowych modelach G7000 kosz ma rozwiązanie StrawClean – specjalne miejsce na wielorazowe słomki. W dolnym koszu pojawiły się również nowe uchwyty na butelki wielokrotnego użytku i małe przedmioty, takie jak zakrętki do butelek oraz większe naczynia, jak garnki czy naczynia do zapiekanek.

Wybierając zmywarkę Miele dokładnie wiesz, ile wody i energii zużywasz, bo funkcja EcoFeedback podaje przewidywane zużycie po wybraniu programu zmywania. Pełną przejrzystość zapewnią Ci też dane dostępne w aplikacji Miele. Aplikacja porównuje średnie wartości używanych programów, wyświetla rzeczywiste poziomy zużycia i zapewnia dodatkowe wskazówki ekologiczne. To prawdziwie zrównoważone podejście do zmywania.

Korzystając z funkcji aplikacji AutoStart, możesz także zaprogramować zmywarkę w taki sposób, aby uruchamiała się regularnie o tej samej porze – na przykład w nocy lub gdy Twoja instalacja zgromadziła energię po słonecznym dniu. Możesz też podłączyć urządzenie do źródła ciepłej wody o temperaturze do 60°C. W porównaniu z podłączeniem do zimnej wody zaoszczędzisz w ten sposób średnio do 35% energii w programie Mix.

W każdym z modeli możesz też korzystać z przyjaznych dla środowiska funkcji, jak systemem  AutoDos z PowerDisk, który automatycznie dodaje odpowiednią ilość detergentu, w zależności od wybranego programu lub stopnia zabrudzenia.