Źródło wygody. Jak wybrać naprawdę funkcjonalną baterię kuchenną?

Bateria kuchenna Talis M54  dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym macie, chromie oraz stali szlachetnej.

Z kuchni każdy z nas korzysta nieco inaczej. I nie chodzi tylko o to, że jedni kochają gotować, a drudzy… głównie sięgać po przysmaki. Aby trafnie dobrać baterię kuchenną, trzeba z uwagą przemyśleć własne potrzeby. Warto też poznać innowacje techniczne, które niosą z sobą długo oczekiwane udogodnienia.

Gdy mamy kupić barię kuchenną – w związku z wymianą zużytej armatury, wielkim remontem kuchni albo aranżacją nowego mieszkania – zwracamy uwagę przede wszystkim na… kształt i kolor wykończenia. Słusznie – armatura musi być piękna, skoro często do niej sięgamy i jeszcze częściej na nią patrzymy. Wiedzą o tym także projektanci pracujący dla firmy Hansgrohe, którzy w projektach baterii kuchennych m.in. z bestsellerowej serii Talis oraz nowej kolekcji Zesis długo dopracowywali formy poszczególnych modeli, tak by ich walory wizualne dorównywały użytkowym – a tu poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko.

Co jednak najważniejsze, liczne warianty baterii kuchennych z obu wspomnianych linii mocno różnią się między sobą zastosowanymi rozwiązaniami oraz oferowanymi udogodnieniami. Dzięki temu łatwo spośród nich dobrać taki model, który trafnie odpowie na wszystkie potrzeby danej osoby oraz wymogi przestrzeni.

Większa swoboda działania

Kształt baterii bardzo wyraźnie wpływa na wygodę (albo niewygodę) korzystania z niej. Wysoka albo niska, łukowata albo prosta, ruchoma w mniejszym czy większym zakresie – wszystkie te czynniki mocno rzutują na nasze codzienne zmagania z wodą. Warto o tym pamiętać przy zakupie i zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązanie ComfortZone w bateriach hansgrohe Talis i Zesis, pozwalające dopasować przestrzeń korzystania z wody do indywidualnych oczekiwań czy wymagań miejsca.

Oznaczenie to wskazuje po pierwsze na wysokość wylewki dobraną tak, by umożliwić napełnianie dużego dzbanka czy wazonu, a nawet nalewanie wody do garnka stojącego obok zlewu. I tu przechodzimy płynnie do możliwości zakresu ruchu wylewki w zależności od potrzeb. W poszczególnych modelach baterii kuchennych Talis i Zesis ComfortZone może on wynosić 60°, 110°, 150° lub 360°. O tym, jakie ustawienia oferuje dany model, informuje jego specyfikacja.

Strumień, który pasuje jak ulał

 

Strumień „Laminar” jest krystalicznie czysty i wydajny bez domieszki powietrza. Idealny do szybkiego napełniania wysokich naczyń. Z kolei strumień „Shower” pozwala na sprawne mycie produktów spożywczych, ale również zlewozmywaka.

Myciu warzyw, owoców, a także rąk najlepiej służy woda mocno napowietrzona. Z drugiej strony, klasyczna bateria z perlatorem każe długo czekać na napełnienie naczynia. Świadomi tego projektanci baterii kuchennych hansgrohe Talis i Zesis wyposażyli poszczególne modele w zróżnicowane strumienie do wyboru.

Strumień normalny napowietrzony dzięki technologii AirPower oferuje pełniejsze, lżejsze i bardziej miękkie krople, które są przyjemne dla skóry, a przy tym generują mniejszy rozprysk. Strumień prysznicowy, pomaga sprawnie umyć zapiaszczone warzywa z własnego ogródka, mocno zabrudzone naczynia, a także nieckę samego zlewozmywaka. Natomiast strumień laminarny – krystalicznie czysty, bo pozbawiony domieszki powietrza – pozwoli szybko napełnić garnek, dzbanek lub wazon, a w innych zastosowaniach umożliwia korzystanie z wody bez chlapania.

Co nie mniej istotne, w modelach, które oferują zmianę strumienia, odbywa się to w prosty i intuicyjny sposób – przy użyciu przycisku na wylewce. Po zamknięciu przepływu następuje automatyczny powrót do strumienia podstawowego.

Czysto i schludnie – także pod blatem

Funkcjonalne baterie kuchenne pozwalają zaoszczędzić czas i energię w trakcie zmagań kulinarnych, ale i przy porządkach. Dowodzi tego rozwiązanie QuickClean zastosowane m.in. w bateriach kuchennych hansgrohe Talis i Zesis. Aby usunąć osady kamienia oraz zabrudzenia, wystarczy przetrzeć silikonowe wypustki. Kto pamięta dawne problemy związane z odkamienianiem armatury, doceni tę innowację na pewno!

 

Wyciągana wylewka w modelach baterii kuchennych Zesis i Talis to prawdziwe ułatwienie podczas codziennego przygotowywania posiłków.

Cenne ułatwienia czekają także pod blatem kuchennym, przy czym tu sprawa dotyczy baterii z wyciąganą wylewką. Kto z nich korzysta, wie, że poruszający się w głębi szafki wężyk potrafi poprzewracać przechowywane tam preparaty lub akcesoria. Niekiedy skutkiem było zacinanie się węża. Ale to już przeszłość! Bateriom hansgrohe Talis i Zesis z wyciąganą wylewką towarzyszy moduł sBox lite, która umożliwia płynny i bezpieczny ruch węża w szafce. Dzięki temu praca idzie z lekkością, wąż jest bezpieczny, a porządek zachowany.

Techniczne zadania specjalne

W naszych kuchniach panują różne warunki przestrzenne, nie zawsze wszystko idzie jak z płatka. Nasi projektanci wytrwale szukają jednak rozwiązań także najbardziej wymagających problemów. Należy do nich kolizja baterii z oknem, szafką albo panelem kryjącym liczniki wody. Kłopot znika za sprawą TiltFuction. Baterię kuchenną z tą innowacją można łatwo poluzować u podstawy i położyć na zlewozmywaku, aby np. przewietrzyć pomieszczenie, otworzyć schowek lub skontrolować zegary.

 

Bateria kuchenna Zesis to nie tylko doskonały design, ale i wygoda użytkowania.

W niektórych budynkach pojawia się z kolei problem niskiego ciśnienia wody. Doświadczają go m.in. mieszkańcy najwyższych pięter i to z myślą o nich powstały baterie w wersji LowPressure, które umożliwiają pracę w strefie kuchennego zlewozmywaka już od ciśnienia wynoszącego zaledwie 0,2 bar. Nareszcie!

Ekologicznie i ekonomicznie

Staramy się pamiętać o konieczności racjonalnego gospodarowania zasobami. Znakomitej motywacji do oszczędzania wody dostarczają nam też rosnące rachunki – zwłaszcza za wodę ciepłą. W myśleniu o nich mogą nas z kolei wyręczyć baterie (i kuchenne, i łazienkowe – również w ofercie hansgrohe) z funkcją EcoSmart. Dzięki niej przepływ spada do maksymalnie 6 l/min. Oszczędności wody i energii generują się same.

Wielkie zalety ma także CoolStart. Za sprawą tej inteligentnej technologii otwarcie strumienia zawsze  uruchamia wodę zimną. Aby włączyć ciepłą, trzeba wykonać drugi ruch. Dzięki temu np. szybkie mycie rąk, opłukiwanie deski lub noża albo nalewanie do naczynia odrobiny wody nie wprawia już w ruch licznika wody gorącej.

To już wszystkie najważniejsze udogodnienia, jakie przynoszą nowe modele baterii zlewozmywakowych hansgrohe Talis i Zesis. Aby poznać je bliżej, warto zajrzeć na stronę www.hansgrohe.pl