Czas na wiosenną modernizację kuchni

Kuchnia jest jednym z najistotniejszych pomieszczeń w domu tuż po salonie, dlatego co jakiś czas zastanawiamy się nad jej odświeżeniem. Wiosna to doskonały czas, by rozpocząć prace remontowe. Oprócz zmiany aranżacji wnętrza warto także rozważyć instalację nowoczesnych rozwiązań pozwalających na oszczędność wody, jak elektroniczna bateria czy zmywarka.

Kuchnię warto wyposażyć w oszczędne rozwiązania Fot. SCHELL

Bateria zlewozmywakowa SCHELL GRANDIS E Fot. SCHELL

Wszystkie czynności wykonywane w kuchni wymagają sporych ilości wody potrzebnej do gotowania, mycia produktów spożywczych, naczyń i powierzchni. Zastosowanie specjalnego perlatora w celu uzyskania oszczędności nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem, gdyż obniżenie przepływu wody mogłoby utrudnić codzienne korzystanie z armatury. Bardzo efektywnym sposobem na ograniczenie zużycia wody może być montaż elektronicznej baterii SCHELL GRANDIS E. Praktyczne rozwiązanie łączy w sobie funkcje klasycznej baterii uruchamianej na podczerwień z jednouchwytową. Aby przepłukać ręce czy owoce, wystarczy tylko zbliżyć je do sensora podczerwieni, a dopływ optymalnej ilości wody uruchomi się samoczynnie. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych strat wody i dotykania baterii, co pozwala utrzymać ją dłużej w czystości. Czas wypływu wynosi standardowo 15 sekund, jednak można go dopasować do indywidualnych potrzeb. Jeśli jednak potrzebny jest ciągły wypływ wody, np. aby napełnić konewkę, wystarczy użyć zamontowanej po prawej stronie korpusu tradycyjnej dźwigni. W tym bezdotykowym rozwiązaniu pomyślano również o ochronie przed poparzeniem w postaci ogranicznika wody gorącej. Rozwiązanie jest dostępne nie tylko w wersji zasilanej sieciowo, lecz także na baterie alkaliczne 6 A, dlatego jego montaż nie wymaga prowadzenia dodatkowych przewodów.

Ekspresowe podłączenie zmywarki

Kombinowany zawór kątowy

SCHELL COMFORT Fot. SCHELL

Wyposażając kuchnię w ultranowoczesną armaturę elektroniczną i energooszczędne wyposażenie, można jej nadać prawdziwie nowoczesny charakter ? nie tylko z wyglądu. Przeróbki instalacji wcale nie muszą być kosztowne, dzięki rozwiązaniom SCHELL, które zapewniają komfort zarówno na etapie montażu, jak i użytkowania.

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.