Kolor w aranżacji wnętrz. Odkryj najmodniejsze odcienie

Chcesz, aby Twoja aranżacja wnętrza przyciągała spojrzenia? Postaw na mocne kolory – granaty, czerwienie, róże i błękity, szarości oraz nieziemsko piękne zielenie. Pozwól sobie na odwagę kolorystyczną, my podpowiadamy, jak łączyć ze sobą barwne dekory, aby stworzyć we wnętrzu spektakularny efekt.

Kolory są nieodłącznym elementem naszego życia, otaczają nas z każdej strony i wpływają na nasze emocje. W aranżacji wnętrz znane i stosowane są od dawna, chociażby u Le Corbusiera, wybitnego architekta, który stworzył rewolucyjną teorię koloru i zapoczątkował nowy sposób myślenia o barwach w architekturze. Jego paleta z 1931 roku zawiera 49 kolorów – w tym ilością przeważają ciepłe kolory ziemi – ochry i sjeny, delikatny brudny róż, błękity, sporo też odcieni szarości, piękne zielenie. Nie mniej znane jest barwne trio – czerwony, niebieski i żółty, rozpowszechnione przez Pieta Mondriana, które zapisały się na zawsze w historii designu i kojarzone są do dziś z jednym z najbardziej wyrazistych nurtów stylistycznych – stylem Bauhaus. Jedno jest pewne, chętnie zapraszamy kolory do swoich wnętrz, bo to właśnie one budują w nim nastrój i czynią je bardziej osobistym. Jak stosować w aranżacji wnętrza kolory? Sposobów jest wiele – można pomalować ściany na różne odcienie, wykorzystać kolorowe dodatki lub stworzyć funkcjonalne zabudowy meblowe. Wówczas sprawdzą się doskonale dekory z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer. Znajdziesz tam aż 75 dekorów jednobarwnych oraz dodatkowo dekory białe w tonacjach ciepłych i chłodnych, będące doskonałym uzupełnieniem aranżacji.

Dark blue illuminated cupboards and counters with potted plants located in stylish contemporary kitchen behind arch

Dodaj wnętrzu trochę słońca

Barwy nadają wnętrzom klimat, mogą sprawić, że pomieszczenie będzie przytulne i ciepłe lub wręcz przeciwnie, tajemnicze lub pełne nostalgii. Mają również duży wpływ na nasze samopoczucie, dlatego powinniśmy je dobierać z rozwagą. Jedne kolory pozwalają nam się wyciszyć w ich otoczeniu, drugie zaś pobudzają nas do działania i są niczym zastrzyk pozytywnej energii. Taki właśnie jest kolor żółty, uważany za bardzo pogodny i ciepły. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których chcemy wypocząć lub poprawić sobie humor. Gdy wybierzemy odcień wpadający w złoty, nadamy aranżacji wnętrza również wysmakowanej elegancji, a nawet luksusu. Żółte barwy pomagają rozładowywać napięcie, sprzyjają także skupieniu, warto więc stosować je w pokojach dziecięcych, salach zabaw czy w gabinetach. Ciepłe odcienie dekorów tj. Żółty Miodowy U15115 czy Żółtko U15579 będą działać kojąco, jednocześnie ożywiając wnętrze i dodając mu nonszalancji. Równie warty uwagi jest dekor Złota Pomarańcza U16009, mocno nasycony, przywodzący na myśl ciepło słonecznej Hiszpanii. Wspomniane dekory można śmiało łączyć z innymi barwami tj. Żurawina U17019 czy Czerń Wulkaniczna U12000, ale również ciepłymi odcieniami drewna lub ponadczasową bielą, np. Kreda U11102 czy Interior White W10100. Jedno jest pewne, w odcieniach żółcieni, wnętrze będzie ciepłe, słoneczne i przytulne.

Kolory pełne głębi

Kolor niebieski jest bardzo popularny w aranżacji wnętrz, szczególnie jego ciemne, mocne odcienie. To barwa, która wnętrzom nadaje wyjątkowej głębi i tajemniczości. Możemy łączyć go z niebieskim w różnych odcieniach, ale dobrze prezentuje się także w otoczeniu drewna, bieli oraz…czerwieni tj. Salsa U16166. To niejednoznaczny kolor czerwony, ognisty, z domieszką ceglanych odcieni. W jego towarzystwie fenomenalnie prezentują się dekory tj. Granat Skagerrak U18006 – chłodny, połączony z zielenią odcień koloru niebieskiego czy mocny i zdecydowany Błękit Ciemny U18004. Równie ciekawy jest Granat Królewski U17500, bardzo ciemny, niemalże wpadający w czerń. W kolekcji Mood Stories, w nastroju Color & Wood został on zestawiony z eleganckim Burgundem U17054, głębokim odcieniem ciemnej czerwieni nawiązującej do koloru najwyższej jakości francuskiego wina. Razem tworzą absolutnie spektakularny duet. Z kolei miłośników chłodniejszych tonacji z pewnością zachwyci dekor Fjord U18051. Jego nazwa nie jest przypadkowa, bowiem jego delikatnie zamglony, stonowany odcień wabi spojrzenia, zupełnie jak fenomenalne widoki na norweskich fiordach.

Nie tylko kolor, ale i jakość

Wśród dekorów z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer znajdziemy wiele wspaniałych kolorów, które pozwolą zaaranżować wyjątkowe i modne wnętrze. Oprócz trendowych barw, producent stawia również na wysoką jakość swoich produktów, aby wykonane z nich meble przez długie lata cieszyły swoich użytkowników doskonałym wyglądem. Bazą kolekcji jest wysokiej jakości płyta drewnopodobna – łatwa w obróbce i zapewniająca precyzyjne cięcie. Jakość i dobry design produktów Pfleiderer zostały docenione przez jury przyznające prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa. Kolekcja Mood Stories zdobyła nagrody tj. ICONIC Awards, German Design Award, IDA Awards, jak i Diament Meblarstwa. Znalazła się także w finale konkursu Dobry Wzór.

Poznaj całą kolekcję Mood Stories na www.pfleiderer.pl