Metamorfozy kuchni w duchu less waste

Boazeria w niemodnym już kolorze, przestarzała glazura na ścianie, a może meble kuchenne, które dawno straciły swój czar? Potrzebujesz zmiany aranżacji kuchni, ale nie chcesz przeprowadzać gruntownego remontu i jednocześnie generować mnóstwa powstających podczas niego odpadów? Postaw na metamorfozę kuchni w duchu less waste, by odnowić wnętrze kompleksowo i z dbałością o środowisko.

Wcale nie trzeba zrywać boazerii ze ścian, aby odświeżyć wygląd kuchni. Tym bardziej, że to czasochłonny proces, a wyrzucanie starych desek to zwyczajnie marnowanie drewna. Dlatego najlepiej je przemalować. Pokryte białą farbą, np. emalią Beckers Designer Universal, nadadzą wnętrzu lekkość i niezobowiązujący styl. Intrygującym przełamaniem bieli będzie szafka  pomalowana na wyrazisty kolor, np. Monstera. Wdzięcznie urozmaici wnętrze i będzie ciekawie kontrastować z resztą wystroju.

  Podobnie jest w przypadku glazury. Starych, niemodnych już płytek ceramicznych nie trzeba skuwać, żeby kuchnia znów była ozdobą domu. Na rynku dostępne są specjalistyczne produkty, którymi można je łatwo i efektownie odświeżyć. Dostępna w ponad 13 tys. odcieni farba Tikkurila Luja Ceramic Tiles pozwoli dobrać nowy kolor kafli do reszty wystroju i zaznaczy bardziej współczesny rys aranżacji. Łatwość stosowania tego produktu 2w1 pozwoli na przeprowadzenie remontu już w jeden weekend.

Coraz bardziej popularnym trendem wspierającym troskę o planetę jest recykling mebli. Zamiast pozbywać się kuchennych szafek lepiej dać im drugie życie. Możliwości jest wiele. Z pomocą farby Tikkurila Everal Aqua można na przykład pomalować wybrane elementy mebli, wykonać na nich ciekawe wzory albo postawić na mocny kolor, by znalazły się w centrum uwagi. Kuchenna zabudowa w chłodnej zieleni N439 Abyss charakternie odznaczy się na tle kremowych ścian i marmurowego blatu, sprawiając, że wnętrze zyska wysmakowaną elegancję.

Czasem tylko zmiana koloru ścian wystarczy, by kuchnia nabrała świeżości i zupełnie nowego wyrazu. Energetyczny odcień Szafranowy Żółty farby Dekoral Kuchnia & Łazienka  wypełni wnętrze ciepłem oraz dobrą energią. Duża zmiana małym kosztem gotowa, a wszystko zgodnie z ideą less waste.