Pięć urządzeń kuchennych, które zaskakują funkcjami

Kuchnia jest jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń. Oczekujemy od niej funkcjonalności i estetyki. Przygotowywanie kilku posiłków dziennie wiąże się przy tym z intensywnym korzystaniem z wielu sprzętów. Poznajmy takie, których możliwości najpierw nas zaskoczą, by po chwili stać się naszymi sprzymierzeńcami.

Więcej niż zlewozmywak

Strefa zmywania w kuchni wykorzystywana jest wyjątkowo intensywnie każdego dnia. W zlewozmywaku wykonujemy ponad 60% kuchennych prac. Wszelkie udogodnienia są tu zatem szczególnie mile widziane. Należy do nich modułowy zestaw akcesoriów ALL-IN, który dzięki teleskopowej szynie pasuje do wszystkich zlewozmywaków o szerokości do 54 cm. W szynę wsuniemy deskę do krojenia lub wkładkę ociekową, która zastąpi durszlak. Obok znajdzie się jeszcze miejsce na pojemnik, do którego trafią poszatkowane warzywa i owoce. Pojemnik wraz z bambusową pokrywką posłuży również do przechowywania jedzenia w lodówce. Zestaw ALL-IN umożliwia wykonanie wielu prac w komorze zlewozmywaka, dzięki temu mamy więcej miejsca na blacie i kuchnia mniej się brudzi.

Franke Home Solutions | Akcesoria do Twojej kuchni

Więcej niż bateria

O baterii i zlewozmywaku mówi się, że są nieodłącznym kuchennym duetem. Dopiero jednak bateria Active Twist spaja te dwa urządzenia nie tylko stylem, ale także przydatną funkcją. Model Franke ma specjalne pokrętło znajdujące się po drugiej stronie mieszacza, które służy do otwierania i zamykania odpływu zlewozmywaka. Dzięki temu nie musimy już wkładać ręki do brudnej lub gorącej wody, by wyciągnąć korek. Nie ma również potrzeby montowania przycisku korka automatycznego, co z pewnością docenią zwolennicy minimalizmu w kuchni.

Active Twist Wyciągana wylewka z prysznicem (franke.com)

Więcej niż okap

Nowe okapy Franke z serii Mythos Air Hub to propozycja dla osób zwracających szczególną uwagę na jakość powietrza w domu. Modele są połączeniem klasycznego okapu z dezynfektorem powietrza. Możliwe to jest dzięki unikalnemu rozwiązaniu składającemu się z dwóch niezależnych obiegów powietrza, obsługiwanych przez dwa różne silniki. Dzięki temu Mythos Air Hub niezawodnie usuwa opary i zapachy gotowania, a dodatkowo neutralizuje 99,99% bakterii i wirusów. Jest to możliwe dzięki specjalnym lampom UV-C, które zapewniają czyste i higieniczne powietrze w domu.

Mythos Air Hub FCMY 120 C WHG A AH (franke.com)

Młynek do odpadów

Segregacja śmieci to wymóg i konieczność naszych czasów. Najbardziej kłopotliwe w tym względzie są resztki bio. Szybko się psują, wydzielają nieprzyjemne zapachy, wabią owady, a ich wynoszenie nie należy do przyjemności. Wybawieniem od tego jest młynek do odpadów, montowany w zlewozmywaku. Dzięki niemu wystarczy zaledwie kilka sekund, aby pozbyć się obierek, skorupek czy też fusów z herbaty. Wysoka prędkość silnika i przepływ wody sprawiają, że zmielone cząstki swobodnie spływają do kanalizacji. Do wyboru mamy kilka różniących się mocą modeli. Wśród nich nie zabrakło modelu TE Slim, który z powodzeniem zmieści się w szafce razem z pojemnikami do segregacji śmieci.

Turbo Elite Slim TE-75S (franke.com)

Szuflady wyposażone w profesjonalne akcesoria

Do wyrównania linii urządzeń w zabudowie niezastąpione są szuflady AGD. Doskonale sprawdzą się nie tylko pod piekarnikiem kompaktowym, ale również pod ekspresem do kawy oraz chłodziarką do wina. Franke proponuje to rozwiązanie w wyspecjalizowanej i wyjątkowo estetycznej formie, czyli z organizerami wykonanymi z drewna dębowego, które wygodnie porządkują akcesoria niezbędne do serwowania kawy czy wina. I tak, dzięki znajdującym się w szufladach pojemnikom na ziarna kawy, można przechowywać i utrzymać świeżość swoich ulubionych gatunków lub mieszanek. Dołączony zestaw do latte art pozwala wyrazić swoją kreatywność poprzez tworzenie pięknych wzorów na powierzchni naparu. Dla miłośników herbaty przygotowano specjalne pojemniki. Natomiast szuflada do chłodziarki do wina zawiera niezbędne akcesoria takie jak otwieracze do butelek, korkociągi i korki np. do szampana.

Szuflada pod chłodziarkę do wina (franke.com)

Szuflada pod ekspres do kawy (franke.com)

Dzięki Franke kuchnia staje się miejscem, w którym praktyczność spotyka się z nowoczesną elegancją, tworząc przestrzeń, w której gotowanie jest autentyczną przyjemnością. www.franke.pl