Płyta indukcyjna Solgaz Komfort SI-2T – nowy wymiar komfortu gotowania

Płyta indukcyjna Komfort SI-2T od SOLGAZ to elastyczna i wszechstronna płyta indukcyjna z 3 strefami wyznaczonymi do gotowania, które umożliwiają użycie różnorodnych naczyń. Dzięki dwóm okrągłym polom oraz strefie Flex, która tworzy jeden, pokaźny obszar grzejny, przygotujemy potrawy w dużej brytfannie, dwóch większych naczyniach lub kilku mniejszych. A to tylko jedna z wielu zalet płyty indukcyjnej polskiej firmy SOLGAZ, znanej z produkcji płyt gazowych bez płomieni. 

 Płyta indukcyjna jest jednym z najczęściej wybieranych typów kuchenek w nowoczesnych kuchniach. To efektywny sprzęt, który działa dzięki szybkozmiennemu polu magnetycznemu, wytwarzanemu w cewkach zlokalizowanych pod polem grzewczym. Na skutek indukcji prądów wirowych nagrzana przestrzeń podgrzewa garnki ze specjalistycznym dnem, dostosowanym do gotowania na indukcji. Takie rozwiązanie, zamknięte zazwyczaj pod postacią gładkiej tafli z pewną ilością pojedynczych pól, zdobywa od lat uznanie w wielu nowoczesnych domach. Dlatego SOLGAZ, polski producent innowacyjnego sprzętu AGD, postanowił stworzyć zupełnie nowy wymiar płyt indukcyjnych – SOLGAZ Komfort SI-2T. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują nowych możliwości podczas codziennego gotowania.  

Zupełny FLEX

 Płyta indukcyjna SOLGAZ Komfort SI-2T jest inna, niż znane dotychczas rozwiązania. Posiada 2 pola wyznaczone do gotowania oraz strefę Flex, umożliwiającą użycie brytfann czy różnorodnych garnków na… jednym polu. Lewa strona płyty tworzy jeden, pokaźny obszar grzejny. Oprócz tego, trzy pola grzewcze dają szerokie pole do popisu dla funkcji BOOSTER, która działa w każdej strefie do 5 minut. Możemy dzięki temu skrócić czas gotowania do minimum, co pozwoli otrzymać wrzątek w około 2 minuty. Funkcja wyłączy się, a moc pola grzewczego powróci do poprzednich ustawień. Nowe rozwiązanie SOLGAZ, w zależności od tego, czy zostanie podłączone do tradycyjnego gniazdka elektrycznego 230V czy pod instalację trójfazową 400V, umożliwi także zmianę mocy grzewczej – wystarczy, że przesuniemy palcem po dotykowym panelu sterowania.

SOLGAZ Komfort SI-2T jest również całkowicie bezpieczna. Gdy powierzchnia garnka ogrzewa się,  pozostała część płyty zachowuje niską temperaturę. Pola grzewcze nie uruchomią się dopóty, dopóki nie postawimy na nich naczynia. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy w domu mamy małe dzieci. 

Jeszcze więcej możliwości

 Nowa płyta indukcyjna od SOLGAZ została wyposażona w dodatkowe funkcje, znane użytkownikom z płyt „gaz-pod-szkłem”, które pozwalają na jeszcze łatwiejsze i bardziej inteligentne gotowanie. Osobom, lubiącym wykonywać wiele czynności jednocześnie – na przykład podsmażanie mięsa i przygotowywanie sosu grzybowego – zadedykowano funkcję TIMERA, dzięki której nie musimy pilnować gotujących się potraw. Po upłynięciu wyznaczonego przez nas czasu, płyta sama się wyłączy, powiadamiając nas przy tym sygnałem dźwiękowym. Co więcej, funkcja Blokady Rodzicielskiej uniemożliwi przypadkowe włączenie płyty przez dzieci oraz blokuje urządzenie w momencie, kiedy senior chce opuścić pomieszczenie. Z kolei STOP&GO umożliwi chwilowe wstrzymanie pracy płyty w nagłej sytuacji, jak przyjście gości czy dzwoniący telefon. Ponowne uruchomienie urządzenia przywróci ustawienia, które zapamiętuje wbudowana pamięć płyty, co ułatwi oraz usprawni proces przygotowania posiłków. 

Łatwa w instalacji, piękna w aranżacji

Płyta indukcyjna do zabudowy SOLGAZ Komfort SI-2T jest prosta do podłączenia. Należy umieścić sprzęt w wyciętym wcześniej otworze w blacie, a następnie podłączyć do gniazdka elektrycznego 230V lub instalacji trójfazowej 400V. Dla  zasilania 230V, przekrój  3 przewodów  sieciowych  na  całym  ciągu zasilania  powinien  wynosić  minimum 4mm2 i być  wyposażonym  w zabezpieczenie min. 32A  i  wyłącznik  linii zasilającej. Dla  zasilania  3 fazowego 400V,  należy  przygotować  instalację  4  przewodową  o  przekroju przewodów  min. 2,5  mm2  zabezpieczoną  bezpiecznikiem  min. 16A. Co istotne, podłączenie płyty może zostać wykonane jedynie przez elektryka z uprawieniami.

SOLGAZ Komfort SI-2T zaskakuje minimalistycznym designem i maksymalną funkcjonalnością. Elegancki, prosty design sprzętu doskonale podkreśla aranżację kuchni zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej. Dzięki szklanej i gładkiej jak tafla wody powierzchni ceramicznej o wymiarach 59 x 52 x 6 cm, na płycie nie pozostawiane są tłuste osady, a brak wystających elementów nie gromadzi brudu, przez co indukcja od SOLGAZ gwarantuje estetyczny wygląd podczas codziennego użytkowania. 

Gotowanie na polu Flex czy na wyznaczonych do tego miejscach? Wybór należy do nas! Dzięki nowej generacji polom grzewczym, innowacyjnym funkcjonalnościom oraz zupełnemu bezpieczeństwu, gotowanie na nowej płycie indukcyjnej  SOLGAZ Komfort SI-2T może być jeszcze łatwiejsze. Jest to komfortowe rozwiązanie dla wszystkich osób, które lubią eksperymentować w kuchni.

Płyta indukcyjna SOLGAZ Komfort SI-2T

Producent: SOLGAZ

Cena: 1 490 zł

SOLGAZ sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. SOLGAZ tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie SOLGAZ dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.